Kognitywistyka komunikacji

Kognitywistyka komunikacji

Kognitywistyka komunikacji studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Nauka jaką jest kognitywistyka zajmuje się wiedzą o poznawczej i komunikacyjnej aktywności człowieka. Jest to stosunkowa nowa dziedzina, ukształtowana w połowie XX wieku, najszybciej rozwijająca się w Stanach Zjednoczonych. Łączy ona wiele nauk, głównie z zakresu psychologii, neurobiologii czy sztucznej inteligencji. Ze względu na coraz szersze zainteresowanie tą nauką Kognitywistyka komunikacji może być świetnym kierunkiem dla osób, których ciekawi percepcja, rozumowanie oraz pamięć człowieka oraz wpływ tych aspektów na społeczeństwo.

 

Program studiów i przedmioty

Głównym celem Twoich studiów będzie budowanie empirycznie trafnych modeli poszczególnych funkcji mentalnych: rozumowania, percepcji, pamięci, świadomości, emocji, czy wrażliwości moralnej. Dzięki takiej wiedzy będziesz w stanie rozwiązać zagadki umysłu, poznasz funkcjonowanie mózgu oraz nauczysz się tworzyć programy sztucznej inteligencji. Jedno jest pewne – na tych studiach na pewno nie będziesz się nudzić, a dodatkowo zainwestujesz w swój rozwój personalny, który umożliwi Ci podjęcie ciekawej pracy w zawodzie. Warto zauważyć, że kognitywistyka to nauka, która nieustannie się rozwija. Na świecie istnieje stowarzyszenie Cognitive Science Society, które zrzesza kognitywistów na całym świecie. W Polsce jego mniejszym odpowiednikiem jest Polskie Towarzystwo Kognitywistyczne.

 

Praca po studiach

Dzięki interdyscyplinarnemu charakterowi kierunku Kognitywistyki komunikacji będziesz mógł pracować w agencjach branży IT, agencjach reklamowych oraz internetowych serwisach informacyjnych jako architekt stron internetowych. Pracę będziesz mógł podjąć jako project manager, social media manager czy webdeveloper. Co więcej, zatrudnienie znajdziesz jako pracownik odpowiedzialny za komunikację z klientami oraz kreowanie wizerunku firmy, a także jako osoba odpowiedzialna za przygotowywanie ofert oraz tekstów promocyjnych i reklamowychczy w administracji publicznej. Jeżeli zatem świetn ie odnajdujesz się w komunikacji interpesonalnej i chcesz zgłębić tajniki kognitywistyki to ten kierunek jest dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na kognitywistykę komunikacji, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, filozofia, fizyka z astronomią, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, język polski.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KOGNITYWISTYKA KOMUNIKACJI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Kognitywistyka komunikacji  stopień: (I)  (II)

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KOGNITYWISTYKA KOMUNIKACJI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując kognitywistykę komunikacji

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • nauk kognitywnych w systemie nauk humanistycznych, społecznych, jak również przyrodniczych i ścisłych wraz z ich specyfiką przedmiotową i metodologiczną - podstawową terminologię innych dyscyplin składowych nauk o poznaniu w perspektywie złożoności i zmienności języka naukowego i potocznego,
  • terminologii kognitywistycznej w języku angielskim oraz uporządkowanej wiedzy dotyczącej źródeł kognitywistyki,
  • zasad efektywnej komunikacji interpersonalnej – skutecznego rozwiązywania stojących przed nim zadań, rozpoznania i rozstrzygania dylematów związanych z wykonywaną pracą zawodową, przewidywania możliwych sytuacji konfliktowych i zapobiegania im,
  • filozofii, logiki, psychologii, neurofizjologii, językoznawstwa, nauk o sztucznych systemach inteligentnych - uporządkowanej wiedzy szczegółowej z zakresu jednego z wybranych bloków tematycznych,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KOGNITYWISTYKA KOMUNIKACJI STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KOGNITYWISTYKA KOMUNIKACJI STUDIA I STOPNIA

KOGNITYWISTYKA KOMUNIKACJI STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku kognitywistyka komunikacji

Absolwent kierunku kognitywistyka komunikacji znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w agencjach branży IT,
  • architekt stron internetowych,
  • pracownik w agencjach reklamowych,
  • project manager,
  • social media manager.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOGNITYWISTYKA KOMUNIKACJI

Komentarze (0)