BUSINESS INTELLIGENCE & INFORMATION MANAGEMENT - STUDIA PODYPLOMOWE

BUSINESS INTELLIGENCE & INFORMATION MANAGEMENT - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku business intelligence & information management - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
  Czas trwania
   Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

   Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

   Business intelligence & information management - studia podyplomowe

   Studia na kierunku business intelligence & information management studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku business intelligence & information management - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów zjazdy
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku business intelligence & information management - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | business intelligence & information management - studia podyplomowe - uczelnie >

   Studia skierowane są m.in. dla analityków, konsultantów, kierowników oraz osób wykorzystujących w pracy systemy ERP, które chciałyby zwiększyć swoją wiedzę w zakresie business intelligence oraz podnieść swoje kompetencje techniczne.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   W rekrutacji na kierunek business intelligence & information management przeważnie mogą wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli studia co najmniej I stopnia. Zwykle nie jest wymagana konkretna wiedza ani doświadczenie. Studia wiążą się zwykle z dodatkowymi opłatami, takimi jak np. czesne. Kandydaci mogą być akceptowani na podstawie kolejności zgłoszeń, a w grupach może być ograniczona liczba miejsc. Warto wiec wcześniej sprawdzić terminy rekrutacji.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS INTELLIGENCE & INFORMATION MANAGEMENT?

   Kierunek business intelligence & information management jest realizowany w trybie niestacjonarnym. Zajęcia prowadzone są zwykle przez pracowników dydaktycznych uczelni, doświadczonych specjalistów m.in. w dziedzinie IT, a także managerów czy pracowników firm konsultingowych. Studia mają charakter praktyczny, dlatego duża część zajęć może mieć formę ćwiczeń lub warsztatów. Wiedzę teoretyczną słuchacze będą mogli zdobyć na wykładach. Często mają również okazję uczestniczyć w laboratoriach komputerowych, podczas których zapoznają się z nowoczesnym oprogramowaniem. Studia mogą się kończyć egzaminem oraz oddaniem samodzielnie przygotowanego projektu dyplomowego. Studenci mają także często okazję otrzymać dodatkowe certyfikaty potwierdzające kompetencje zawodowe.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku business intelligence - systemy wspomagania decyzji biznesowych możemy podzielić na:

   1. Typ                                                                   

    

   2. Tryb:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku business intelligence & information management zdobywają szeroką wiedzę z zakresu nowych technologii. Mogą dowiedzieć się, jak funkcjonują bazy i hurtownie danych oraz jak przechowywać i gromadzić informacje. Uczą się także często obsługiwać systemy business intelligence np. Tableau czy SAP. Podczas zajęć słuchacze mają również okazję zapoznać się z metodami analizy i wizualizacji danych. Mogą się także dowiedzieć, jak tworzyć poprawne raporty.

   Zagadnienia, które mogą się pojawić w programie kierunku business intelligence - systemy wspomagania decyzji biznesowych to m.in.:

   • wprowadzenie do hurtowni danych
   • zaawansowane obiekty w BW on HANA
   • SAP business technology platform (BTP)

   W trakcie studiów słuchacze mogą wziąć udział w zajęciach z zarządzania. Zapoznają się na nich m.in. z metodykami zwinnymi oraz klasycznymi standardami prowadzenia projektów. Studenci mogą także dowiedzieć się jak działają systemy wspomagające pracę w zespole np. JIRA.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS INTELLIGENCE & INFORMATION MANAGEMENT?

   Studia na kierunku intelligence & information managementtrwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUSINESS INTELLIGENCE & INFORMATION MANAGEMENT?

   Absolwenci kierunku business intelligence & information management są przygotowani do podejmowania działań związanych z nowoczesnymi technologiami. Mogą szukać pracy na stanowiskach kierowniczych i managerskich. Dzięki studiom absolwenci mają również możliwość przekwalifikowania się i rozpoczęcia działalności w IT. Mogą spróbować swoich sił w analityce i przetwarzania danych. Studia mogą być także krokiem w stronę awansu.

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku business intelligence - systemy wspomagania decyzji biznesowych to m.in.:

   • analityk danych
   • specjalista ds. business intelligence
   • kierownik/manager

    

   Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)