Finanse i rachunkowość w języku angielskim

Finanse i rachunkowość w języku angielskim

Finanse i rachunkowość w języku angielskim studia – kierunek studiów

Wielu młodych ludzi, zastanawiając się nad wyborem swojej ścieżki życiowej, bierze pod uwagę naukę na kierunkach przyszłościowych, po których będą mogli podjąć interesującą ich pracę za godne wynagrodzenie. Sektor finansowy bez wątpienia jest jednym z najbardziej przyszłościowych i "pewnych zawodowo" odgałęzień nauki, którym warto poświęcić więcej czasu w swoich rozważaniach. Studia na kierunku finanse i rachunkowość w języku angielskim wychodzą naprzeciw niesłabnącemu zapotrzebowaniu rynku pracy na wykwalifikowanych finansistów zasilających swoją pracą światową gospodarkę. Niewątpliwym atutem tego kierunku jest nadanie mu ogromnego uniwersalizmu na skalę światową dzięki językowi ich prowadzenia. Jaka jest sylwetka idealnego kandydata na ten kierunek? Powinien cechować go analityczny umysł, umiłowanie do nauk ścisłych, a zwłaszcza matematyki oraz opanowanie języka angielskiego w stopniu pozwalającym na podjęcie studiów w tym języku. Jeśli czujesz, że ten opis w pełni odzwierciedla samego ciebie, nie musisz się już dłużej zastanawiać nad wyborem kierunku studiów – finanse i rachunkowość w języku angielskim z pewnością sprostają twoim oczekiwaniom! 
Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku finanse i rachunkowość w języku angielskim? Zdobędziesz gruntowną wiedzę na temat istoty działania światowej gospodarki oraz bezpośrednio podporządkowanym jej przedsiębiorstwom. Poznasz zależności, jakie występują pomiędzy poszczególnymi sektorami rynku. Zrozumiesz, jak ważny jest aspekt finansowy w funkcjonowaniu wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od sektora, w którym działają. Jako, że studia w całości prowadzone są po angielsku, przejdziesz solidne przeszkolenie w zakresie posługiwania się specjalistycznym słownictwem naukowym, co uczyni cię bardzo uniwersalnym pracownikiem na arenie międzynarodowej oraz pozwoli na pozyskanie cennych w świecie biznesu kontaktów. 
Gdzie znajdziesz pracę po ukończeniu studiów na kierunku finanse i rachunkowość w języku angielskim? Spektrum możliwości będzie miało duży zasięg, bowiem dziedzina, jaką będziesz miał okazję zagłębić, jest bardzo pragmatyczna. Zatrudnisz się w niemal wszystkich instytucjach związanych z organizacją pracy przedsiębiorstw oraz rynku. Będziesz wystarczająco przygotowany do założenia własnej działalności gospodarczej, a zdobyte w toku studiów umiejętności zarządzania uczynią cię dobrym liderem dla swoich pracowników. Kompetencje językowe pozwolą ci na poszerzenie horyzontów zawodowych o możliwość podjęcia lepiej płatnej pracy w zagranicznych korporacjach. Jak widzisz, wybór jest spory, a ponieważ zapotrzebowanie na finansistów nie maleje, to tylko od ciebie będzie zależała ostateczna decyzja w kwestii przyszłego zawodu!

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku finanse i rachunkowość w języku angielskim, na większości uczelni w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język angielski, matematyka, fizyka, geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ W JĘZYKU ANGIELSKIM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując finanse i rachunkowość w języku angielskim

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • budowy prognoz finansowych
 • zarządzania finansami przedsiębiorstw, instrumentów i rynków finansowych
 • rachunkowości podmiotów gospodarczych
 • procesów integracji w sektorze finansowym
 • organizacji i finansowania instytucji publicznych i niedochodowych
 • specjalistycznej terminologii naukowej w języku angielskim

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku finanse i rachunkowość w języku angielskim

Absolwent kierunku finanse i rachunkowość w języku angielskim znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • analityk giełdowy i rynkowy
 • specjalista ds. bankowości
 • manager przedsiębiorstwa
 • księgowy  
 • pracownik międzynarodowych korporacjiAbsolwent kierunku finanse i rachunkowość w języku angielskim znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • analityk giełdowy i rynkowy
  • specjalista ds. bankowości
  • manager przedsiębiorstwa
  • księgowy  
  • pracownik międzynarodowych korporacji

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ W JĘZYKU ANGIELSKIM

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ W JĘZYKU ANGIELSKIM

Komentarze (0)