MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE

MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE

MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne powstały jako odpowiedź na potrzeby współczesnego świata i dzisiejszego rynku pracy, na którym cenieni są kandydaci o możliwie jak najbardziej wszechstronnym wykształceniu z zakresu różnorodnych dziedzin. Ich nowatorski program skierowany jest do osób o licznych zainteresowaniach, które chciałyby kształcić się w kilku kierunkach jednocześnie i tym samym zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną i perspektywiczną pracę.
Studenci, którzy zdecydują się na studiowanie w ramach Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych, wybierają jeden wiodący kierunek i dodatkowo mogą uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach z innych dziedzin. To sprawia, że absolwenci posiadają wykształcenie kierunkowe uzupełnione o wiedzę z innych obszarów. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną o szerokich zainteresowaniach naukowych, to studia te będą dla Ciebie najlepszym z możliwych wyborów!
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne?
Zakres wiedzy i kwalifikacje, jakie zdobędziesz podczas Międzyobszarowych indywidualnych studiów humanistyczno-społecznych są zależne od tego, na jaki kierunek kształcenia się zdecydujesz. Będziesz mógł dokonać wyboru pomiędzy wszystkimi, dostępnymi w ofercie uczelni, studiami, odbywającymi się na Wydziałach: Filologicznym, Filozoficzno-Historycznym, Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, Nauk Geograficznych oraz Ekonomiczno-Socjalnym.
Co więcej, nie będziesz musiał ograniczać się do jednego kierunku. Jako student zdobędziesz wykształcenie z zakresu dwóch, nawet odrębnych dyscyplin, na przykład z filologi polskiej i geografii . Ponadto, dostaniesz szansę uczestnictwa we wszystkich zajęciach i wykładach z tematyki jaka Cię interesuje i w kierunku, której chciałbyś się dalej rozwijać.
Oprócz wiedzy kierunkowej, zyskasz także niezwykle cenne kompetencje pracy zespołowej, działania pod presją czasu czy zasad poprawnej i skutecznej komunikacji. Zdobyte umiejętności z tego zakresu z pewnością zaprocentują w twoim przyszłym życiu zawodowym.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tych niezwykle innowacyjnych i prestiżowych Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych będziesz miał gruntowne i wszechstronne wykształcenie z wiodącego, wybranego przez siebie kierunku studiów. Ponadto zyskasz kwalifikacje z innych, dodatkowych dziedzin, z którymi będziesz miał okazję zaznajomić się podczas dodatkowych zajęć i wykładów uczelnianych.
Dzięki temu, osoby które zdecydują się na naukę w tym nowoczesnym trybie są kompleksowo przeszkolone w zakresie wielu obszarów wiedzy. To umożliwia im podjęcie pracy na wielu różnorodnych stanowiskach pracy w prężnie rozwijających się branżach. Dodatkowe umiejętności zdobyte podczas współpracy z licznymi przedsiębiorstwami, administracją publiczną i samorządową, oraz przedstawicielami kultury sprawiają, że studenci doskonale odnajdują się na rynku pracy. Dodatkowo, po ukończeniu studiów licencjackich, możesz kontynuować naukę na studiach drugiego i trzeciego stopnia, zdobyć nowe perspektywy zawodowe, a nawet rozpocząć działalność naukową.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne, oprócz wyników z egzaminu maturalnego, brany jest pod uwagę efekt końcowy rozmowy kwalifikacyjnej na wybrany przez Ciebie temat. W przypadku studiów drugiego stopnia, kandydaci muszą dodatkowo legitymować się dyplomem ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

nawet rozpocząć działalność naukową. WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE

 • wiedza z zakresu wybranego przez Ciebie kierunku studiów
 • dodatkowa wiedza z zajęć i wykładów fakultatywnych
 • umiejętność pracy w grupie
 • umiejętność współpracy z różnymi przedsiębiorstwami, firmami i instytucjami
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE:

 • prywatne firmy
 • korporacje
 • administracja publiczna
 • kariera naukowa
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE

Komentarze (0)