Zajęcia na kierunku Agile management - zarządzanie zwinne prowadzone są w trybie niestacjonarnym i online. Zajęcia mogą odbywać się hybrydowo, czyli częściowo w budynkach uczelni, a częściowo na platformach zdalnych. Program może być realizowany przez osoby na co dzień pracujące przy zarządzaniu organizacją i projektami oraz wykładowców uczelni.
Studenci szlifują swoje umiejętności z zakresu zarządzania, ale poznają także nową metodykę pracę, którą mogą wykorzystać na przyszłych stanowiskach. Przyzwyczajają się do nowej kultury organizacyjnej, która poprzez zmiany daje nowe możliwości, a nie powstrzymuje swoich pracowników przed rozwojem.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Agile management - zarządzanie zwinne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci zdobywają ogólną i szczegółową wiedzę z zakresu zarządzania zwinnego. Uczą się teorii zarządzania i organizacji oraz trenują wykorzystanie tej wiedzy w praktyce. Mogą także nauczyć się prognozować i przewidywać nadchodzące zmiany, co pozytywnie wpływa na proces decyzyjny. Studenci dowiadują się także czym właściwie jest zwinność w organizacji, i jak zarządzać w zgodzie z tą metodyką pracy.
Przykładowe przedmioty, które mogą być w programie kierunku Agile management - zarządzanie zwinne, to m.in.:
-
Prognozowanie i optymalizacja w zarządzaniu zmianą
-
Modelowanie i dojrzałość procesowo – projektowa
-
Metody i narzędzia IT w zarządzaniu zwinnym
-
Systemy informatyczne w zarządzaniu zwinnym
Kierunek pozwala także studentom na rozwinięcie swoich umiejętności miękkich, takich jak np. zarządzanie czasem własnym i innych, zespołem czy kompetencjami jego członków. Zapoznają się także z kulturą organizacyjną.