EUROPEAN POLITICS AND ECONOMICS

EUROPEAN POLITICS AND ECONOMICS

EUROPEAN POLITICS AND ECONOMICS studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, znajomość sytuacji międzynarodowej oraz kultury, polityki i gospodarki innych państw jest niezwykle dużym atutem na krajowym, jak i zagranicznym rynku pracy. W dobie współpracy z kontrahentami z innych krajów europejskich oraz otwartych granic, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w różnych aspektach funkcjonowania państw Europy.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle atrakcyjny i zarazem innowacyjny kierunek, European politics and economics. Ich program skierowany jest do osób o szerokich zainteresowaniach kulturowych, politycznych i językowych, które jednocześnie chciałyby związać z nimi swoją przyszłość zawodową. Jeżeli więc masz liczne pasje oraz marzysz o rozpoczęciu międzynarodowej kariery, to weź udział w rekrutacji na te perspektywiczne studia.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku European politics and economics?

W trakcie tych niezwykle innowacyjnych i perspektywicznych studiów będziesz miał szansę ugruntować swoją dotychczasową wiedzę i wzbogacić ją o wiele nowych i istotnych elementów. Jako student będziesz uczęszczał na rozwijające zajęcia i warsztaty praktycznych, na których dowiesz się więcej na temat sytuacji gospodarczej, ekonomicznej i politycznej państw Unii Europejskiej.

Co więcej, zaznajomisz się ze specyfiką sytuacji międzynarodowej i poznasz relacje pomiędzy Polską, a innymi krajami kontynentu europejskiego. Jako że studia te są anglojęzyczne, studenci w trakcie nauki rozwiną swoje zdolności językowe i jednocześnie zwiększą swoje szansę na międzynarodową karierę. Podczas kursu zapoznasz się także z regulacjami prawa europejskiego i międzynarodowego, a uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz w czasie obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle przyszłościowego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę oraz wszechstronne wykształcenie z obszaru polityki, gospodarki oraz kultury krajów należących do Unii Europejskiej. Uzyskane kompetencje oraz kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu ciekawych i prężnie rozwijających się branżach. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w firmach prowadzących współpracę z zagranicznymi firmami i korporacjami.

Ponadto idealnie odnajdziesz się jako pracownik administracji rządowej czy organizacjach pozarządowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z instytucjami Unii Europejskiej czy organizacjami międzynarodowymi. Po ukończeniu studiów możesz znaleźć zatrudnienie w instytucjach kultury, mediach lub redakcjach czasopism. Doskonała znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami kraju. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szansę na atrakcyjną pracę.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego prestiżowego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, geografii lub matematyki. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą znać języka angielski na poziomie B2.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EUROPEAN POLITICS AND ECONOMICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU EUROPEAN POLITICS AND ECONOMICS

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU EUROPEAN POLITICS AND ECONOMICS:

 • znajomość sytuacji gospodarczej i politycznej wybranych państw europejskich

 • znajomość sytuacji ekonomicznej wybranych państw europejskich

 • znajomość relacji łączących Polskę z innymi państwami europejskimi

 • znajomość języka obcego

 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej

 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EUROPEAN POLITICS AND ECONOMICS STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EUROPEAN POLITICS AND ECONOMICS STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU EUROPEAN POLITICS AND ECONOMICS:

 • instytucje i agencje Unii Europejskiej
 • media
 • instytucje kultury
 • agencje reklamowe i marketingowe
 • organizacje pozarządowe
 • dyplomacje
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • własna działalność gospodarcza

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EUROPEAN POLITICS AND ECONOMICS

Komentarze (0)