KULTUROZNAWSTWO EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

KULTUROZNAWSTWO EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

KULTUROZNAWSTWO EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Tereny Europy Wschodniej i Środkowej są szczególnie bliskie, zarówno gospodarczo, językowo i kulturowo naszemu państwu. Relacje pomiędzy Polską, a wieloma krajami tych terenów są niezwykle złożone oraz wielopłaszczyznowe i dotyczą takich zagadnień, jak gospodarka, kultura, emigracja zarobkowa, a nawet wsparcie militarne.

Dlatego też, biorąc pod uwagę te przesłanki oraz ogólną sytuację na arenie międzynarodowej, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w sprawach dotyczących kultury, religii, obyczajów i innych aspektów związanych z krajami Europy Środkowej i Wschodniej. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy powstały niezwykle interesujące i zarazem perspektywiczne studia, kulturoznawstwo Europy Środkowo-Wschodniej. Jeżeli więc jesteś osobą o rozległych zainteresowaniach humanistycznych i chciałbyś wykorzystać je podczas swojej pracy zawodowej, to studia te będą dla Ciebie idealnym wyborem!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku kulturoznawstwo Europy Środkowo-Wschodniej?

Jako student tego humanistycznego kierunku będziesz miał szansę ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę kulturoznawczą, językoznawczą oraz tę związaną z wieloma, innymi aspektami dotyczącymi wybranych krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Podczas kursu dowiesz się więcej na temat kultury, sztuki i obyczajowości wybranego przez siebie regionu.

W ofercie kształcenia przewidziano szereg zajęć i wykładów dotyczących wielokulturowości Białorusi, Ukrainy, Czech, Słowacji, Litwy, Niemiec i Austrii oraz Rosji. Dodatkowo, będziesz mógł obcować z dorobkiem artystycznym i literackim tych państw oraz nauczysz się zasad prawidłowej analizy i interpretacji tekstów kultury.

Ponadto, rozwiniesz swoje zdolności językowe i dogłębnie poznasz jeden z wybranych przez siebie języków. W trakcie tych trzyletnich studiów pierwszego stopnia, będą realizowane liczne wyjazdy terenowe, wymiany czy praktyki studenckie, które umożliwią Ci zdobycie cennego doświadczenia i kwalifikacji zawodowych.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego wyjątkowego i przyszłościowego kierunku będziesz mógł pochwalić się szeroką, wszechstronną wiedzą dotyczącą kultury, języka i obyczajowości konkretnego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje sprawią, że idealnie odnajdziesz się w wielu ciekawych i prężnie rozwijających się branżach i zawodach. Po ukończeniu studiów możesz związać swoją przyszłość z różnorodnymi instytucjami kultury, które na co dzień zajmują się promowaniem dorobku krajów europejskich.

Ponadto, bez problemu znajdziesz zatrudnienie w mediach, redakcjach czasopism lub specjalistycznych wydawnictwach. Równie ciekawą, nieco odmienną ścieżką może okazać się praca w instytucjach międzynarodowych lub nawet w dyplomacji. Doskonała znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w krajowych oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami Polski. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać całkiem nowe perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKA PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego interesującego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, historii, WOS-u lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KULTUROZNAWSTWO EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KULTUROZNAWSTWO EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU KULTUROZNAWSTWO EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ:

 • znajomość historii i obyczajów wybranego regionu Europy Środkowo-Wschodniej
 • znajomość języka obcego
 • znajomość literatury i sztuki konkretnego regionu
 • znajomość systemów religijnych krajów Europy Środkowo- Wschodniej
 • wiedza z zakresu relacji międzykulturowych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KULTUROZNAWSTWO EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ STUDIA STACJONARNE

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU KULTUROZNAWSTWO EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ:

 • media
 • redakcje czasopism
 • wydawnictwa
 • instytucje kultury
 • organizacje pozarządowe
 • instytucje międzynarodowe
 • dyplomacja
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KULTUROZNAWSTWO EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

Komentarze (0)