MIKROBIZNES studia-kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Nowoczesny kierunek, jakim jest mikrobiznes powstał z potrzeby wykształcenia profesjonalistów w zakresie rzemieślnictwa, którzy dodatkowo będą posiadali wszelkie kompetencje do prowadzenia własnego biznesu. Studia te są przełomowe, ponieważ w odróżnieniu od wielu innych kierunków, uczą praktycznych umiejętności, których poznanie jest niezbędne do otworzenia działalności gospodarczej. W ciągu trzech lat zdobędziesz umiejętności niezbędne do kierowania własnym biznesem. Jeśli nie chcesz być kolejnym, anonimowym pracownikiem wielkiej korporacji i marzysz by być szefem dla samego siebie to studia te są dla Ciebie idealnym wyborem!
 
Czego nauczysz się na kierunku mikrobiznes?
 
Podczas studiów nauczysz się wielu przydatnych rzeczy z zakresu prowadzenia własnego biznesu. Na zajęciach z kształcenia ogólnego poszerzysz swoją wiedzę z obszaru ekonomii i socjologii. Co więcej, poznasz specjalistyczny język branżowy, który ułatwi Ci zrozumienie, czasami trudnej nomenklatury. Zajęcia z prawa podatkowego wprowadzą Cię w zawiłości prawnych aspektów biznesu.
W toku studiów będziesz uczestniczył także w ćwiczeniach kierunkowych, na których nauczysz się jak założyć własną działalność gospodarczą. Specjaliści z różnorodnych dziedzin podzielą się z tobą swoim doświadczeniem w zakresie prowadzenia biznesu. Dostaniesz szansę na rozwój swoich kompetencji w dziedzinie tworzenia biznesplanu, czy zarządzania projektem. Pozyskasz także niezwykle ważną umiejętność negocjacji z klientem, której opanowanie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym. W trakcie studiów będziesz musiał wybrać jedną ścieżkę specjalistyczną.
Jeżeli zdecydujesz się na mikrobiznes techniczny będziesz uczył się tajników zawodów technicznych, takich jak: mechanik, murarz, elektryk, stolarz i wielu innych. Natomiast wybierając specjalizację artystyczną będziesz przygotowywał się do podjęcia zawodu jako: fotograf, fryzjer czy jubiler. Zdobytą wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas jednosemestralnej praktyki zawodowej. Ponadto, podczas studiów będziesz kompleksowo przygotowywany do egzaminu czeladniczego. Świadectwo jego ukończenia jest akceptowane przez wszystkie kraje Unii Europejskiej, co pozwoli Ci na podjęcie pracy także poza granicami kraju.
 
Jaka praca po studiach?
 
Studia na kierunku mikrobiznes przygotowują przede wszystkim do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jak absolwent będziesz posiadał wszystkie niezbędne umiejętności z zakresu tej dziedziny. Dodatkowo, jeżeli zdecydujesz się na zdanie egzaminu czeladniczego będziesz specjalistą w konkretnym zawodzie i bez problemu znajdziesz pracę na terenie całej Unii Europejskiej.
Co więcej rozwiniesz swoje umiejętności menadżerskie, które z powodzeniem wykorzystasz na stanowisku menadżera dowolnej firmy. Dodatkowo nauczysz się podstaw marketingu i reklamy i co za tym idzie znajdziesz zatrudnienie także w agencjach reklamowych.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W przypadku tego typu kierunków najczęściej są brane pod uwagę wyniki matury z: języka obcego, matematyki, WOS-u, historii lub fizyki. Jednak konkretne wymagania rekrutacyjne nie zostały jeszcze przedstawione. Tego typu studia otwierają się także na uczelniach prywatnych, na których trzeba zapłacić czesne. Opłata uzależniona jest od typu uczelni.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MIKROBIZNES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MIKROBIZNES

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

    Typ studiów
    Województwo
    SORTOWANIE:

    WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC MIKROBIZNES:

    • umiejętność prowadzenia własnej działalności gospodarczej
    • przygotowanie do egzaminu czeladniczego
    • umiejętności menadżerskie
    • umiejętność tworzenia biznesplanu
    • podstawowa wiedza z zakresu prawa podatkowego
    • teoretyczna wiedza z zakresu ekonomii i socjologii
    • podstawy marketingu i reklamy

    JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU MIKROBIZNES

    • własna działalność gospodarcza
    • menadżer
    • agencje reklamowe

    MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MIKROBIZNES

    Komentarze (0)