Finanse i ekonomia w biznesie

Finanse i ekonomia w biznesie

Dodaj do ulubionych

Finanse i ekonomia w biznesie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Finanse i ekonomia w biznesie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). 

Studia na kierunku finanse i ekonomia w biznesie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku finanse i ekonomia w biznesie rozpocznie się 1 kwietnia 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | finanse i ekonomia w biznesie - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności finanse i ekonomia w biznesie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | finanse i ekonomia w biznesie - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Finanse i ekonomia w biznesie dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. ekonomii, matematyki, finansów czy działalności przedsiębiorstw. Jednocześnie od drugiego roku studiów studenci odbywają staże zawodowe.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Finanse i ekonomia w biznesie dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w bankach, biurach rachunkowych czy działach księgowości przedsiębiorstw.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Finanse i ekonomia w biznesie wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego, jednak w regulaminie nie są wskazane konkretne przedmioty maturalne. Do rekrutacji może więc przystąpić każdy, kto zdał egzamin dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANSE I EKONOMIA W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Finanse i ekonomia w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Finanse i ekonomia w biznesie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Finanse i ekonomia w biznesie studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Finanse i ekonomia w biznesie studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku finanse i ekonomia w biznesie

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Finanse i ekonomię w biznesie:

Studia na kierunku Finanse i ekonomia w biznesie dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. komunikacji i zarządzania zespołem, działalności przedsiębiorstw czy finansów przedsiębiorstw. Program studiów zakłada również, że studenci podniosą umiejętności komunikacji w języku obcym, z uwzględnieniem języka biznesowego.

Studenci kierunku Finanse i ekonomia w biznesie mają możliwość zdobywać wiedzę i umiejętności określone w programie studiów i wykorzystywać je w praktyce na stażach zawodowych. Kompetencje, które mogą zdobyć, dotyczą także takich zagadnień jak na przykład: polityka gospodarcza i społeczna, analiza ekonomiczna czy ubezpieczenia społeczne i emerytalne.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Finanse i ekonomia w biznesie to: gospodarka regionalna, sprawozdawczość i analiza finansowa przedsiębiorstw czy bezpieczeństwo informacyjne organizacji.

 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I EKONOMIA W BIZNESIE?

Finanse i ekonomia w biznesie to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość uczestnictwa w dualnym systemie studiów. Oznacza to, że od drugiego roku studiów, oprócz uczestnictwa w zajęć, odbywać oni będą także staż zawodowy. Dzięki temu już w trakcie studiów mogą zdobywać doświadczenie zawodowe.

Kierunki studiów takie jak Finanse i ekonomia w biznesie mają także modułowy system nauczania. Oznacza to, że przedmioty podzielone są na bloki tematyczne, a studenci zaliczają je po zrealizowaniu danego modułu. Dzięki temu nie muszą czekać do końca semestru, żeby rozliczyć się z konkretnego przedmiotu.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Finanse i ekonomia w biznesie możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I EKONOMIA W BIZNESIE?

Studia na kierunku Finanse i ekonomia w biznesie trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FINANSE I EKONOMIA W BIZNESIE

Studia na kierunku Finanse i ekonomia w biznesie dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy w miejscach, gdzie szeroko rozumiana wiedza finansowa i ekonomiczna może okazać się przydatna, a więc na przykład w biurach rachunkowych, działach księgowości małych i dużych przedsiębiorstw różnych branż czy bankach. Absolwenci tego kierunku mogą także znaleźć zatrudnienie w szeroko rozumianym biznesie na stanowiskach związanych z finansami, np. jako specjalista ds. finansowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Finanse i ekonomia w biznesie:

 • działy księgowości przedsiębiorstw różnych branż,
 • banki,
 • specjalista ds. finansowych,
 • specjalista ds. podatków.

 

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I EKONOMIA W BIZNESIE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu