Kierunek administracja funduszami europejskimi prowadzony jest w sposób niestacjonarny w trybie weekendowych zjazdów. Zajęcia mogą się odbywać w formie wykładów, ćwiczeń i warsztatów, w tym za pomocą komputera.
Program studiów skupia się głównie na funduszach europejskich. Zajęcia mogą być prowadzone przez kadrę, posiadającą doświadczenie z realizacją i koordynacją projektów unijnych lub umiejących sprawnie pozyskiwać fundusze.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku administrowanie funduszami europejskimi możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Kierunek administrowanie funduszami europejskimi przygotowuje studentów do pracy z funduszami europejskimi od ich pozyskiwania, przez realizację i rozliczanie projektów. Studenci uczą się pisać wnioski i obsługiwać internetowy generator. Dowiadują się jak określać potrzeby wnioskodawcy, jak rozróżniać i opisywać koszty oraz jak wybrać odpowiednią kadrę do projektu. W programie mogą się także znaleźć zajęcia, które uczą m.in. jak monitorować projekt na bieżąco i go rozliczać, a także jak promować swoje działania.
Zakres przedmiotów, które mogą wystąpić na kierunku administrowanie funduszami europejskimi, to m.in.:
-
Podstawy wydatkowania środków unijnych w latach 2021-2027
-
Praktyczne aspekty pozyskiwania i zarządzania środkami unijnymi w latach 2021-2027
-
Administrowania projektami unijnymi w latach 2021-2027
Studenci zapoznają się z bieżącymi programami unijnymi oraz z ilością środków, na nie przeznaczoną. Zdobywają również wiedzą na temat procedur pozyskiwania funduszy i uczą się rozpoznawać, kto może zabiegać o dofinansowanie. Poznają także instytucje udzielające wsparcia.