BIG DATA ANALYSIS

BIG DATA ANALYSIS

Dodaj do ulubionych

BIG DATA ANALYSIS studia — kierunek studia

Dla kogo ten kierunek

Big Data to termin określający duże zbiory danych. Jednak najlepiej i najbardziej szczegółowo opisuje go definicja „3 V” wprowadzona w 2000 roku, która skupia się na trzech czynnikach: volume, czyli ilość, velocity, czyli szybkość, i variety, czyli różnorodność. Aby do konkretnego zbioru zastosować określenie big data, musi posiadać on dużą ilość i różnorodność danych oraz bardzo szybko je przetwarzać.
Tego typu rozwiązania zyskują na popularności i są coraz chętniej stosowane w biznesie i finansach, w związku z czym firmy coraz chętniej zatrudniają specjalistów z tej dziedziny. Jako odpowiedź na te potrzeby powstał kierunek Big Data Analysis, który przygotowuje studentów do pracy w finansach na całym świecie. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która stawia sobie wysokie cele, a do tego masz duże zdolności językowe, to te studia powinny być twoim wyborem.
 
Czego nauczysz się na kierunku Big Data Analysis?
 
Program studiów, przede wszystkim przewiduje kształtowanie umiejętności technicznych. Oprócz szerokiej wiedzy z zakresu finansów, której zdobycie jest niezbędne do kontynuowania nauki, dowiesz się, w jaki sposób identyfikować, zbierać, przetwarzać, analizować i przekształcać dane. W trakcie studiów zapoznasz się także ze specjalistycznymi językami programowania, takimi jak: SQL, Python i SAS, których znajomość z pewnością poszerzy twoje perspektywy zawodowe.
Przez cały okres nauki będziesz miał dostęp do bogatych zasobów naukowych i baz danych, dzięki którym twoja nauka będzie bardziej efektywna, a ty będziesz mógł zapoznać się z najnowszymi wynikami badań związanych z bazami danych. Studia w całości odbywają się w języku angielskim, co umożliwi Ci poznanie specjalistycznej terminologii branżowej i osiągnięcie wysokiego poziomu językowego. Wiele uczelni, mających w ofercie ten kierunek studiów, prowadzi współprace z wieloma, prestiżowymi i renomowanymi firmami, dzięki czemu studenci mają szansę poznać specyfikę pracy finansowej od wewnątrz.
Co więcej, będziesz mógł wziąć udział w specjalnym warsztatach organizowanych przez Microsoft i zdać certyfikowany egzamin, który poszerzy twoje perspektywy zawodowe i pozwoli Ci zdobyć wymarzoną pracę.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Ukończenie studiów na kierunku Big data analysis sprawi, że będziesz miał kompleksową wiedzę z zakresu baz danych i ich zastosowania w finansach, języków programowania oraz innych zagadnień związanych z biznesem i branżą finansową. Uzyskana wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne umożliwią Ci podjęcie pracy w instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tych dziedzin. Jako absolwent tego kierunku będziesz mógł objąć stanowisko: menedżera analiz Big Data, architekta rozwiązań danych, analityka rynku biznesowego lub konsultanta biznesowego.
Ponadto znajdziesz zatrudnienie w instytucjach finansowych i wszystkich firmach, w których potrzebny jest specjalista finansowy. Doskonała znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do kariery w środowisku międzynarodowym. Co więcej, po ukończeniu studiów możesz rozpocząć pracę naukową lub kontynuować naukę na studiach doktoranckich i podyplomowych.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku Big Data analysis musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą zdać wstępny egzamin pisemny oraz dysponować certyfikatem, potwierdzającym znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIG DATA ANALYSIS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   BIG DATA ANALYSIS - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku big data analysis

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU BIG DATA ANALYSIS:

   • umiejętność zbierania, przechowywania i analizowania danych
   • znajomość rynku finansowego
   • znajomość branżowego języka angielskiego
   • znajomość języków programowania (SQL, Python i SAS)

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU BIG DATA ANALYSIS:

   • sektor finansowy
   • menedżer analiz Big Data
   • architekt rozwiązań danych
   • analityk Biznesowy
   • konsultant biznesowy
   • międzynarodowe korporacje

   Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BIG DATA ANALYSIS

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIG DATA ANALYSIS

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

   Teraz najważniejsze

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia