Dodaj do ulubionych

MIKROBIZNES studia-kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Nowoczesny kierunek, jakim jest mikrobiznes powstał z potrzeby wykształcenia profesjonalistów w zakresie rzemieślnictwa, którzy dodatkowo będą posiadali wszelkie kompetencje do prowadzenia własnego biznesu. Studia te są przełomowe, ponieważ w odróżnieniu od wielu innych kierunków, uczą praktycznych umiejętności, których poznanie jest niezbędne do otworzenia działalności gospodarczej. W ciągu trzech lat zdobędziesz umiejętności niezbędne do kierowania własnym biznesem. Jeśli nie chcesz być kolejnym, anonimowym pracownikiem wielkiej korporacji i marzysz by być szefem dla samego siebie to studia te są dla Ciebie idealnym wyborem!
 
Czego nauczysz się na kierunku mikrobiznes?
 
Podczas studiów nauczysz się wielu przydatnych rzeczy z zakresu prowadzenia własnego biznesu. Na zajęciach z kształcenia ogólnego poszerzysz swoją wiedzę z obszaru ekonomii i socjologii. Co więcej, poznasz specjalistyczny język branżowy, który ułatwi Ci zrozumienie, czasami trudnej nomenklatury. Zajęcia z prawa podatkowego wprowadzą Cię w zawiłości prawnych aspektów biznesu.
W toku studiów będziesz uczestniczył także w ćwiczeniach kierunkowych, na których nauczysz się jak założyć własną działalność gospodarczą. Specjaliści z różnorodnych dziedzin podzielą się z tobą swoim doświadczeniem w zakresie prowadzenia biznesu. Dostaniesz szansę na rozwój swoich kompetencji w dziedzinie tworzenia biznesplanu, czy zarządzania projektem. Pozyskasz także niezwykle ważną umiejętność negocjacji z klientem, której opanowanie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym. W trakcie studiów będziesz musiał wybrać jedną ścieżkę specjalistyczną.
Jeżeli zdecydujesz się na mikrobiznes techniczny będziesz uczył się tajników zawodów technicznych, takich jak: mechanik, murarz, elektryk, stolarz i wielu innych. Natomiast wybierając specjalizację artystyczną będziesz przygotowywał się do podjęcia zawodu jako: fotograf, fryzjer czy jubiler. Zdobytą wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas jednosemestralnej praktyki zawodowej. Ponadto, podczas studiów będziesz kompleksowo przygotowywany do egzaminu czeladniczego. Świadectwo jego ukończenia jest akceptowane przez wszystkie kraje Unii Europejskiej, co pozwoli Ci na podjęcie pracy także poza granicami kraju.
 
Jaka praca po studiach?
 
Studia na kierunku mikrobiznes przygotowują przede wszystkim do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jak absolwent będziesz posiadał wszystkie niezbędne umiejętności z zakresu tej dziedziny. Dodatkowo, jeżeli zdecydujesz się na zdanie egzaminu czeladniczego będziesz specjalistą w konkretnym zawodzie i bez problemu znajdziesz pracę na terenie całej Unii Europejskiej.
Co więcej rozwiniesz swoje umiejętności menadżerskie, które z powodzeniem wykorzystasz na stanowisku menadżera dowolnej firmy. Dodatkowo nauczysz się podstaw marketingu i reklamy i co za tym idzie znajdziesz zatrudnienie także w agencjach reklamowych.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W przypadku tego typu kierunków najczęściej są brane pod uwagę wyniki matury z: języka obcego, matematyki, WOS-u, historii lub fizyki. Jednak konkretne wymagania rekrutacyjne nie zostały jeszcze przedstawione. Tego typu studia otwierają się także na uczelniach prywatnych, na których trzeba zapłacić czesne. Opłata uzależniona jest od typu uczelni.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MIKROBIZNES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE MIKROBIZNES JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

MIKROBIZNES - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mikrobiznes

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC MIKROBIZNES:

 • umiejętność prowadzenia własnej działalności gospodarczej
 • przygotowanie do egzaminu czeladniczego
 • umiejętności menadżerskie
 • umiejętność tworzenia biznesplanu
 • podstawowa wiedza z zakresu prawa podatkowego
 • teoretyczna wiedza z zakresu ekonomii i socjologii
 • podstawy marketingu i reklamy

Jak wyglądają studia na kierunku mikrobiznes?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek mikrobiznes można realizować jedynie w trybie niestacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby połączyć naukę z innymi, codziennymi aktywnościami.

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku mikrobiznes będziesz miał dostęp do szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich o tematyce związanej z biznesem, ekonomią, rachunkowością oraz innymi dyscyplinami naukowymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • Podstawy rachunkowości i dokumentacja finansowa
 • Finansowanie działalności
 • Narzędzia marketingu i promocji w małej firmie
 • Psychologia marketingu i sprzedaży

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na powyższym kierunku zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Jako student nauczysz się dokonywać analizy ekonomicznej i finansowej. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób sporządzać dokumentacje i sprawozdania finansowe oraz poznasz regulacje prawa podatkowego. Studenci rozwiną także umiejętności zarządzania różnorodnymi aspektami funkcjonowania biznesu. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku mikrobiznes można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU MIKROBIZNES

 • własna działalność gospodarcza
 • menadżer
 • agencje reklamowe

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MIKROBIZNES

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia