APPLIED ANTHROPOLOGY

APPLIED ANTHROPOLOGY

Dodaj do ulubionych

APPLIED ANTHROPOLOGY studia - kierunek studiów

Studia na kierunku applied anthropology to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku applied anthropology
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku applied anthropology rozpocznie się 5 maja 2022 r. i potrwa do 23 września 2022 r. | applied anthropology - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności applied anthropology możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | applied anthropology - uczelnie >

Opis kierunku

Applied anthropology to studia stworzone z myślą o humanistach, którzy chcieliby otrzymać rozległą wiedzę historyczną i kulturową skoncentrowaną wokół człowieka. Co więcej – zajęcia prowadzone w języku angielskim pomogą rozwinąć również kompetencje lingwistyczne. Studenci w trakcie kształcenia rozwijać będą także wszechstronne kompetencje interpersonalne pozwalające na podejmowanie aktywnej i świadomej komunikacji z osobami potrzebującymi wsparcia.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia na kierunku applied anthropology w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagany konkurs świadectw dojrzałości. Od kandydatów wymagane jest przy rejestracji złożenie jednego z dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego na poziomie B2: egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym zdany z wynikiem co najmniej 60%, albo certyfikat języka angielskiego na poziomie B2.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Absolwenci tego kierunku będą mogli ubiegać się o zatrudnienie w różnych instytucjach, organizacjach pozarządowych czy fundacjach działających na rzecz praw człowieka. Czekać na nich będą także wszelkie agencje pomocowe i działalności non-profit.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku apllied anthropology powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język obcy, biologia, historia, WOS, geografia. Dodatkowo, od kandydatów wymagane jest przy rejestracji złożenie jednego z dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego na poziomie B2: egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym zdany z wynikiem co najmniej 60%, albo certyfikat języka angielskiego na poziomie B2 (Lista certyfikatów dostępna jest pod tym linkiem English B2 Certificates oraz zaświadczenia lub oświadczenia o zaangażowaniu w inicjatywy prospołeczne wraz z opisem działań.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK APPLIED ANTHROPOLOGY

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Applied anthropology stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

APPLIED ANTHROPOLOGY - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

APPLIED ANTHROPOLOGY STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

APPLIED ANTHROPOLOGY STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku applied anthropology

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU APPLIED ANTHROPOLOGY:

Czego nauczysz się na kierunku applied anthropology?

W trakcie studiów, przede wszystkim skupisz się na kształtowaniu wiedzy z różnych aspektów składających się na niezwykle szeroką dziedzinę wiedzy, jaką jest antropologia stosowana. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach związanych z historią antropologii oraz metodami stosowanymi w tej nauce. Ponadto zapoznasz się z zagadnieniami oscylującymi wokół antropologii biologicznej i społecznej, archeologii oraz polityki międzynarodowej.

Podczas kursu, rozwiniesz także swoje umiejętności praktyczne i dowiesz się w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy oraz jak pracować z osobami wykluczonymi i potrzebującymi. Dodatkowo odbędziesz praktyki, które przygotują Cię do przyszłej pracy zawodowej. Już na drugim roku studiów będziesz musiał dokonac wyboru specjalizacji i kierunku, w którym chcesz się dalej kształcić.

Zadecydujesz pomiędzy pośrednictwem międzykulturowym a zarządzaniem międzykulturowym. Co więcej będziesz miał możliwość rozwijania swoich zdolności językowych, podczas lektoratu z wybranego przez siebie języka obcego, co wpłynie na zwiększenie twoich perspektyw zawodowych. Studia kończą się egzaminem dyplomowym i otrzymaniem tytułu magistra antropologii stosowanej.

 

W programie studiów na kierunku applied anthropology znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Introduction to Anthropology: New views, themes and discipline

 • Logics and critical thinking

 • Archeology and Anthropology: World's case studies

 • Introduction to Biological Anthropology: Development of Homo sapiens

 • Anthropologist's toolkit: Philosophical research 

 • Anthropologist's toolkit: Etnographical research

 • Entrepreneurship

 • Research Methods in Anthropology: Humanities and Social Sciences

 • Language as the means of communication

 • Academic and Research Practice

 

Absolwent powinien posiadać:

 • wiedzę z zakresu antropologii biologicznej
 • znajomość podstawowych narzędzi ICT
 • podstawy archeologii
 • umiejętności interpersonalne
 • umiejętność formułowania i analizowania problemów społeczno-kulturowych i filozoficznych
 • wiedzę z zakresu antropologii społecznej i kulturowej
 • znajomość historii antropologii
 • umiejętności negocjacyjne
 • znajomość języka angielskiego i dodatkowego języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku applied anthropology?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek applied anthropology dostępny jest jedynie w trybie stacjonarnym, który będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce i zdobywaniu wykształcenia. W tym przypadku zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.

