STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK HUMANISTYCZNYCH

STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK HUMANISTYCZNYCH

STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK HUMANISTYCZNYCH studia – kierunek studiów

 
Mianem humanisty określa się osobę wszechstronne wykształconą i doskonale orientującą się w zagadnieniach z zakresu kultury, sztuki czy filozofii. Choć współcześnie większą popularnością cieszą się nauki ścisłe, to wykształceni humaniści nadal są doceniani zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy. Specjaliści z tego obszaru bez problemu znajdują atrakcyjną pracę w wielu branżach i zawodach, które wymagają rozwiniętej wiedzy kulturowej oraz doskonałych umiejętności miękkich. Studia humanistyczne od lat przyciągają mnóstwo prawdziwych pasjonatów, którzy jednocześnie chcą rozwijać swoje zainteresowania i zyskać wszechstronne wykształcenie. Część z nich decyduje się kontynuować naukę na studiach doktoranckich, które są przepustką do świata naukowego i szansą na karierę akademicką. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną i zależy Ci na nieustannym samodoskonaleniu, to wybierz studia doktoranckie w zakresie nauk humanistycznych.
 
 
Czego nauczysz się na studiach doktoranckich w zakresie nauk humanistycznych?
 
 
W trakcie studiów doktoranckich będziesz miał możliwość ugruntowania swojej wiedzy kulturoznawczej i literaturoznawczej oraz zdobycia nowych, cennych umiejętności i kwalifikacji. W programie studiów przewidziano wiele niezwykle rozwijających wykładów oraz warsztatów idealnie dopasowanych do twoich potrzeb i zainteresowań.
Jednak podczas kursu, zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz pracy dyplomowej, która będzie zwieńczeniem twojej drogi naukowej. Jako doktorant będziesz mógł brać udział w licznych konferencjach naukowych, dzięki którym zaznajomisz się z najnowszymi badaniami oraz zyskasz możliwość zaprezentowania własnych dokonań naukowych. Ponadto, poznasz zasady redagowania specjalistycznych artykułów humanistycznych, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Kadra akademicka przekaże Ci także wiadomości z obszaru dydaktyki i metodyki, które wykorzystasz podczas prowadzenia zajęć akademickich. 
 
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
 
Jako absolwent studiów doktoranckich w zakresie nauk humanistycznych będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie kulturoznawcze i literaturoznawcze oraz gruntowną wiedzę z obszaru pokrewnych nauk.
W trakcie kursu, przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do rozpoczęcia kariery naukowej i związania swojej przyszłości wyższymi i ośrodkami badawczymi. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik specjalistycznych, naukowych wydawnictw. Przygotowanie dydaktyczne umożliwi Ci podjęcie zatrudnienia w zawodzie wykładowcy lub nauczyciela na każdym szczeblu edukacji. Znajomość języka obcego sprawi, że idealnie odnajdziesz się w pracy na arenie międzynarodowej.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tych perspektywicznych studiów doktoranckich będziesz musiał spełnić szereg warunków. Przede wszystkim konieczne będzie przedstawienie dyplomu ukończenia studiów magisterskich z zakresu pokrewnych dyscyplin. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przejść obowiązkową rozmowę kwalifikacyjną, na której opowiesz o swoich osiągnięciach i zainteresowaniach naukowych. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK HUMANISTYCZNYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Kierunek studia doktoranckie w zakresie nauk humanistycznych prowadzony jest przez:

Wydział „Artes Liberales” UW

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK HUMANISTYCZNYCH:

 • Wiedza literaturoznawcza
 • Wiedza kulturoznawcza
 • Znajomość języka obcego
 • Umiejętność redagowania tekstów naukowych
 • Umiejętność tworzenia artykułów naukowych
 • Wiedza dydaktyczna
 • Przygotowanie metodyczne
 • Umiejętność prowadzenia zajęć akademickich
 • Znajomość najnowszych osiągnięć z zakresu nauk humanistycznych

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK HUMANISTYCZNYCH:

 • Polskie i międzynarodowe uczelnie wyższe
 • Wykładowca akademicki
 • Oświata
 • Ośrodki badawcze
 • Wydawnictwa naukowe
 • Media
 • Kariera międzynarodowa
 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK HUMANISTYCZNYCH

Komentarze (0)