1. Typ i tryb studiów
Kierunek innowacyjna gospodarka można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Natomiast wybierając studia niestacjonarne musisz być przygotowany na uczestnictwo w weekendowych zjazdach.
Powyższy kierunek należy do studiów ekonomicznych, dlatego też po jego ukończeniu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru tematycznego.
Studia na kierunku innowacyjna gospodarka możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Studenci, którzy aplikują na kierunek innowacyjna gospodarka zdobędą specjalistyczną wiedzę z zakresu ekonomii, nauk o zarządzaniu czy informatyki. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:
-
strategie e-marketingu
-
audyt informatycznych
-
rachunkowość budżetowa
-
innowacje w regionie
-
analiza finansowa
Jako student dowiesz się więcej na temat współczesnych procesów społecznych i gospodarczych.
Ponadto, pogłębisz swoje informacje z zakresu finansów i rachunkowości Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych ścieżek zawodowych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Jako student kierunku innowacyjna gospodarka, oprócz wiedzy teoretycznej, zdobędziesz także szereg istotnych umiejętności praktycznych, szczególnie z zakresu ekonomii i finansów.
Przede wszystkim, nauczysz się dokonywania pogłębionych analiz gospodarczych i finansowych z wykorzystaniem zaawansowanych metod ilościowych i jakościowych.
Ponadto, poznasz regulacje z obszaru prawa finansowego i gospodarczego i dowiesz się w jaki sposób wdrażać je w swoim życiu zawodowym. W programie przewidziano także lektorat z języka obcego, na którym poznasz specjalistyczną terminologię branżową i pogłębisz swoje kompetencje językowe.
4. Dla kogo ten kierunek
Trendy w obecnej gospodarce pokazują nieustanny postęp technologiczny i wykorzystanie coraz to nowszych systemów i metod badawczych. Dlatego też tak ważne jest wykształcenie specjalistów świadomych znaczenia innowacji dla zapewnienia zrównoważonego rozwoju gospodarki światowej, krajowej oraz lokalnej.
Jeżeli zatem interesujesz się sytuacją gospodarczą i chciałbyś przełożyć swoją pasję na życie zawodowe to powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru przyszłej ścieżki kariery.