ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ

ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ

ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Od zawsze interesowała Cię historia i dzieje twojego kraju i regionu? Chciałbyś dzielić się swoją pasją z innymi oraz zająć się promowaniem wiedzy historycznej za pomocą nowych mediów lub innych nośników informacji? Nic prostszego! Wystarczy, że zdecydujesz się podjąć studia na kierunku animacja pamięci społecznej. Te humanistyczne studia skierowane są do wszystkich tych, którzy w przyszłości chcieliby zająć się sferą historii publicznej oraz wszystkich aspektów z nią związanych.
Ich interdyscyplinarny charakter sprawi, że zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu wielu dziedzin naukowych i pogłębisz swoje zainteresowania i zyskasz praktyczne kompetencje, które są niezbędne do podjęcia ciekawej i przyszłościowej pracy zawodowej. Jeżeli więc ten opis idealnie oddaje twoje potrzeby to powinieneś wybrać ten kierunek!
 
Czego nauczysz się na kierunku animacja pamięci społecznej?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin nauk humanistycznych. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru pedagogiki, nauk społecznych i literaturoznawstwa. Jednak największy nacisk będzie kładziony na naukę historii, która w toku studiów jest przedmiotem wiodącym.
Program kursu zakłada szkolenie pedagogiczno-psychologiczne, które umożliwi Ci na przekazywanie wiedzy innym ludziom. Co więcej, zapoznasz się z rynkiem nowoczesnych technologii i nowych mediów oraz dowiesz się, w jaki sposób wykorzystywać je podczas pracy zawodowej. Jest to prężnie rozwijająca się dyscyplina i w dzisiejszych czasach jej znajomość jest konieczna, aby skutecznie i efektywnie zajmować się popularyzowaniem i upowszechnianiem wiedzy.
Znajomość teorii będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranej przez siebie instytucji. Przez okres czterech tygodni rozwiniesz swoje pasje i kompetencje oraz zdobędziesz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentują w twojej karierze zawodowej. Dodatkowo, rozwiniesz swoje kompetencje językowe na lektoracie z wybranego języka obcego.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku animacja pamięci społecznej będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu wielu dziedzin humanistycznych. Zdobyte kwalifikacje z obszaru nauk społecznych, historii czy literaturoznawstwa umożliwią Ci podjęcie pracy w licznych instytucjach i przedsiębiorstwach, zajmujących się szeoko rozumianą historią i kulturą. Z powodzeniem znajdziesz zatrudniuenie w branży kulturalnej. Dzięki uzyskanym kompetencjom zyskasz szansę zatrudnienia w muzeach, galeriach sztuki czy bibliotekach.
Szkolenie pedagogiczno-psychologiczne sprawi, że idealnie odnadziesz się na stanowisku nauczyciela lub animatora. Jako absolwent, będziesz miał umiejętności z zakresu działań oscylujących wokół archiwizacji i przechowywania dokumentów, co umożliwi Ci znalezienie pracy w archiwach prywatnych i społecznych oraz jako specjalista do spraw zarządzania archiwami cyfrowymi. Ponadto, zatrudnią Cię specjalistyczne wydawnictwa i redakcje czasopism. Znajomość języka na poziomie B2 otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej, także poza granicami kraju. Co więcej, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia i zdobywać dalsze wykształcenie.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku animacja pamięci społecznej musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ:

 • wiedza z zakresu historii
 • wiedza pedagogiczna
 • wiedza z zakresu innych nauk humanistycznych
 • znajomość języka obcego na poziomie B2
 • znajomość najnowszych technologii informatycznych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ:

 • instytucje kulturalne
 • media
 • biblioteki
 • muzea
 • galerie sztuki
 • nauczyciel
 • animator
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • instytucje promujące wiedzę historyczną
 • archiwa
 • branża turystyczna

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ

Komentarze (0)