 

Studia na kierunku applied anthropology możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Program nauczania na powyższym kierunku będzie oscylował wokół tematów związanych z naukami społecznymi, historycznymi i kulturowymi, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek applied anthropology będą mieli okazję korzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 

 • Logics and critical thinking
 • Entrepreneurship - workshop
 • „Good Life” and Human Rights
 • Ethnography and Anthropology

 

Jako student zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat zjawisk społecznych i kulturowych. Ponadto, dowiesz się więcej o międzynarodowej polityce i sytuacji gospodarczej, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Integralną część studiów będą stanowić prraktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku applied anthropology, oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim, będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe, ponieważ zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim.

Co więcej, nauczysz się prawidłowo interpretować i analizować procesy antropologiczne i kulturowe. Studenci zdobędą także niezwykle istotne kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność czy umiejętność pracy zespołowej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Antropologia jest nauką, która skupia się na badaniu człowieka i jego miejsca w społeczeństwie, historii i kulturze. Praktycznym wykorzystywaniem wyników przeprowadzonych badań naukowych zajmuje się antropologia stosowana. Ta niezwykle interesująca dziedzina nauki powstała pod koniec dziewiętnastego wieku wraz z rozwojem kolonializmu i zapotrzebowaniem na ekspertyzy związane ze skolonizowanymi społeczeństwami.

Nauka ta rozwinęła się głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie znajduje się najwięcej miejsc pracy dla specjalistów związanych z tym obszarem wiedzy.Jednak zapotrzebowanie na antropologów wzrasta także w naszym kraju, w związku z czym powstały studia, przygotowujące do pracy w tym zawodzie.

Applied anthropology to studia w całości prowadzone w języku angielskim, które skierowane są do wszystkich osób, chcących zawodowo zajmować się pomaganiem innym. Jeżeli więc jesteś osobą empatyczną, otwartą na potrzeby innych ludzi, a dodatkowo masz duże zdolności językowe to studia na tym kierunku będą dla Ciebie odpowiednim wyborem.

 

5. Gdzie studiować applied anthropology

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek applied anthropology:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku applied anthropology trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku applied anthropology trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU APPLIED ANTHROPOLOGY:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku applied anthropology będziesz miał wiedzę z zakresu szeroko rozumianej antropologii stosowanej i wszystkich zagadnień, składających się na tę dziedzinę. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w instytucjach, zatrudniających specjalistów z tego obszaru.

Po ukończeniu studiów, znajdziesz zatrudnienie w agencjach pomocowych, organizacjach społecznych i kulturalnych oraz organizacjach non-profit. Doskonała znajomość języka angielskiego oraz dodatkowego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

Co więcej, będziesz mógł związać swoją przyszłość z pracą w mediach, specjalistycznych wydawnictwach czy instytucjach naukowo-badawczychPo ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.

 

Po ukończeniu studiów na kierunku applied anthropology będziesz mógł pracować w:

 • agencjach pomocowych
 • organizacjach non-profit
 • organizacjach społecznych
 • instytucjach naukowo-badawczych
 • instytucjach międzynarodowych
 • instytucjach edukacyjnych i turystycznych
 • organizacjach społecznych i kulturalnych
 • mediach

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU APPLIED ANTHROPOLOGY

Komentarze (1)

Anna Kawalec odpowiedz

Studia te prowadzone są na Wydziale Filozofii KUL (nie na Humanistycznym - jak napisano). Integrują oprócz standardowych: antropologii społ-kult., lingwistycznej, biologicznej i archeologicznej - nowatorsko_ antropologię filozoficzną. Oprócz praktyk w różnorodnych instytucjach biznesowych, pomocowych - zapewniają semestralne praktyki zagraniczne w formie misji humanitarnych.

wsaib

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia