SOCJOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE

SOCJOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE

SOCJOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Socjologia to dyscyplina naukowa, która zajmuje się badaniem zmian zachodzących w społeczeństwie oraz poszczególnych jednostek w nich funkcjonujących. Początków tej dziedziny należy upatrywać już w czasach starożytnych, a współcześnie tylko zyskuje na znaczeniu i popularności. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wybór tego kierunku i związanie swojej przyszłości ze stabilnym i przyszłościowym zawodem socjologa.

Dla szczególnie ambitnych studentów, chcących nieustannie rozwijać swoje zainteresowania i kompetencje przewidziano niezwykle perspektywiczne i prestiżowe studia doktoranckie. Jeżeli więc chcesz dowiedzieć się więcej o dzisiejszym społeczeństwie oraz wszystkich czynnikach wpływających na jego obecny kształt, a do tego chciałbyś rozpocząć karierę naukową, to kierunek socjologia – studia doktoranckie będą dola ciebie odpowiednim wyborem.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku socjologia – studia doktoranckie?

Ze względu na niezwykle bogaty i interdyscyplinarny program studiów będziesz miał szansę rozwinąć się na wielu płaszczyznach i pogłębić swoją wiedzę z obszaru kilku dziedzin bezpośrednio związanych z naukami socjologicznymi oraz tematami oscylującymi wokół podobnych zagadnień. W ofercie kształcenia przewidziano wiele niezwykle interesujących zajęć fakultatywnych i obligatoryjnych, które umożliwią Ci zdobyć cenne kompetencje i informacje z branży socjologicznej.

Jednak zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz swojej pracy dyplomowej, która zakończy ten etap nauki. W tym celu, zaznajomisz się z zasadami tworzenia i redagowania większych tekstów i artykułów naukowych. Ponadto, będziesz uczestniczyć w licznych konferencjach naukowych, dzięki którym poznasz najnowsze osiągnięcia z obszaru socjologii i dostaniesz szansę na przedstawienie własnych wyników badań.

Jako student w trakcie kursu przejdziesz także szkolenie pedagogiczne i dydaktyczne, które będzie podstawą do odbycia praktyk studenckich, polegających na prowadzeniu zajęć akademickich. Naukę zakończy obrona pracy dyplomowej, którą napiszesz pod kierunkiem wybranego przez siebie opiekuna naukowego.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku socjologia – studia doktoranckie będziesz miał wszechstronną i wielopłaszczyznową wiedzę z obszaru nauk socjologicznych i powiązanych z nimi dyscyplin. Uzyskana wiedza teoretyczna i kompetencje praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną dopasowaną do twojego wykształcenia, pracę. Zawód socjologa otwiera wiele drzwi i daje dużą możliwość wyboru zatrudnienia.

Po ukończeniu kursu, idealnie odnajdziesz się w różnego rodzaju ośrodkach analitycznych i badawczych oraz instytucjach eksperckich. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z agencjami marketingowymi lub działami PR. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z ośrodkami badań publicznych czy z działami HR w różnorodnych firmach i korporacjach. Co więcej, będziesz miał wszelkie kompetencje do pracy w zawodzie wykładowcy akademickiego czy redaktora w specjalistycznych wydawnictwach naukowych. Dodatkowo, znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku socjologia - studia doktoranckie musisz spełnić szereg warunków. Najważniejszym z nich jest przedstawienie dyplomu ukończenia studiów magisterskich. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą potwierdzić znajomość wybranych języków obcych na poziomie zaawansowanych oraz przejść rozmowę kwalifikacyjną w trakcie której opowiedzą o swoich zainteresowaniach i planach naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SOCJOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU SOCJOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SOCJOLOGIA – STUDIA DOKTORANCKIE:

 • wiedza psychologiczna
 • umiejętność redagowania tekstów naukowych
 • umiejętność diagnozowania i rozwiązywania problemów społecznych
 • znajomość języka obcego
 • znajomość współczesnych problemów Polski i świata
 • wiedza dydaktyczna i pedagogiczna
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • umiejętność prowadzenia zajęć akademickich

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SOCJOLOGIA – STUDIA DOKTORANCKIE:

 • agencje reklamowe
 • wydawnictwa naukowe
 • działy marketingu i PR
 • uczelnie wyższe
 • działy HR
 • ośrodki naukowe
 • agencje zatrudnienia
 • służby socjalne
 • organizacje pozarządowe
 • ośrodki badań opinii publicznej
 • ośrodki badawcze
 • media
 • administracja publiczna

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SOCJOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE

Komentarze (0)