ENERGY MANAGEMENT studia - kierunek studiów

 

Współcześnie, w czasach rozwoju myśli ekologicznej, zgodnie z którą coraz więcej ludzi decyduje się na życie w zgodzie z otaczającym ich środowiskiem naturalnym i całym ekosystemem, bardzo popularne stały się nowoczesne, proekologiczne rozwiązania na szeroką skalę stosowane w różnych działach przemysłu. Jedną z prężniej rozwijających się w tym kierunku dziedzin jest przemysł energetyczny,, który coraz częściej decyduje się na wprowadzenie odnawialnych i nieszkodliwych dla natury, źródeł energii.

Jako że jest to niezwykle dynamicznie działająca gałąź przemysłu, to nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w meandrach tej branży i potrafiących przenieść swoją wiedzę na grunt zawodowy. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest nowo powstały, niezwykle prestiżowy i innowacyjny kierunek w całości prowadzony w języku angielski, energy management, którego program jest w pełni dopasowany do wymagań współczesnego, zarówno krajowego, jak i zagranicznego rynku pracy.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku energy management?

Jako student tego niezwykle prestiżowego i zarazem interesującego kierunku będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną i wielopłaszczyznową wiedzę z obszaru kilku dziedzin powiązanych z dwoma niezwykle bogatymi dyscyplinami, jakimi są zarządzanie i przemysł energetyczny. W ofercie kształcenia przewidziano wiele, rozwijających i dopasowanych do oczekiwań współczesnego rynku pracy, zajęć i warsztatów praktycznych.

Podczas trwania kursu dowiesz się więcej na temat różnych metod zarządzania biznesem i kapitałem pracowniczym oraz nauczysz się je wykorzystywać w pracy zawodowej. Ponadto, rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu rachunkowości, marketingu i ekonomii, a także dogłębnie zaznajomisz się z prawem energetycznym. Oprócz wiedzy kierunkowej, będziesz miał szansę rozwinąć swoje zdolności językowe i uzyskać wysoki poziom z ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego, co niewątpliwie zwiększy twoje perspektywy zawodowe i szanse na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle prestiżowych i interesujących studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania, marketingu czy specyfiki branży energetycznej. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje zawodowe umożliwią Ci znalezienie atrakcyjnej i dopasowanej do twoich potrzeb i oczekiwań, pracy. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menadżerskich, szczególnie w przedsiębiorstwach zajmujących się przemysłem energetycznym.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w zawodzie analityka rynku czy doradcy biznesowego. Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego sprawi, że będziesz mógł rozpocząć karierę międzynarodową, w różnorodnych firmach, korporacjach czy organizacjach. Co więcej, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że energy management to studia magisterskie, w toku rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą znać język angielski w stopniu zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ENERGY MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ENERGY MANAGEMENT:

 • wiedza z zakresu zarządzania
 • znajomość podstaw marketingu
 • umiejętność zarządzania kapitałem ludzkim
 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • znajomość prawa energetycznego
 • znajomość specyfiki branży energetycznej

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ENERGY MANAGEMENT:

 • przemysł energetyczny
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • działy HR
 • agencje reklamowe i marketingowe
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • analityk biznesowy
 • doradca biznesowy
 • ośrodki badawcze

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ENERGY MANAGEMENT

Komentarze (0)