INTERDYSCYPLINARNE STUDIA EUROPEJSKIE

INTERDYSCYPLINARNE STUDIA EUROPEJSKIE

Studia na kierunku interdyscyplinarne studia europejskie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Interdyscyplinarne studia europejskie stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

INTERDYSCYPLINARNE STUDIA EUROPEJSKIE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku interdyscyplinarne studia Europejskie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku interdyscyplinarne studia europejskie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku interdyscyplinarne studia europejskie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | interdyscyplinarne studia europejskie - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z interdyscyplinarnych studiów Europejskich charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku interdyscyplinarne studia Europejskie: europeizacja i regionalizacja, pamięć kulturowa i tożsamość.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na ten perspektywiczny kierunek pod uwagę brany jest dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wykazać się znajomością języka angielskiego w stopniu komunikatywnym .

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

INTERDYSCYPLINARNE STUDIA EUROPEJSKIE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INTERDYSCYPLINARNE STUDIA EUROPEJSKIE

Czego nauczysz się podczas interdyscyplinarnych studiów europejskich?

Ze względu na niezwykle interdyscyplinarny i złożony charakter studiów, będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk politycznych, społecznych, językowych czy kulturowych związanych z innymi państwami europejskimi. W ofercie kształcenia przewidziano dwie wiodące ścieżki naukowe.

Jeżeli zdecydujesz się na wybór specjalizacji: pamięć kulturowa i tożsamość, dowiesz się więcej na temat europejskiego dziedzictwa kulturowego i jego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz zaznajomisz się z takimi kwestiami, jak polityka tożsamości czy wspólnota wyobrażeniowa.

Natomiast wybierając ścieżkę: europeizacja i regionalizacja skupisz się na pogłębianiu swojej wiedzy z obszaru nauk politycznych i społecznych, a także poznasz zmiany zachodzące w tych obszarach w państwach europejskich. Ta niezwykle bogata oferta kształcenia sprawi, że zyskasz wszechstronne wykształcenie i będziesz mógł rozwijać się na kilku płaszczyznach jednocześnie.

Oprócz wiedzy kierunkowej wykształcisz także zdolności językowe z zakresu dwóch wybranych przez siebie języków obcych. Program nauczania oferuje także szeroką ofertę atrakcyjnych staży zawodowych, zagranicznych praktyk studenckich czy konferencji dzięki, którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znajomości sytuacji politycznej Europy
 • znajomości sytuacji gospodarczej i ekonomicznej Europy
 • znajomości kultury i tradycji wybranych państw europejskich
 • znajomości języka angielskiego
 • znajomości dodatkowego języka obcego
 • znajomości sytuacji międzynarodowej
 • wiedzy z zakresu relacji łączących Polskę z innymi państwami europejskimi
 • znajomości prawa międzynarodowego
 • umiejętności praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERDYSCYPLINARNE STUDIA EUROPEJSKIE?

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku interdyscyplinarne studia europejskie możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

2. Dla kogo ten kierunek

Globalizacja oraz coraz szersza współpraca międzynarodowa na niemal każdym polu, poczynając od gospodarki, a kończąc na kulturze implikuje zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w kwestiach światowej gospodarki, polityki i innych istotnych dziedzinach i aspektach.

Jako że Polska, ze względu na swoje położenie, najbliższe kontakty utrzymuje z innymi państwami Europy, to konieczna jest gruntowna znajomość ich sytuacji wewnętrznej.Odpowiedzią na tego typu potrzeby stawiane przez obecny rynek pracy i dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość są niezwykle interesujące i zarazem nowatorskie interdyscyplinarne studia europejskie.

Ich program nauczania skierowany jest do wszystkich ambitnych i zorientowanych na wysokie cele, osób o wszechstronnych zainteresowaniach kulturowych, językowych czy politycznych, które chciałyby związać z nimi swoją przyszłość zawodową i rozpocząć pracę w śródowisku międzynarodowym. Jeżeli ty także należysz do tego grona, to wybierz interdyscyplinarne studia europejskie i przekonaj się że studia mogą być wspaniałą przygodą !

 

3. Gdzie studiować interdyscyplinarne studia europejskie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek interdyscyplinarne studia europejskie:

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INTERDYSCYPLINARNE STUDIA EUROPEJSKIE:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tego niezwykle prestiżowego i perspektywicznego kierunku będziesz miał wieloaspektową wiedzę oscylującą wokół polityki, historii, ekonomii czy kultury Europy i jej poszczególnych krajów. Zdobyte kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu interesujących i prężnie rozwijających się branżach.

Po ukończeniu kursu możesz pracować w administracji państwowej, urzędach integracji europejskiej, dyplomacji lub ambasadach. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik firm prowadzących współpracę międzynarodową z innymi krajami europejskimi.

Równie ciekawą opcją może okazać się zatrudnienie firmach doradczych i konsultingowych. Wszyscy absolwenci będą także gotowi do podjęcia pracy w różnorodnych instytucjach kultury, mediach czy wydawnictwach.

Znajomość sytuacji międzynarodowej, języka angielskiego oraz dodatkowego języka obcego sprawią, że bez problemu znajdziesz pracę także poza granicami naszego kraju, na arenie światowej. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

 

Absolwent kierunku interdyscyplinarne studia europejskie znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • instytucje kulturalne
 • media
 • administracja państwowa
 • ambasady
 • dyplomacja
 • branża turystyczna
 • firmy prowadzące współpracę międzynarodową
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • firmy doradcze i konsultingowe

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Interdyscyplinarne studia europejskie studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Interdyscyplinarne studia europejskie studia II stopnia

Zobacz inne kierunki humanistyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku INTERDYSCYPLINARNE STUDIA EUROPEJSKIE

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)