LANGUAGE AND COMMUNICATION IN HEALTHCARE studia – kierunek studiów
Studia na kierunku Language and Communication in Healthcare to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia na kierunku language and communication in healthcare |
Rok akademicki |
2023/2024 |
Forma studiów |
stacjonarne |
Poziom studiów |
studia II stopnia |
Czas trwania |
2 lata (studia II stopnia) |
Terminy rekrutacji
Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku language and communication in healthcare rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 11 października 2023 r. | language and communication in healthcare - terminy rekrutacji >
Uczelnie
Studia na kierunku language and communication in healthcare możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | language and communication in healthcare - uczelnie >
Opis kierunku
Language and Communication in Healthcare to studia, które realizują program o tematyce związanej z naukami medycznymi i filologicznymi. Studenci będą mieli okazję poznać profesjonalną terminologię medyczną, którą z powodzeniem wykorzystają w komunikacji z pacjentami, lekarzami oraz rodzinami chorych. Tym samym nauczą się efektywnego komunikowania w ochronie zdrowia, podejmowania działań z obszaru promocji zdrowia oraz elementów coachingu.
Absolwenci znajdą zatrudnienie w placówkach ochrony zdrowia, między innymi w szpitalach, prywatnych gabinetach i klinikach, placówkach podstawowej opieki zdrowotnej, szpitalach psychiatrycznych, czy w domach opieki społecznej.
WYMAGANIA REKRUTACYJNE
Aby dostać się na studia magisterskie na kierunku Language and Communication in Healthcare należy spełnić szereg wymagań określonych przez daną uczelnię wyższą. Kandydaci są zobowiązani do zapoznania się z wytycznymi dostępnymi na stronie uczelni oraz podjęcia odpowiednich przygotowań, które zwiększą ich szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji.
Najczęstsze wymagania rekrutacyjne na studia na kierunku Language and Communication in Healthcare to:
-
ocena z dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia
-
rozmowa kwalifikacyjna.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LANGUAGE AND COMMUNICATION IN HEALTHCARE?
Language and Communication in Healthcare to studia, które powstały z myślą o osobach chcących rozwinąć zdolności komunikacyjne i zdobyć uprawnienia do pracy w ochronie zdrowia. Ze względu na interdyscyplinarny program kształcenia studenci zdobędą wszechstronną wiedzę i przygotowanie praktyczne, tym samym zwiększając swoje szanse na zdobycie ciekawej pracy zawodowej, także na rynku międzynarodowym.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Language and Communication in Healthcare możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
W ramach kształcenia na kierunku Language and Communication in Healthcare studenci zdobędą wiedzę medyczną oraz dowiedzą się więcej na temat funkcjonowania sektora ochrony zdrowia. W planie znajdą się zajęcia z gramatyki i dyskursu medycznego, komunikacji w psychoterapii, coachingu oraz dialogu w ochronie zdrowia.
Ponadto program kształcenia przewiduje realizację licznych warsztatów, dzięki którym studenci nauczą się komunikacji z pacjentami i lekarzami specjalistami, wykorzystywania słownictwa medycznego w praktyce zawodowej, pisania tekstów akademickich oraz promocji zdrowia. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim studenci będą mieli okazję rozwinąć swoje zdolności językowe i tym samym zwiększyć szanse na karierę międzynarodową. Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu pracy.
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LANGUAGE AND COMMUNICATION IN HEALTHCARE?
Ukończenie studiów magisterskich na kierunku Language and Communication in Healthcare otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci znajdą zatrudnienie w placówkach ochrony zdrowia, między innymi na stanowisku tłumacza towarzyszącego, arteterapeuty, rzecznika praw pacjenta, czy medycznego pracownika socjalnego. Równie ciekawą opcją może być praca w charakterze konsultanta językowego tekstów medycznych, asystenta pacjenta oraz audiodeskryptora.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Language and Communication in Healthcare:
-
rzecznik pacjenta
-
asystent pacjenta
-
medyczny pracownik socjalny
-
konsultant językowy tekstów medycznych
-
audiodeskryptor
-
tłumacz towarzyszący
-
arteterapeuta.