MIĘDZYWYDZIAŁOWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNE

MIĘDZYWYDZIAŁOWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNE

Dodaj do ulubionych

MIĘDZYWYDZIAŁOWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNE studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Jesteś osobą o wielu zainteresowaniach? Cechuje Cię otwarty umysł i lubisz uczyć się nowych rzeczy, a do tego masz duże zdolności z zakresu nauk humanistycznych? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na to pytanie, to powstały studia idealnie dopasowane do twoich potrzeb.
Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne to niezwykle innowacyjny kierunek, który umożliwia rozwój na kilku polach jednocześnie, zdobycie wszechstronnego wykształcenia i szansy na ciekawą i perspektywiczną pracę. Jeśli więc nie lubisz ograniczeń, a w życiu cenisz sobie swobodę i wolność wyboru, to Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne będą dla Ciebie odpowiednim wyborem.
 
Czego nauczysz się na Międywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych?
 
Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne to kierunek charakteryzujący się niezwykle nowoczesną i innowacyjną formą kształcenia, która umożliwia dopasowanie konkretnej oferty naukowej do indywidualnych potrzeb i oczekiwań studentów. Jako student będziesz musiał dokonać wyboru kilku, najbardziej interesujących Cię kierunków studiów, które ukończysz w ramach indywidualnego trybu kształcenia.
W trakcie każdego roku nauki będziesz zobowiązany do zrealizowania zajęć na dwóch kierunkach oraz złożenia końcowej pracy pisemnej. Ponadto, dostaniesz możliwość rozwijania swoich zdolności językowych podczas obowiązkowego lektoratu z angielskiego i dodatkowego języka obcego. Podczas kursu będziesz także uczestniczył w warsztatach, które przygotują Cię do egzaminu z dowolnego języka starożytnego.
W programie studiów przewidziano także zajęcia z metodologii nauk humanistycznych, logiki i metodologii nauk społecznych. Ta niezwykle bogata oferta kształcenie umożliwi Ci zdobycie wszechstronnego wykształcenia i gruntownej wiedzy z zakresu kilku dyscyplin oraz otworzy Ci drzwi do rozwijającej i perspektywicznej pracy.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych będziesz miał wszechstronne wykształcenie z zakresu kilku, różnorodnych dyscyplin naukowych. Zdobyta wiedza i umiejętności sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu branżach. Jako absolwent tego innowacyjnego kierunku możesz pracować w niemal k każdym zawodzie związanym z humanistyką. Idealnie odnajdziesz się w świecie biznesu czy polityki.
Różnie ciekawym rozwiązaniem może być związanie swojej przyszłości z pracą w oświacie. Po ukończeniu studiów możesz także rozpocząć działalność naukową. Ponadto, doskonała znajomość języka angielskiego i dodatkowego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami kraju.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język polski, historia, język obcy, historia sztuki, WOS czy język łaciński. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przejść rozmowę kwalifikacyjną, na której opowiedzą o swoich zainteresowaniach i planach naukowych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MIĘDZYWYDZIAŁOWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku międzywydziałowe indywidualne studia humanistyczne

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS MIĘDZYWYDZIAŁOWYCH INDYWIDUALNYCH STUDIÓW HUMANISTYCZNYCH:

   • znajomość języka angielskiego i dodatkowego języka obcego na poziomie B2
   • znajomość wybranego języka starożytnego
   • znajomość metodologii nauk humanistycznych
   • znajomość metodologii nauk społecznych
   • wiedza z zakresu wybranych kierunków studiów

   Jak wyglądają studia na kierunku Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk humanistycznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów na powyższym kierunku będziesz mógł samodzielnie ułożyć program nauczania z zajęć dostępnych na różnorodnych kierunkach humanistycznych i społecznych. Aktualną ofertę kształcenia znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych. Studenci będą także zobowiązani do zaliczenia lektoratu z łaciny oraz wybranego nowożytnego języka obcego.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studenci kierunku Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne zdobędą szereg umiejętności praktycznych z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych. W czasie licznych warsztatów nauczysz się dokonywać analizy wybranych zjawisk społecznych i kulturowych. Jako student poznasz także nowożytny język obcy i dowiesz się więcej na temat jego zastosowania w różnorodnych sytuacjach komunikacyjnych. Ponadto rozwiniesz swoje zdolności pisarskie oraz warsztat badacza. W ramach studiów zaliczysz także praktyki, dzięki którym zyskasz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku międzywydziałowe indywidualne studia humanistyczne na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU MIĘDZYWYDZIAŁOWYCH INDYWIDUALNYCH STUDIÓW HUMANISTYCZNYCH:

   • polityka
   • oświata
   • biznes
   • korporacje międzynarodowe
   • kariera naukowa
   • kariera międzynarodowa

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MIĘDZYWYDZIAŁOWE INDYWIDUALNE STUDIA HUMANISTYCZNE

   Komentarze (0)