Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu - wydziały i kierunki
×
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
Nowoczesny kierunek, jakim jest mikrobiznes powstał z potrzeby wykształcenia profesjonalistów w zakresie rzemieślnictwa, którzy dodatkowo będą posiadali wszelkie kompetencje do prowadzenia własnego biznesu. Studia te są przełomowe, ponieważ w odróżnieniu od wielu innych kierunków, uczą praktycznych umiejętności, których poznanie jest niezbędne do otworzenia działalności gospodarczej. W ciągu trzech lat zdobędziesz umiejętności niezbędne do kierowania własnym biznesem. Jeśli nie chcesz być kolejnym, anonimowym pracownikiem wielkiej korporacji i marzysz by być szefem dla samego siebie to studia te są dla Ciebie idealnym wyborem!
Czego nauczysz się na kierunku mikrobiznes?
Podczas studiów nauczysz się wielu przydatnych rzeczy z zakresu prowadzenia własnego biznesu. Na zajęciach z kształcenia ogólnego poszerzysz swoją wiedzę z obszaru ekonomii i socjologii. Co więcej, poznasz specjalistyczny język branżowy, który ułatwi Ci zrozumienie, czasami trudnej nomenklatury. Zajęcia z prawa podatkowego wprowadzą Cię w zawiłości prawnych aspektów biznesu.
W toku studiów będziesz uczestniczył także w ćwiczeniach kierunkowych, na których nauczysz się jak założyć własną działalność gospodarczą. Specjaliści z różnorodnych dziedzin podzielą się z tobą swoim doświadczeniem w zakresie prowadzenia biznesu. Dostaniesz szansę na rozwój swoich kompetencji w dziedzinie tworzenia biznesplanu, czy zarządzania projektem. Pozyskasz także niezwykle ważną umiejętność negocjacji z klientem, której opanowanie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym. W trakcie studiów będziesz musiał wybrać jedną ścieżkę specjalistyczną.
Jeżeli zdecydujesz się na mikrobiznes techniczny będziesz uczył się tajników zawodów technicznych, takich jak: mechanik, murarz, elektryk, stolarz i wielu innych. Natomiast wybierając specjalizację artystyczną będziesz przygotowywał się do podjęcia zawodu jako: fotograf, fryzjer czy jubiler. Zdobytą wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas jednosemestralnej praktyki zawodowej. Ponadto, podczas studiów będziesz kompleksowo przygotowywany do egzaminu czeladniczego. Świadectwo jego ukończenia jest akceptowane przez wszystkie kraje Unii Europejskiej, co pozwoli Ci na podjęcie pracy także poza granicami kraju.
Jaka praca po studiach?
Studia na kierunku mikrobiznes przygotowują przede wszystkim do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jak absolwent będziesz posiadał wszystkie niezbędne umiejętności z zakresu tej dziedziny. Dodatkowo, jeżeli zdecydujesz się na zdanie egzaminu czeladniczego będziesz specjalistą w konkretnym zawodzie i bez problemu znajdziesz pracę na terenie całej Unii Europejskiej.
Co więcej rozwiniesz swoje umiejętności menadżerskie, które z powodzeniem wykorzystasz na stanowisku menadżera dowolnej firmy. Dodatkowo nauczysz się podstaw marketingu i reklamy i co za tym idzie znajdziesz zatrudnienie także w agencjach reklamowych.
W przypadku tego typu kierunków najczęściej są brane pod uwagę wyniki matury z: języka obcego, historii, matematyki, fizyki, wiedzy o społeczeństwie. Jednak konkretne wymagania rekrutacyjne nie zostały jeszcze przedstawione. Tego typu studia otwierają się także na uczelniach prywatnych, na których trzeba zapłacić czesne. Opłata uzależniona jest od typu uczelni.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku mikrobiznes na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek mikrobiznes na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku mikrobiznes na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek mikrobiznes na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC MIKROBIZNES:
umiejętność prowadzenia własnej działalności gospodarczej
przygotowanie do egzaminu czeladniczego
umiejętności menadżerskie
umiejętność tworzenia biznesplanu
podstawowa wiedza z zakresu prawa podatkowego
teoretyczna wiedza z zakresu ekonomii i socjologii
podstawy marketingu i reklamy
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jak wyglądają studia na kierunku mikrobiznes?
1. Typ i tryb studiów
Kierunek mikrobiznes można realizować jedynie w trybie niestacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby połączyć naukę z innymi, codziennymi aktywnościami.
Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku mikrobiznes będziesz miał dostęp do szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich o tematyce związanej z biznesem, ekonomią, rachunkowością oraz innymi dyscyplinami naukowymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:
Podstawy rachunkowości i dokumentacja finansowa
Finansowanie działalności
Narzędzia marketingu i promocji w małej firmie
Psychologia marketingu i sprzedaży
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na powyższym kierunku zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Jako student nauczysz się dokonywać analizy ekonomicznej i finansowej. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób sporządzać dokumentacje i sprawozdania finansowe oraz poznasz regulacje prawa podatkowego. Studenci rozwiną także umiejętności zarządzania różnorodnymi aspektami funkcjonowania biznesu. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?
Studia na kierunku mikrobiznes można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU MIKROBIZNES
własna działalność gospodarcza
menadżer
agencje reklamowe
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
ul. Koszykowa 86; ,
02-008 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpgPolsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa,
tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfshttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpgSzkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
ul. Marcina Kasprzaka 49, ,
01-234 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBEhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c5f18-amnsh.jpgAkademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych
ul. Fredry 10,
61-701 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpgUniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu