ekobiznes studia

Ekonomia - Ekobiznes studia - kierunek studiów

Obecnie ekonomista to zawód uniwersalny – istnieje bowiem wszędzie tam, gdzie są ludzie i finanse. Jednak w dobie rozwoju technologii ekologicznych, sztuka zarządzania biznesem poszerza się o nowy aspekt. Ze względu na ten stosunkowy nowy trend ekonomiści z wiedzą z zakresu ochrony środowiska są jak najbardziej poszukiwani przez pracodawców. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe, a jednocześnie chciałbyś uzupełnić tę wiedzę nowymi kompetencjami to studia na kierunku ekobiznes mogą okazać się świetnym wyborem, a w przyszłości zapewnić wymarzoną pracę!

Ekonomia to jeden z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Choć ten zawód jest niezwykle poszukiwany na rynku pracy, to warto wzbogacić swoją wiedzę o nowy aspekt. W ramach studiów Ekonomia- Ekobiznes skupisz się na zjawiskach i problemach gospodarowania w skali mikro- i makroekonomicznej z naciskiem na tematy nawiązujące do ochrony środowiska i ekologii. Jednym zdaniem zdobędziesz wszystkie umiejętności konieczne do podjęcia pracy managera, ekonomisty czy właściciela działalności gospodarczej.

W dobie restrykcyjnych przepisów Unii Europejskiej w zakresie prowadzenia biznesu z uwzględnieniem ochrony środowiska, ekobiznes staje się nowo gałęzią gospodarki, która ciągle poszukuje wykwalifikowanych pracowników. Jeżeli zatem nauki ścisłe nie są Ci obce i szukasz przyszłościowego kierunku to na pewno odnajdziesz się na tych studiach!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując ekonomię - ekobiznes

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • nauk ekonomicznych i komplementarnych,
  • przeprowadzania analizy dostępnych lub tworzonych informacji wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji osadzonych w kanonach nauk ekonomicznych,
  • mikro- i makroekonomii na poziomie zaawansowanym,
  • zagadnień z zakresu zrównoważonego rozwoju kraju i rosnącej roli problemów związanych z gospodarką i polityką paliwowo-energetyczną,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ekonomia - ekobiznes

Absolwent kierunku ekonomia - ekobiznes znajdzie zatrudnienie jako:
  • pracownik stanowisk kierowniczych w instytucjach ochrony środowiska,
  • pracownik instytucji finansowych,
  • pracownik administracji centralnej i lokalnej,
  • pracownik firmy konsultingowej,
  • pracownik bankowości.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na ekonomię - ekobiznes, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język obcy nowożytni, matematyka, geografia, historia, WOS, informatyka.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku EKONOMIA - EKOBIZNES

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Ekonomia - Ekobiznes

EKONOMIA - EKOBIZNES - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Kierunek ekonomia ekobiznes w języku angielskim prowadzony jest przez:

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

Firma DELL została założona przez Michaela Della w 1984 roku w Austin w stanie Teksas. Zasłynęła z wdrożenia bezpośredniego modelu sprzedaży, który omijał pośredników w drodze komputera z fabryki do Klienta. Jest także pionierem sprzedaży przez Internet – każdy może stworzyć dopasowany do swoich potrzeb komputer, od komponentów wewnętrznych zaczynając, a na kolorze obudowy kończąc, po czym śledzić etapy produkcji i dostawy.

zobacz kogo szukamy >>

Procter & Gamble jest jedną z największych na świecie firm z branży FMCG. Nasze marki (m.in. Pampers, Gillette, Pantene, Olay, Blend-a-med, Oral-B, Ariel) trafiają do ponad 4 miliardów konsumentów na całym świecie. P&G znane jest na świecie jako „kuźnia” talentów i liderów biznesu. Mamy za sobą ponad 170 lat tradycji i doświadczenia, którym dzielimy się każdego dnia z naszymi pracownikami. W regionie łódzkim posiadamy trzy fabryki.

zobacz kogo szukamy >>

Nordea Bank AB S.A. Oddział w Polsce jest reprezentuje w Polsce największą skandynawską instytucję finansową - Grupę Nordea. Świadczymy usługi finansowe związane ze wsparciem procesów dla skandynawskich jednostek biznesowych oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu IT.

zobacz kogo szukamy >>

Założyciel naszej firmy, Dirk Rossmann, otworzył pierwszą własną i jednocześnie pierwszą samoobsługowa drogerię w Niemczech w 1972 roku. 20 lat później powstał w Łodzi, przy słynnej ulicy Piotrkowskiej, pierwszy Rossmann w Polsce. Dziś mamy ponad 1.200 drogerii, 700 tys. klientów dziennie, stworzyliśmy 17 tys. miejsc pracy.

zobacz kogo szukamy >>

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego, a także jest jedną z wiodących grup finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Nasz Bank powstał z myślą o klientach indywidualnych, jednak obecnie jest także głównym partnerem małych i średnich przedsiębiorstw, dużych korporacji oraz instytucji rządowych i samorządowych.

zobacz kogo szukamy >>

Fujitsu Technology Solutions jest największym dostawcą infrastruktury informatycznej, obecnym na wszystkich najważniejszych rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz w Indiach. Wśród naszych klientów znajdują się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe oraz średnie firmy. Fujitsu GDC w Łodzi rozpoczęło swoją działalność na początku 2009 roku.

zobacz kogo szukamy >>

Barry Callebaut w Polsce jest częścią międzynarodowej grupy, będącej światowym liderem w produkcji wysokiej jakości produktów z kakao i czekolady. Grupa posiada ponad 53 nowoczesnych zakładów produkcyjnych na całym świecie, sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach oraz zatrudnia ponad 9 tysięcy osób.

zobacz kogo szukamy >>

JTI Polska jest częścią Japan Tobacco International, wiodącego międzynarodowego koncernu tytoniowego z siedzibą w Szwajcarii. Grupa zatrudnia 26 000 osób w 367 biurach, 26 fabrykach i 9 ośrodkach badawczo-rozwojowych na całym świecie. JTI sprzedaje swoje produkty w 120 krajach, a należące do niej marki znajdują się wśród najlepiej rozpoznawalnych światowych marek tytoniowych.

zobacz kogo szukamy >>

Infosys Poland is a leading provider of outsourcing, consulting and services and one of the biggest employers from the business services sector in Poland. The company is the subsidiary of Infosys Limited –a worldwide provider of integrated business and technology consulting, outsourcing and IT services and a giant in the global outsourcing market.

zobacz kogo szukamy >>

Clariant to pochodzący ze Szwajcarii światowy lider w branży wyspecjalizowanych produktów chemicznych dla przemysłu. Ważna są dla nas innowacje – posiadamy ponad 7 tys. patentów, na działalność badawczo-rozwojową przeznaczamy rocznie ponad 200 mln franków szwajcarskich. W Polsce działamy od 25 lat - w Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Konstantynowie Łódzkim, gdzie znajduje się jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujący koncentraty barwiące.

zobacz kogo szukamy >>

mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Byliśmy pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznaczamy kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Jesteśmy jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce, od 24 lat notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

zobacz kogo szukamy >>

Formerly known as SouthWestern, Capita Customer Solutions was acquired by Capita in 2014. Capita is the largest business process outsourcer in the UK, listed on the FTSE 100 Index. Our goal is simple: to help our wide range of public and private sector clients improve service to their customers. We deliver multilingual business services that range from managing complex processes to more specialised support. That provides our employees with the opportunity to work for various clients and develop expertise in many disciplines.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)