STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK HUMANISTYCZNYCH

STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK HUMANISTYCZNYCH

STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK HUMANISTYCZNYCH studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Mianem humanisty określa się osobę wszechstronne wykształconą i doskonale orientującą się w zagadnieniach z zakresu kultury, sztuki czy filozofii. Choć współcześnie większą popularnością cieszą się nauki ścisłe, to wykształceni humaniści nadal są doceniani zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy. Specjaliści z tego obszaru bez problemu znajdują atrakcyjną pracę w wielu branżach i zawodach, które wymagają rozwiniętej wiedzy kulturowej oraz doskonałych umiejętności miękkich. Studia humanistyczne od lat przyciągają mnóstwo prawdziwych pasjonatów, którzy jednocześnie chcą rozwijać swoje zainteresowania i zyskać wszechstronne wykształcenie. Część z nich decyduje się kontynuować naukę na studiach doktoranckich, które są przepustką do świata naukowego i szansą na karierę akademicką. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną i zależy Ci na nieustannym samodoskonaleniu, to wybierz studia doktoranckie w zakresie nauk humanistycznych.
 
Czego nauczysz się na studiach doktoranckich w zakresie nauk humanistycznych?
W trakcie studiów doktoranckich będziesz miał możliwość ugruntowania swojej wiedzy kulturoznawczej i literaturoznawczej oraz zdobycia nowych, cennych umiejętności i kwalifikacji. W programie studiów przewidziano wiele niezwykle rozwijających wykładów oraz warsztatów idealnie dopasowanych do twoich potrzeb i zainteresowań.
Jednak podczas kursu, zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz pracy dyplomowej, która będzie zwieńczeniem twojej drogi naukowej. Jako doktorant będziesz mógł brać udział w licznych konferencjach naukowych, dzięki którym zaznajomisz się z najnowszymi badaniami oraz zyskasz możliwość zaprezentowania własnych dokonań naukowych. Ponadto, poznasz zasady redagowania specjalistycznych artykułów humanistycznych, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Kadra akademicka przekaże Ci także wiadomości z obszaru dydaktyki i metodyki, które wykorzystasz podczas prowadzenia zajęć akademickich. 
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent studiów doktoranckich w zakresie nauk humanistycznych będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie kulturoznawcze i literaturoznawcze oraz gruntowną wiedzę z obszaru pokrewnych nauk.
W trakcie kursu, przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do rozpoczęcia kariery naukowej i związania swojej przyszłości wyższymi i ośrodkami badawczymi. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik specjalistycznych, naukowych wydawnictw. Przygotowanie dydaktyczne umożliwi Ci podjęcie zatrudnienia w zawodzie wykładowcy lub nauczyciela na każdym szczeblu edukacji. Znajomość języka obcego sprawi, że idealnie odnajdziesz się w pracy na arenie międzynarodowej.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tych perspektywicznych studiów doktoranckich będziesz musiał spełnić szereg warunków. Przede wszystkim konieczne będzie przedstawienie dyplomu ukończenia studiów magisterskich z zakresu pokrewnych dyscyplin. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przejść obowiązkową rozmowę kwalifikacyjną, na której opowiesz o swoich osiągnięciach i zainteresowaniach naukowych. 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK HUMANISTYCZNYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK HUMANISTYCZNYCH

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    Zobacz inne kierunki Humanistyczne

    Typ studiów
    Województwo
    SORTOWANIE:

    WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK HUMANISTYCZNYCH:

    • Wiedza literaturoznawcza
    • Wiedza kulturoznawcza
    • Znajomość języka obcego
    • Umiejętność redagowania tekstów naukowych
    • Umiejętność tworzenia artykułów naukowych
    • Wiedza dydaktyczna
    • Przygotowanie metodyczne
    • Umiejętność prowadzenia zajęć akademickich
    • Znajomość najnowszych osiągnięć z zakresu nauk humanistycznych

    JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK HUMANISTYCZNYCH:

    • Polskie i międzynarodowe uczelnie wyższe
    • Wykładowca akademicki
    • Oświata
    • Ośrodki badawcze
    • Wydawnictwa naukowe
    • Media
    • Kariera międzynarodowa
     

    MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NAUK HUMANISTYCZNYCH

    Komentarze (0)