Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji

Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji

Dodaj do ulubionych

Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.
 

Studia na kierunku międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. nauk politycznych, prawa, ekonomii, historii, socjologii i psychologii. Studia prowadzone są w języku polskim i angielskim.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, matematyka, język obcy.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w jednostkach administracji samorządowej i rządowej, służbie cywilnej czy polskich placówkach dyplomatycznych.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE? / WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia na kierunek Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji, w przypadku studiów I stopnia, wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Z kolei rekrutacja na studia II stopnia skierowana jest do osób posiadających dyplom ukończenia studiów. W przypadku dużej ilości zgłoszeń pod uwagę brana jest średnia ocen na dyplomie oraz dziedzina ukończonych studiów.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji:

 • język polski,
 • matematyka,
 • język obcy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MIĘDZYNARODOWE STUDIA NAUK POLITYCZNYCH I DYPLOMACJI

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji

Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji:

Studia na kierunku Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji dają studentom możliwość zdobycia kompetencji w zakresie pracy w instytucjach i organizacjach międzynarodowych. Mogą oni zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu prawa, ekonomii czy psychologii oraz zapoznać się z działalnością placówek dyplomatycznych czy instytucji międzynarodowych.

W zależności od wyboru specjalności, studenci mogą też zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi administracji rządowej czy stosunków międzynarodowych. Studenci kierunku Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji mają również możliwość zdobycia kompetencji językowych z języka francuskiego i hiszpańskiego.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji: religie i systemy filozoficzne, prawo międzynarodowe publiczne, instytucje i agendy UE.

 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MIĘDZYNARODOWE STUDIA NAUK POLITYCZNYCH I DYPLOMACJI?

Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. nauk politycznych, prawa, socjologii, historii, ekonomii czy psychologii.

Kierunki studiów takie jak Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji umożliwiają studentom wybór specjalności, przez co mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi. Studia prowadzone są w języku polskim i angielskim.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MIĘDZYNARODOWE STUDIA NAUK POLITYCZNYCH I DYPLOMACJI?

Studia na kierunku Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MIĘDZYNARODOWE STUDIA NAUK POLITYCZNYCH I DYPLOMACJI

Studia na kierunku Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w jednostkach administracji samorządowej i rządowej, służbie cywilnej, polskich placówkach dyplomatycznych, a także instytucjach i organizacjach międzynarodowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji:

 • jednostki administracji samorządowej i rządowej,
 • służba cywilna,
 • polskie placówki dyplomatyczne,
 • instytucje i organizacje międzynarodowe.

 

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Humanistyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MIĘDZYNARODOWE STUDIA NAUK POLITYCZNYCH I DYPLOMACJI

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu