MASTER OF ARTS IN PUBLIC ECONOMY & ADMINISTRATION

MASTER OF ARTS IN PUBLIC ECONOMY & ADMINISTRATION

Dodaj do ulubionych

MASTER OF ARTS IN PUBLIC ECONOMY & ADMINISTRATION studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dobie otwierania się Polski na zagraniczne rynki oraz zwiększonej współpracy międzynarodowej na wszystkich szczeblach nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu polityki, gospodarki oraz ogólnej sytuacji światowej. Kierunki z obszaru tych dyscyplin od lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcieliby zawodowo związać się ze środowiskiem międzynarodowym. Master of arts in public economy administration to studia, które zapewniają wiele możliwości rozwoju na kilku płaszczyznach jednocześnie.
Ich nowoczesny i wszechstronny program jest w pełni dopasowany do wyzwań stawianych przez współczesny, dynamicznie zmieniający się świat, a bogata oferta nauczania sprawia, że każdy znajdzie w nich coś interesującego. Jeżeli więc interesujesz się światową sceną polityczną i gospodarczą i doskonale znasz język angielski to studia na kierunku Master of arts in public economy administration są stworzone dla ciebie!
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku Master of arts in public economy administration?
 
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dyscyplin naukowych. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach oscylujących wokół gospodarki i polityki regionalnej, krajowej i międzynarodowej. Zrozumiesz mechanizmy rządzące tymi obszarami i dowiesz się, w jaki sposób analizować i interpretować sytuacje i zmiany w nich zachodzące. Ponadto, rozwiniesz swoje umiejętności menadżerskie oraz poznasz podstawy zarządzania.
Wszystkie zajęcie i wykłady będą prowadzone przez naukowców i praktyków z konkretnej branży, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i długoletnim doświadczeniem. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranej przez siebie instytucji lub przedsiębiorstwie.
Doświadczenie będziesz mógł zdobyć także realizując liczne projekty naukowe. Jako że zajęcia prowadzone są w języku angielskim przez cały okres nauki będziesz rozwijał swoje zdolności językowe oraz poznasz specjalistyczną terminologię branżową.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku Master of arts in public economy administration będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu polityki i gospodarki krajowej oraz międzynarodowej. Uzyskane kompetencje i umiejętności praktyczne sprawią, że z powodzeniem znajdziesz prace w swoim zawodzie. Jako absolwent będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w różnych gałęziach przemysłu. Ponadto idealnie odnajdziesz się jako pracownik administracji publicznej i samorządowej. Co więcej, możesz objąć stanowiska menadżerskie lub kierownicze.
Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami Polski. PO ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć działalność naukową.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku Master of arts in public economy administration powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy kandydaci zobowiązani są do potwierdzenia swojej znajomości języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MASTER OF ARTS IN PUBLIC ECONOMY & ADMINISTRATION

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku master of arts in public economy & administration

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MASTER OF ARTS IN PUBLIC ECONOMY & ADMINISTRATION:

   • podstawy zarządzania
   • znajomość gospodarki krajowej i światowej
   • znajomość polityki krajowej i światowej
   • znajomość języka angielskiego
   • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
   • znajomość technik menadżerskich
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

   Jak wyglądają studia na kierunku master of arts in public economy administration?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Master of arts in public economy administration to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych będzie oscylować wokół nauk ekonomicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci kierunku master of arts in public economy administration zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania, administracji publicznej oraz współczesnej gospodarki. Jako student będziesz miał dostęp do bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:

   • Zarządzanie organizacją
   • Ekonomia społeczna
   • Ekonomiczna analiza prawa
   • Publiczne prawo gospodarcze

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie licznych warsztatów praktycznych, przewidzianych na kierunku master of arts in public economy administration, wykształcisz cenne umiejętności i kompetencje zawodowe. Przede wszystkim rozwiniesz zdolności z zakresu marketingu i zarządzania, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Ponadto, poznasz wybrane regulacje prawa gospodarczego i finansowego oraz nauczysz się ich zastosowania w praktyce. Studenci rozwiną także zdolności językowe, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia drugiego stopnia na kierunku master of arts in public economy administration będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku master of arts in public economy & administration na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MASTER OF ARTS IN PUBLIC ECONOMY & ADMINISTRATION:

   • kariera międzynarodowa
   • międzynarodowe firmy i korporacje
   • dyplomacja
   • jednostki administracji publicznej
   • stanowiska menadżerskie i kierownicze

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MASTER OF ARTS IN PUBLIC ECONOMY & ADMINISTRATION

   Komentarze (0)