COACHING FILOZOFICZNY

COACHING FILOZOFICZNY

Studia na kierunku coaching filozoficzny możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Uniwersytet Opolski

Coaching filozoficzny stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

COACHING FILOZOFICZNY studia – kierunek studiów

Studia na kierunku coaching filozoficzny to studia licencjackie, tórych program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia na kierunku coaching filozoficzny
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku coaching filozoficzny rozpocznie się 19 kwietnia 2024 r. i potrwa do 22 lipca 2024 r. | coaching filozoficzny - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku coaching filozoficzny możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | coaching filozoficzny - uczelnie >

Opis kierunku

Osoby, które aplikują na kierunek coaching filozoficzny będą miały okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem psychologii czy filozofii. Studenci rozwiną także wiedzę na temat kulturoznawstwa. W ramach licznych warsztatów, nauczą się interpretacji tekstów filozoficznych, argumentacji czy tłumaczenia tekstów kultury i tekstów filozoficznych.

 

Praca po studiach

Po ukończeniu studiów, absolwenci znajdą zatrudnienie na stanowisku coacha i trenera personalnego. Ponadto mogą objąć stanowiska edukatora, terapeuty oraz pedagoga.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Maturzyści, którzy zdecydują się aplikować na kierunek coaching filozoficzny powinny zapoznać się z wymogami rekrutacyjnymi. Zasady i progi punktowe mogą być zmienne i różnić się w zależności od wybranej uczelni. Kandydaci muszą także pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów, których lista znajduje się na stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku coaching filozoficzny to:

 • język polski
 • dowolny przedmiot (oprócz języka polskiego)

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

COACHING FILOZOFICZNY - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU COACHING FILOZOFICZNY?

Obecnie, rozwinięte kompetencje miękkie oraz zdolności interpersonalne są niezwykle ważne w niemal każdej branży. Dlatego też zawód coacha jest obecnie bardzo popularny, a kształceniem specjalistów z tego obszaru zajmuje się kierunek coaching filozoficzny. Studenci, którzy aplikują na powyższe studia będą mieli okazję zdobyć wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk humanistycznych, psychologicznych oraz kulturoznawczych. Ponadto wykształcą szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku coaching filozoficzny możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku coaching filozoficzny zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk społecznych, psychologicznych oraz humanistycznych. Program kształcenia zakłada realizacje zajęć o tematyce związanej z logiką, etyką oraz retoryką. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek dowiedzą się więcej na temat psychologii społecznej oraz filozofii etyki. Co więcej, rozwiną kompetencje miękkie oraz zdolności interpersonalne, które wykorzystają podczas pracy z klientami i zespołem.

Oprócz wiedzy teoretycznej, studenci wykształcą także umiejętności praktyczne. Przede wszystkim nauczą się analizowania wybranych tekstów filozoficznych oraz humanistycznych. Ponadto poznają zasady prawidłowej argumentacji, mediacji oraz negocjacji. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób prowadzić zajęcia i warsztaty coachingowe oraz zdobędą umiejętności organizacji zajęć integracyjnych oraz konferencji.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU COACHING FILOZOFICZNY?

Studia na kierunku coaching filozoficzny trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU COACHING FILOZOFICZNY?

Studia na kierunku coaching filozoficzny przygotowują do podjęcia ciekawej i przyszłościowej pracy zawodowej. Absolwenci, dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, bez problemu znajdą zatrudnienie na stanowisku coacha oraz trenera personalnego. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z zawodem edukatora, pedagoga oraz terapeuty. Po ukończeniu studiów można podjąć współpracę z ośrodkami rozwoju osobistego, świetlicami czy szkołami.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku coaching filozoficzny:

 • korporacje
 • świetlice
 • ośrodki rozwoju osobistego
 • stanowisko edukatora
 • szkoły
 • stanowisko coacha
 • własna działalność gospodarcza

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Coaching filozoficzny studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Coaching filozoficzny studia I stopnia

Zobacz inne kierunki humanistyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku COACHING FILOZOFICZNY

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
 • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
 • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski

Komentarze (0)