BANKOWOŚCI I FINANSÓW DLA PRAWNIKÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

BANKOWOŚCI I FINANSÓW DLA PRAWNIKÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Bankowości i finansów dla prawników - studia podyplomowe

Studia na kierunku bankowość i finanse dla prawników studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia skierowane są głównie do przedstawicieli zwodów prawniczych m.in. adwokatów, notariuszy czy radców prawnych, a także do pracowników instytucji finansowych i wymiaru sprawiedliwości, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie funkcjonowania rynku finansowego i bankowości.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Kandydaci, którzy chcą wziąć udział w rekrutacji na kierunek bankowość i finanse dla prawników powinni wysłać zgłoszenie i dostarczyć w terminie odpowiednie dokumenty. Jedynym wymaganiem jest zwykle ukończenie studiów I lub II stopnia. Nauka może się wiązać z dodatkowymi kosztami, takimi jak czesne czy opłaty rekrutacyjne. O akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń, dlatego warto jak najwcześniej zarejestrować się w systemie uczelni. Należy także pamiętać, że w grupach przeważnie obowiązuje limit miejsc.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BANKOWOŚCI I FINANSÓW DLA PRAWNIKÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ I FINANSE DLA PRAWNIKÓW?

   Kierunek bankowość i finanse dla prawników realizowany jest trybie niestacjonarnym. Zajęcia mogą się również odbywać w formie zdalnej, za pomocą narzędzi, które wspomagają naukę na odległość. Wśród kadry dydaktycznej można znaleźć zarówno pracowników naukowych uczelni, jak i doświadczonych specjalistów z zakresu finansów i bankowości. Studenci mogą uczestniczyć w wykładach teoretycznych, na których zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną. Umiejętności praktyczne mogą szkolić na ćwiczeniach, podczas których omawiane są często realne problemy sektora bankowego. Studia mogą być także dobrą okazją do networkingu i zdobycia nowych kontaktów zawodowych.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku bankowość i finanse dla prawników możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku bankowość i finanse dla prawników zdobywają szeroką wiedzę na temat funkcjonowania sektora finansowego. Mogą zapoznać się z obowiązującymi w kraju przepisami prawnymi w kontekście m.in. bankowości. Słuchacze dowiadują się także często, na czym polega ochrona klienta instytucji finansowych. Mogą uczestniczyć w zajęciach omawiających różne rodzaje ryzyka np. walutowe, operacyjne czy kredytowe. Mają możliwość zapoznania się z produktami i usługami oferowanymi przez banki. W programie mogą się również pojawić tematy związane z instrumentami finansowymi np. rynku kapitałowego czy ubezpieczeń.

   Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie kierunku bankowość i finanse dla prawników, to np.:

   • sieć bezpieczeństwa finansowego
   • system resolution
   • ryzyko stopy procentowej
   • podstawy kalkulacji finansowych

   Słuchacze często mają również okazję nauczyć się przeprowadzać analizę finansową przedsiębiorstwa oraz tworzyć jego wycenę. W trakcie zajęć mogą się często dowiedzieć, jak dbać o relacje z inwestorami firmy czy instytucji.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ I FINANSE DLA PRAWNIKÓW?

   Studia na kierunku bankowość i finanse dla prawników trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ I FINANSE DLA PRAWNIKÓW?

   Po ukończeniu studiów na kierunku bankowość i finanse dla prawników absolwenci mają poszerzone kompetencje zawodowe oraz zwiększoną siatkę kontaktów. Wykształceni prawnicy, radcowie i adwokaci mogą podjąć pracę przy sprawach związanych np. z kredytami frankowymi czy nadużyciami w sektorze finansowym. Dzięki zrozumieniu mechanizmów działania rynków finansowych mogą również zyskać nowych klientów. Absolwenci mają zwykle możliwość zatrudnienia w kancelariach prawnych i instytucjach finansowych potrzebujących specjalistów w tej dziedzinie. Dodatkowo mogą szukać pracy w wymiarze sprawiedliwości czy organach ścigania.

   Możliwości zatrudnienia po kierunku bankowość i finanse dla prawników to m.in.:

   • kancelarie prawne
   • instytucje finansowe

    

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
   • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
   • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
   • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
   • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
   • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie