Zarządzanie migracjami studia - kierunek studiów

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE MIGRACJAMI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE MIGRACJAMI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie migracjami

Zarządzanie migracjami jest kierunkiem, którego obszar zagadnień jest znacznie szerszy, niż sama nazwa podpowiada. Naturalnie, jego fundamentem jest zarządzanie, ale z racji złożoności problemu migracji studenci zdobywają również wiedzę z zakresu politologii, stosunków międzynarodowych, socjologii, psychologii, czy kulturoznawstwa. Tak jak wiele kierunków z grupy zarządzania, Zarządzanie migracjami realizowane jest zazwyczaj na jednym stopniu kształcenia, zwykle na stopniu pierwszym, zatem studenci po zakończeniu nauki otrzymują tytuł licencjata.

Zarządzanie migracjami to kierunek stosunkowo nowy i rzadko występujący w ofertach dydaktycznych. To sprawia, iż osoby decydujące się na studia nie mają wyboru trybu kształcenia. Zwykle kierunek ten realizowany jest w formie stacjonarnej, a więc od poniedziałku do piątku, od godzin porannych. Fakt, iż Zarządzanie migracjami nie należy do najczęściej pojawiających się w katalogach nie oznacza, że jest kierunkiem nieciekawym.

Zaznajamia studentów nie tylko z najbardziej palącymi problemami migracji, lecz także integracją europejską, sztuką komunikacji, czy pracą w zespole. Przeglądając program studiów łatwo zauważyć, że pomimo przynależności do dziedziny zarządzania, przedmiotów ściśle z nim powiązanych nie jest aż tak wiele. Większość to zagadnienia z obszaru stosunków międzynarodowych, relacji międzykulturowych, czy socjologii.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE MIGRACJAMI STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie migracjami

Kierunki z obszaru zarządzania, podzielone na konkretne jego odłamy nieczęsto realizowane są w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia. Przykład stanowi omawiany przez nas kierunek. Zarządzanie migracjami zazwyczaj występuje w ofertach edukacyjnych jako kierunek jednostopniowy, prowadzony zwykle w ramach studiów stopnia pierwszego. Co za tym idzie, nauka obejmuje sześć semestrów i kończy się napisaniem pracy licencjackiej.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE MIGRACJAMI STUDIA I STOPNIA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE MIGRACJAMI

Komentarze (0)