Zajęcia w postaci wykładów i warsztatów na kierunku administrowanie zasobami łowieckimi i środowiskiem są prowadzone w trybie niestacjonarnym.
Program może być realizowany przez wykładowców uczelni lub zewnętrznych specjalistów np. pracowników Głównego Związku Łowieckiego czy Lasów Państwowych, a także dziennikarzy czasopism łowieckich. Zajęcia mogą być prowadzone różnymi metodami m.in. burza mózgów, symulacje zadań i wywiad dziennikarski. Studia mają pokazać, jak ważna jest wiedza i znajomość prawa oraz umiejętności praktyczne w profesjonalnym zarządzaniu łowiectwem i środowiskiem.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku administrowanie zasobami łowieckimi i środowiskiem możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku administrowanie zasobami łowieckimi i środowiskiem zdobywają wiedzę praktyczną niezbędną do wykonywania pracy na stanowiskach administracyjnych różnego szczebla. Uczą się podstaw prawa m.in. łowieckiego, ochrony środowiska, administracyjnego czy rolnego. Poznają także fundusze krajowe i europejskie, które wspomagają łowiectwo i ochronę środowiska. W trakcie zajęć studenci próbują swoich sił w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie. Absolwenci powinni także rozpoznawać szkody powodowane przez zwierzęta łowne i umieć im zapobiec lub naprawić.
Przedmioty, z którymi można się spotkać na kierunku administrowanie zasobami łowieckimi i środowiskiem, to m.in.:
-
model łowiectwa w Polsce i Europie
-
szkody powodowane przez zwierzęta łowne i chronione
-
zasady prowadzenia gospodarki łowieckiej
-
media a instytucje związane ze środowiskiem naturalnym
-
sprawozdawczość i rachunkowość łowiecka
W programie studiów można znaleźć także przedmioty odpowiedzialne za pokazanie historii łowiectwa czy odbioru polowań w literaturze, filmie i sztuce. Studenci uczą się także zasad komunikacji ze społeczeństwem.