Dodaj do ulubionych

ENERGY MANAGEMENT studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, w czasach rozwoju myśli ekologicznej, zgodnie z którą coraz więcej ludzi decyduje się na życie w zgodzie z otaczającym ich środowiskiem naturalnym i całym ekosystemem, bardzo popularne stały się nowoczesne, proekologiczne rozwiązania na szeroką skalę stosowane w różnych działach przemysłu. Jedną z prężniej rozwijających się w tym kierunku dziedzin jest przemysł energetyczny,, który coraz częściej decyduje się na wprowadzenie odnawialnych i nieszkodliwych dla natury, źródeł energii.

Jako że jest to niezwykle dynamicznie działająca gałąź przemysłu, to nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w meandrach tej branży i potrafiących przenieść swoją wiedzę na grunt zawodowy. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest nowo powstały, niezwykle prestiżowy i innowacyjny kierunek w całości prowadzony w języku angielski, energy management, którego program jest w pełni dopasowany do wymagań współczesnego, zarówno krajowego, jak i zagranicznego rynku pracy.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku energy management?

Jako student tego niezwykle prestiżowego i zarazem interesującego kierunku będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną i wielopłaszczyznową wiedzę z obszaru kilku dziedzin powiązanych z dwoma niezwykle bogatymi dyscyplinami, jakimi są zarządzanie i przemysł energetyczny. W ofercie kształcenia przewidziano wiele, rozwijających i dopasowanych do oczekiwań współczesnego rynku pracy, zajęć i warsztatów praktycznych.

Podczas trwania kursu dowiesz się więcej na temat różnych metod zarządzania biznesem i kapitałem pracowniczym oraz nauczysz się je wykorzystywać w pracy zawodowej. Ponadto, rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu rachunkowości, marketingu i ekonomii, a także dogłębnie zaznajomisz się z prawem energetycznym. Oprócz wiedzy kierunkowej, będziesz miał szansę rozwinąć swoje zdolności językowe i uzyskać wysoki poziom z ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego, co niewątpliwie zwiększy twoje perspektywy zawodowe i szanse na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle prestiżowych i interesujących studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania, marketingu czy specyfiki branży energetycznej. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje zawodowe umożliwią Ci znalezienie atrakcyjnej i dopasowanej do twoich potrzeb i oczekiwań, pracy. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menadżerskich, szczególnie w przedsiębiorstwach zajmujących się przemysłem energetycznym.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w zawodzie analityka rynku czy doradcy biznesowego. Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego sprawi, że będziesz mógł rozpocząć karierę międzynarodową, w różnorodnych firmach, korporacjach czy organizacjach. Co więcej, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że energy management to studia magisterskie, w toku rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą znać język angielski w stopniu zaawansowanym.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ENERGY MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   ENERGY MANAGEMENT - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku energy management

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ENERGY MANAGEMENT:

   • wiedza z zakresu zarządzania
   • znajomość podstaw marketingu
   • umiejętność zarządzania kapitałem ludzkim
   • znajomość języka angielskiego
   • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
   • znajomość prawa energetycznego
   • znajomość specyfiki branży energetycznej

   Jak wyglądają studia na kierunku energy management?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek energy management jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

   Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami technicznymi oraz naukami o zarządzaniu.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Osoby, które aplikują na kierunek energy management będą miały okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu zarządzania, marketingu czy nauk technicznych. Jako student dowiesz się więcej na temat prężnie działającego przemysłu energetycznego i zachodzących w nich zmian. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Contemporary theories of management
   • Human capital management
   • Marketing management
   • Managerial economics

    

   3. Nabywane umiejętności

   Program kształcenia na kierunku energy management będzie miał w dużej części wymiar praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych. Jako student poznasz nowoczesne techniki zarządzania w branży energetycznej. Ponadto rozwiniesz swoje kompetencje menedżerskie, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej praktyce zawodowej. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, zdobędziesz zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia drugiego stopnia na kierunku energy management będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ENERGY MANAGEMENT:

   • przemysł energetyczny
   • stanowiska kierownicze i menadżerskie
   • działy HR
   • agencje reklamowe i marketingowe
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • analityk biznesowy
   • doradca biznesowy
   • ośrodki badawcze

   Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ENERGY MANAGEMENT

   Komentarze (0)