MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE

MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE

Dodaj do ulubionych

MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Studia na kierunku międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 2 do 3 lat (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne rozpocznie się 5 maja 2022 r. i potrwa do 23 września 2022 r. | międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) | międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne - uczelnie >

Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne powstały jako odpowiedź na potrzeby współczesnego świata i dzisiejszego rynku pracy, na którym cenieni są kandydaci o możliwie jak najbardziej wszechstronnym wykształceniu z zakresu różnorodnych dziedzin. Ich nowatorski program skierowany jest do osób o licznych zainteresowaniach, które chciałyby kształcić się w kilku kierunkach jednocześnie i tym samym zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną i perspektywiczną pracę.
Studenci, którzy zdecydują się na studiowanie w ramach Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych, wybierają jeden wiodący kierunek i dodatkowo mogą uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach z innych dziedzin. To sprawia, że absolwenci posiadają wykształcenie kierunkowe uzupełnione o wiedzę z innych obszarów. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną o szerokich zainteresowaniach naukowych, to studia te będą dla Ciebie najlepszym z możliwych wyborów!
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne?
Zakres wiedzy i kwalifikacje, jakie zdobędziesz podczas Międzyobszarowych indywidualnych studiów humanistyczno-społecznych są zależne od tego, na jaki kierunek kształcenia się zdecydujesz. Będziesz mógł dokonać wyboru pomiędzy wszystkimi, dostępnymi w ofercie uczelni, studiami, odbywającymi się na Wydziałach: Filologicznym, Filozoficzno-Historycznym, Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, Nauk Geograficznych oraz Ekonomiczno-Socjalnym.
Co więcej, nie będziesz musiał ograniczać się do jednego kierunku. Jako student zdobędziesz wykształcenie z zakresu dwóch, nawet odrębnych dyscyplin, na przykład z filologi polskiej i geografii . Ponadto, dostaniesz szansę uczestnictwa we wszystkich zajęciach i wykładach z tematyki jaka Cię interesuje i w kierunku, której chciałbyś się dalej rozwijać.
Oprócz wiedzy kierunkowej, zyskasz także niezwykle cenne kompetencje pracy zespołowej, działania pod presją czasu czy zasad poprawnej i skutecznej komunikacji. Zdobyte umiejętności z tego zakresu z pewnością zaprocentują w twoim przyszłym życiu zawodowym.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tych niezwykle innowacyjnych i prestiżowych Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych będziesz miał gruntowne i wszechstronne wykształcenie z wiodącego, wybranego przez siebie kierunku studiów. Ponadto zyskasz kwalifikacje z innych, dodatkowych dziedzin, z którymi będziesz miał okazję zaznajomić się podczas dodatkowych zajęć i wykładów uczelnianych.
Dzięki temu, osoby które zdecydują się na naukę w tym nowoczesnym trybie są kompleksowo przeszkolone w zakresie wielu obszarów wiedzy. To umożliwia im podjęcie pracy na wielu różnorodnych stanowiskach pracy w prężnie rozwijających się branżach. Dodatkowe umiejętności zdobyte podczas współpracy z licznymi przedsiębiorstwami, administracją publiczną i samorządową, oraz przedstawicielami kultury sprawiają, że studenci doskonale odnajdują się na rynku pracy. Dodatkowo, po ukończeniu studiów licencjackich, możesz kontynuować naukę na studiach drugiego i trzeciego stopnia, zdobyć nowe perspektywy zawodowe, a nawet rozpocząć działalność naukową.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne, oprócz wyników z egzaminu maturalnego, brany jest pod uwagę efekt końcowy rozmowy kwalifikacyjnej na wybrany przez Ciebie temat. W przypadku studiów drugiego stopnia, kandydaci muszą dodatkowo legitymować się dyplomem ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne stopień: (I), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

nawet rozpocząć działalność naukową. WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE

 • wiedza z zakresu wybranego przez Ciebie kierunku studiów
 • dodatkowa wiedza z zajęć i wykładów fakultatywnych
 • umiejętność pracy w grupie
 • umiejętność współpracy z różnymi przedsiębiorstwami, firmami i instytucjami
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne?

 

1. Typ i tryb studiów

Osoby, które aplikują na kierunek międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne.

Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, a nauka jest w pełni darmowa. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk filologicznych, dziennikarskich, prawniczych czy społecznych. W toku nauki będziesz uczęszczał na wiele ciekawych i rozwijających zajęć powiązanych z powyższą tematyką. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • Wstęp do badań interdyscyplinarnych
 • Semiotyka cyfrowej informacji
 • Forum dyskusji interdyscyplinarnej

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student powyższego kierunku rozwiniesz szereg cennych umiejętności praktycznych. Zdobyte kompetencje będą się różnić w zależności od wybranej ścieżki kształcenia. W ramach studiów rozwiniesz swoje zdolności językowe oraz nauczysz się analizować wybrane zjawiska społeczne i kulturowe. Studenci poznają także regulacje różnych dziedzin prawa i ich zastosowania w praktyce. Wybierając kierunek społeczny, zdobędziesz umiejętności z zakresu pedagogiki, dydaktyki czy psychologii.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra. Kierunku takie jak prawo czy teologia zrealizujesz w ramach jednolitych studiów magisterskich.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE:

 • prywatne firmy
 • korporacje
 • administracja publiczna
 • kariera naukowa
 • kariera międzynarodowa

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Humanistyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia