Dodaj do ulubionych

Ekonomia - Ekobiznes studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Obecnie ekonomista to zawód uniwersalny – istnieje bowiem wszędzie tam, gdzie są ludzie i finanse. Jednak w dobie rozwoju technologii ekologicznych, sztuka zarządzania biznesem poszerza się o nowy aspekt. Ze względu na ten stosunkowy nowy trend ekonomiści z wiedzą z zakresu ochrony środowiska są jak najbardziej poszukiwani przez pracodawców. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe, a jednocześnie chciałbyś uzupełnić tę wiedzę nowymi kompetencjami to studia na kierunku ekobiznes mogą okazać się świetnym wyborem, a w przyszłości zapewnić wymarzoną pracę!

 

Program studiów i przedmioty

Ekonomia to jeden z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Choć ten zawód jest niezwykle poszukiwany na rynku pracy, to warto wzbogacić swoją wiedzę o nowy aspekt. W ramach studiów Ekonomia- Ekobiznes skupisz się na zjawiskach i problemach gospodarowania w skali mikro- i makroekonomicznej z naciskiem na tematy nawiązujące do ochrony środowiska i ekologii. Jednym zdaniem zdobędziesz wszystkie umiejętności konieczne do podjęcia pracy managera, ekonomisty czy właściciela działalności gospodarczej.

W dobie restrykcyjnych przepisów Unii Europejskiej w zakresie prowadzenia biznesu z uwzględnieniem ochrony środowiska, ekobiznes staje się nowo gałęzią gospodarki, która ciągle poszukuje wykwalifikowanych pracowników. Jeżeli zatem nauki ścisłe nie są Ci obce i szukasz przyszłościowego kierunku to na pewno odnajdziesz się na tych studiach!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na ekonomię - ekobiznes, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język obcy nowożytni, matematyka, geografia, historia, WOS, informatyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EKONOMIA - EKOBIZNES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku ekonomia - ekobiznes

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując ekonomię - ekobiznes

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • nauk ekonomicznych i komplementarnych,
   • przeprowadzania analizy dostępnych lub tworzonych informacji wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji osadzonych w kanonach nauk ekonomicznych,
   • mikro- i makroekonomii na poziomie zaawansowanym,
   • zagadnień z zakresu zrównoważonego rozwoju kraju i rosnącej roli problemów związanych z gospodarką i polityką paliwowo-energetyczną,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Jak wyglądają studia na kierunku ekonomia – ekobiznes?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek ekonomia – ekobiznes jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami ekonomicznymi, przyrodniczymi i gospodarczymi.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku ekonomia – ekobiznes będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę zarówno z obszaru nauk ścisłych i ekonomicznych, jak i tych związanych z przyrodą i ekologią. Ponadto dowiesz się więcej na temat ochrony środowiska naturalnego. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższym zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

   • ekonometria
   • finanse przedsiębiorstw
   • międzynarodowe stosunki gospodarcze

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studia na kierunku ekonomia – ekobiznes będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim rozwiniesz kompetencje z obszaru rachunkowości, finansów czy ekonomii. Ponadto dowiesz się w jaki sposób zarządzać środowiskiem przyrodniczym oraz szeroko pojętą gospodarką. Studenci poznają także zaawansowane technologie i narzędzia powszechnie stosowane w zielonych sektorach gospodarki.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku ekonomia – ekobiznes będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku ekonomia - ekobiznes na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ekonomia - ekobiznes

   Absolwent kierunku ekonomia - ekobiznes znajdzie zatrudnienie jako:
   • pracownik stanowisk kierowniczych w instytucjach ochrony środowiska,
   • pracownik instytucji finansowych,
   • pracownik administracji centralnej i lokalnej,
   • pracownik firmy konsultingowej,
   • pracownik bankowości.

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU EKONOMIA - EKOBIZNES

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA - EKOBIZNES

   Komentarze (0)