Kognitywistyka komunikacji

Kognitywistyka komunikacji

Studia na kierunku kognitywistyka komunikacji możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Kognitywistyka komunikacji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Kognitywistyka komunikacji studia - kierunek studiów

Studia na kierunku kognitywistyka komunikacji to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku kognitywistyka komunikacji
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kognitywistyka komunikacji rozpocznie się 22 maja 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | kognitywistyka komunikacji - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku kognitywistyka komunikacji możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | kognitywistyka komunikacji - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku kognitywistyka komunikacji najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, biologia, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, historia, geografia, informatyka, język obcy, język polski, wiedza o społeczeństwie, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku kognitywistyka komunkacji:

 • biologia,
 • chemia,
 • filozofia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • historia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kognitywistyka komunikacji - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Ceny

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując kognitywistykę komunikacji

Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku kognitywistyka komunikacji: modele umysłu, podstawy neurofizjologii, tworzenie stron internetowych, teorie kompetencji komunikacyjnej, podstawy Pythona.

Głównym celem Twoich studiów będzie budowanie empirycznie trafnych modeli poszczególnych funkcji mentalnych: rozumowania, percepcji, pamięci, świadomości, emocji, czy wrażliwości moralnej. Dzięki takiej wiedzy będziesz w stanie rozwiązać zagadki umysłu, poznasz funkcjonowanie mózgu oraz nauczysz się tworzyć programy sztucznej inteligencji.

Jedno jest pewne – na tych studiach na pewno nie będziesz się nudzić, a dodatkowo zainwestujesz w swój rozwój personalny, który umożliwi Ci podjęcie ciekawej pracy w zawodzie.

Warto zauważyć, że kognitywistyka to nauka, która nieustannie się rozwija. Na świecie istnieje stowarzyszenie Cognitive Science Society, które zrzesza kognitywistów na całym świecie. W Polsce jego mniejszym odpowiednikiem jest Polskie Towarzystwo Kognitywistyczne.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • nauk kognitywnych w systemie nauk humanistycznych, społecznych, jak również przyrodniczych i ścisłych wraz z ich specyfiką przedmiotową i metodologiczną - podstawową terminologię innych dyscyplin składowych nauk o poznaniu w perspektywie złożoności i zmienności języka naukowego i potocznego,
 • terminologii kognitywistycznej w języku angielskim oraz uporządkowanej wiedzy dotyczącej źródeł kognitywistyki,
 • zasad efektywnej komunikacji interpersonalnej – skutecznego rozwiązywania stojących przed nim zadań, rozpoznania i rozstrzygania dylematów związanych z wykonywaną pracą zawodową, przewidywania możliwych sytuacji konfliktowych i zapobiegania im,
 • filozofii, logiki, psychologii, neurofizjologii, językoznawstwa, nauk o sztucznych systemach inteligentnych - uporządkowanej wiedzy szczegółowej z zakresu jednego z wybranych bloków tematycznych,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku kognitywistyka komunikacji?

 

1. Typ i tryb studiów

Kognitywistyka komunikacji to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

 

Studia na kierunku kognitywistyka komunikacji możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół zagadnień związanych z naukami humanistycznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na powyższym kierunku rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu językoznawstwa, antropologii oraz szeroko rozumianych nauk społecznych. Jako student będziesz miał dostęp do bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Wprowadzenie do kulturoznawstwa
 • Psychologia poznawcza
 • Filozofia umysłu

Studenci dokonają także wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań naukowych. Aktualną ofertę modułów specjalizacyjnych znajdziesz na stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Osoby, które aplikują na kierunek kognitywistyka komunikacji, zdobędą szereg cennych umiejętności praktycznych z zakresu różnorodnych dziedzin. Przede wszystkim nauczysz się podstawowych zasad komunikacji oraz formułowania logicznych wypowiedzi ustnych i pisemnych.

Studenci poznają także zaawansowane narzędzia i programy informatyczne, które usprawnią twoją codzienną pracę zawodową. W czasie licznych warsztatów dowiesz się także, w jaki sposób projektować wybrane strategie komunikacyjne.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Nauka jaką jest kognitywistyka zajmuje się wiedzą o poznawczej i komunikacyjnej aktywności człowieka. Jest to stosunkowa nowa dziedzina, ukształtowana w połowie XX wieku, najszybciej rozwijająca się w Stanach Zjednoczonych.

Łączy ona wiele nauk, głównie z zakresu psychologii, neurobiologii czy sztucznej inteligencji. Ze względu na coraz szersze zainteresowanie tą nauką Kognitywistyka komunikacji może być świetnym kierunkiem dla osób, których ciekawi percepcja, rozumowanie oraz pamięć człowieka oraz wpływ tych aspektów na społeczeństwo.

 

5. Gdzie studiować kognitywistykę komunikacji

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek kognitywistyka komunikacji:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku kognitywistyka komunikacji trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia na kierunku kognitywistyka komunikacji można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po obronie pracy dyplomowej otrzymasz tytuł magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku kognitywistyka komunikacji

Praca po studiach

Dzięki interdyscyplinarnemu charakterowi kierunku Kognitywistyki komunikacji będziesz mógł pracować w agencjach branży IT, agencjach reklamowych oraz internetowych serwisach informacyjnych jako architekt stron internetowych. Pracę będziesz mógł podjąć jako project manager, social media manager czy webdeveloper.

Co więcej, zatrudnienie znajdziesz jako pracownik odpowiedzialny za komunikację z klientami oraz kreowanie wizerunku firmy, a także jako osoba odpowiedzialna za przygotowywanie ofert oraz tekstów promocyjnych i reklamowychczy w administracji publicznej. Jeżeli zatem świetn ie odnajdujesz się w komunikacji interpesonalnej i chcesz zgłębić tajniki kognitywistyki to ten kierunek jest dla Ciebie!

 

Absolwent kierunku kognitywistyka komunikacji znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik w agencjach branży IT,
 • architekt stron internetowych,
 • pracownik w agencjach reklamowych,
 • project manager,
 • social media manager.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kognitywistyka komunikacji studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kognitywistyka komunikacji studia I stopnia

Kognitywistyka komunikacji studia II stopnia

Zobacz inne kierunki humanistyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Kognitywistyka komunikacji

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)