LOGOPEDIA SZKOLNA I DYDAKTYKA POLONISTYCZNA

LOGOPEDIA SZKOLNA I DYDAKTYKA POLONISTYCZNA

Dodaj do ulubionych

LOGOPEDIA SZKOLNA I DYDAKTYKA POLONISTYCZNA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Logopedia szkolna i dydaktyka polonistyczna to specjalizacja na studiach logopedia ogólna i kliniczna. Jej program skierowany jest do wszystkich tych, dla których ważna jest estetyka wypowiedzi i jej poprawność a swoją wiedzę i doświadczenie z tym związane chcieliby przekazywać innym ludziom.

Studenci tego wszechstronnego kierunku są przygotowywani do prowadzenia terapii zaburzeń mowy oraz do pracy nauczyciela w szkołach podstawowych. Jeżeli więc lubisz uczyć się nowych rzeczy i wiesz, że potrafiłbyś nauczyć czegoś innych,a do tego jesteś empatyczną osobą, to studia na specjalności logopedia szkolna i dydaktyka polonistyczna są stworzone dla ciebie!

 

Czego nauczysz się na specjalizacji logopedia szkolna i dydaktyka polonistyczna?

 

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu aspektów składających się na niezwykle złożoną dyscyplinę, jaką jest logopedia. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach związanych z psychologią i pedagogiką.

Jako, że język będzie podstawowym narzędziem twojej pracy, dowiesz się więcej na temat gramatyki języka polskiego, szczególnie jego fonetyki i fonologii oraz morfologii. Ponadto, poznasz psychiczne i medyczne aspekty zaburzeń mowy i nauczysz się w jaki sposób prowadzić skuteczną terapię. Co więcej, przejdziesz gruntowne przygotowanie dydaktyczne, które umożliwi Ci na przekazywanie swojej wiedzy innym ludziom.

Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wykładowców akademickich, naukowców i praktyków z tej branży, którzy podzielą się z tobą swoim doświadczeniem i wiedzą. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, licznych konferencjach czy kołach naukowych. Podczas studiów będziesz miał szansę rozwinąć swoje umiejętności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka, co niewątpliwie wpłynie na zwiększenie twoich perspektyw zawodowych.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku logopedia szkolna i dydaktyka polonistyczna będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu dwóch dyscyplin, logopedii i dydaktyki, co sprawi, że bez problemu znajdziesz ciekawą i perspektywiczną pracę w swoim zawodzie. Jako absolwent możesz pracować jako logopeda, zajmujący się prowadzeniem terapii zaburzeń mowy. Będziesz mógł założyć własny gabinet lub znaleźć zatrudnienie wszędzie tam gdzie potrzebna jest pomoc specjalistów, w żłobkach, przedszkolach i szkołach.

Ponadto, dzięki przeszkoleniu pedagogiczno-dydaktycznemu będziesz przygotowany do pracy nauczyciela języka polskiego. Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości ze specjalistycznymi wydawnictwami naukowymi. Zyskasz także wszystkie niezbędne kwalifikacje do założenia własnej działalności gospodarczej. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem specjalizacji logopedia szkolna i dydaktyka polonistyczna powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język polski, język obcy nowożytny, historia, historia sztuki, wiedza o społeczeństwie, historia muzyki, wiedza o tańcu lub język łaciński i kultura antyczna.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LOGOPEDIA SZKOLNA I DYDAKTYKA POLONISTYCZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   LOGOPEDIA SZKOLNA I DYDAKTYKA POLONISTYCZNA - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logopedia szkolna i dydaktyka polonistyczna

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LOGOPEDIA SZKOLNA I DYDAKTYKA POLONISTYCZNA:

   • wiedza literaturoznawcza
   • znajomość gramatyki języka polskiego
   • przygotowanie pedagogiczne i dydaktyczne
   • znajomość zaburzeń mowy
   • umiejętność prowadzenia terapii zaburzeń mowy
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
   • wiedza z zakresu znajomości kultury języka

   Jak wyglądają studia na specjalizacji logopedia szkolna i dydaktyka polonistyczna?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Specjalizacja logopedia szkolna i dydaktyka polonistyczna jest dostępna tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk humanistycznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci, którzy wybiorą specjalizacje logopedia szkolna i dydaktyka polonistyczna zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu językoznawstwa, literaturoznawstwa, pscyhologii oraz pedagogiki. Plan zajęć zakłada realizacje wielu ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższymi zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

   • Wstęp do logopedii
   • Gatunki wypowiedzi w szkole
   • Anatomia i fizjologia narządów mowy, głosu i słuchu
   • Literatura staropolska i oświeceniowa w dydaktyce szkolnej

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studia na powyższej specjalizacji będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności i kompetencji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się diagnozowania oraz leczenia zaburzeń mowy i komunikacji. Ponadto rozwiniesz zdolności z zakresu pedagogiki i dydaktyki, które z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy z dziećmi i młodzieżą. Studenci będą także uczęszczać na warsztaty z emisji głosu.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na specjalizacji logopedia szkolna i dydaktyka polonistyczna będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU LOGOPEDIA SZKOLNA I DYDAKTYKA POLONISTYCZNA:

   • wydawnictwa naukowe
   • logopeda
   • żłobki
   • przedszkola
   • szkoły
   • nauczyciel języka polskiego
   • własna działalność gospodarcza
   • kontynuacja nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGOPEDIA SZKOLNA I DYDAKTYKA POLONISTYCZNA

   Komentarze (0)