ENGINEERING MANAGEMENT - BSC. DEGREE PROGRAM

ENGINEERING MANAGEMENT - BSC. DEGREE PROGRAM

Dodaj do ulubionych

ENGINEERING MANAGEMENT - BSC. DEGREE PROGRAM studia -kierunek studiów

Studia na kierunku engineering management - BSC. degree program to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku engineering management - bsc. degree program
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku engineering management - bsc. degree program rozpocznie się 29 marca 2022 r. i potrwa do 15 października 2022 r. | engineering management - bsc. degree program - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności engineering management - bsc. degree program możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | engineering management - bsc. degree program - uczelnie >

Opis kierunku

Engineering management to studia w języku angielskim. Tak realizowany program cechuje nie tylko wysoka interdyscyplinarność. Studenci mogą zadbać bowiem o rozwój kompetencji lingwistycznych i wzbogacanie słownictwa branżowego. Realizowane przedmioty łączą zagadnienia inżynierskie z umiejętnościami i wiedzą z zakresu zarządzania, finansów, prawa i komunikacji społecznej.

 

Praca po studiach

W laboratoriach inżynierskich studenci otrzymają praktyczne umiejętności z zakresu inżynierii i technologii. W pracowni komputerowej zapoznają się z kolei z aplikacjami używanymi w przemyśle maszynowym. Przyszli absolwenci tego kierunku rozwiną również umiejętności interpersonalne, kompetencje organizacyjne i menedżerskie oraz dowiedzą się, jak zarządzać projektami i efektywnie pracować w zespołach.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ENGINEERING MANAGEMENT - BSC. DEGREE PROGRAM

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Engineering management - bsc. degree program stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku engineering management - bsc. degree program

ENGINEERING MANAGEMENT - BSC. DEGREE PROGRAM - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ENGINEERING MANAGEMENT - BSC. DEGREE PROGRAM STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ENGINEERING MANAGEMENT - BSC. DEGREE PROGRAM STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku engineering management - bsc. degree program

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ENGINEERING MANAGEMENT - BSC. DEGREE PROGRAM:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku Engineering management - BSC. Degree program?
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Jako student będziesz uczęszczał na zajęcia z obszaru zarządzania, finansów oraz marketingu.
Dowiesz się więcej na temat metod i technik stosowanych w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz nauczysz się, w jaki sposób przeprowadzać badania marketingowe.
Co więcej, skupisz się także na poznawaniu złożonego rynku finansowego i nadzorowania budżetu firm i korporacji. Oprócz wiedzy teoretycznej zyskasz umiejętności praktyczne.
W trakcie studiów będziesz brał udział w warsztatach, na których nauczysz się wykonywać rysunki techniczne oraz projekty inżynierskie.
W trakcie nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do twoich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy zarządzaniem produkcją a zarządzaniem jakością.
Ponadto, będziesz miał możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami informatycznymi stosowanymi w tej branży, które sprawią, że twoja praca będzie bardziej efektywna i ciekawsza.
Jako że zajęcia w całości prowadzone są w języku angielskim będziesz miał możliwość rozwijania swoich kompetencji językowych oraz poznania specjalistycznej terminologii, co niewątpliwie zwiększy twoje perspektywy zawodowe.
 
W programie studiów na kierunku engineering management - BSC. degree program znajdziesz takie przedmioty jak np.:
 • Marketing and Marketing Research
 • Ergonomics and Human Factors
 • Engineering Statistics
 • Engineering Drawing and Design
 • Mechanics of Materials
 • Managerial Accounting
 • Project Management
 • Systems Engineering and Systems Analysis
 • Corporate Finance
 • Commodity Science and Material Science
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • przeprowadzania badań marketingowych
 • wykonywania rysunku technicznego
 • znajomość branży finansowej
 • zarządzania procesami produkcyjnymi
 • znajomość specjalistyczne terminologii
 • znajomość języka angielskiego

Jak wyglądają studia na kierunku engineering management - BSC. Degree program?

 

1. Typ i tryb studiów

Anglojęzyczny kierunek engineering management - BSC. Degree program jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

 

Studia na kierunku engineering management - BSC. Degree program możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z marketingiem i naukami o zarządzaniu.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku engineering management - BSC. Degree program będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu nauk społecznych, prawnych czy ekonomicznych. Ponadto dowiesz się więcej na temat nowoczesnego marketingu czy zarządzania.

W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • Fundamentals of Business Management
 • Commodity Science and Material Science
 • Marketing and Marketing Research
 • Metrology and Measurement Systems

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na powyższym kierunku będą miały w dużej części wymiar praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg istotnych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Przede wszystkim nauczysz się zasad zarządzania i marketinguPonadto, poznasz zaawansowane technologie i programy informatyczne, które usprawnią twoją codzienną pracę.

Studenci rozwiną również swoje zdolności z zakresu analizy finansowej i ekonomicznej. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, zdobędziesz zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Engineering management - BSC. Degree program to nowoczesne i niezwykle perspektywiczne studia magisterskie skierowane do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcą ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu zarządzania, finansów oraz komunikacji.
Interdyscyplinarny charakter kierunku sprawia, że studenci mogą uzyskać wszechstronne i kompleksowe wykształcenie kierunkowe, przy jednoczesnym rozwijaniu swoich kompetencji językowych. 
Jeżeli więc interesujesz się tematyką związaną z marketingiem i różnymi aspektami zarządzania, a do tego masz duże zdolności językowe i łatwo uczysz się nowych rzeczy, to studia na kierunku Engineering management - BSC. Degree program będą dla Ciebie idealnym wyborem!
 
5. Gdzie studiować engineering management - BSC. Degree program

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek engineering management - BSC. Degree program:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku engineering management -BSC. Degree program trwają 4 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku engineering management - BSC. Degree program będą trwały cztery lata, czyli osiem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ENGINEERING MANAGEMENT - BSC. DEGREE PROGRAM:

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku Engineering management - BSC. Degree program będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie z obszaru zarządzania, finansów, prawa oraz marketingu.
Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy. Jako absolwent tego przyszłościowego kierunku znajdziesz zatrudnienie w działach marketingu i reklamy.
Idealnie odnajdziesz się także jako pracownik branży finansowej. Będziesz miał także wszelkie kompetencje do objęcia stanowiska specjalisty do spraw logistyki czy produkcji.
Równie ciekawym rozwiązaniem jest związanie swojej przyszłości zawodowej z działami sprzedaży i kontroli jakości. Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami kraju.
 
Absolwent kierunku engineering management - BSC. Degree program znajdzie zatrudnienie w takich miejscach jak:
 • branża finansowa
 • dział sprzedaży
 • dział kontroli jakości
 • firmy produkcyjne
 • firmy handlowe
 • firmy audytorskie
 • międzynarodowe firmy i korporacje
 • specjalista ds. produkcji
 • specjalista do spraw logistyki

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ENGINEERING MANAGEMENT - BSC. DEGREE PROGRAM

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia