Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku Finanse samorządowe i rachunkowość budżetowa to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.
Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.
Finanse samorządowe i rachunkowość budżetowa to propozycja kształcenia podyplomowego, adresowana do osób zainteresowanych pozyskaniem wiedzy związanej z finansowymi i rachunkowymi aspektami funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego. Z oferty mogą skorzystać między innymi osoby pracujące lub zamierzające podjąć pracę w jednostkach samorządu terytorialnego.
Finanse samorządowe i rachunkowość budżetowa to kierunek z obszaru studiów podyplomowych, a zatem kształcenie mogą podjąć wyłącznie osoby posiadające dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia lub studiów drugiego stopnia lub studiów jednolitych magisterskich.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych
Kształcenie na studiach podyplomowych w ramach kierunku Finanse samorządowe i rachunkowość budżetowa obejmuje dwa semestry, w trakcie których omawiane są liczne zagadnienia związane z organizacją procesów zarządzania finansami i rachunkowości budżetowej w jednostkach samorządu terytorialnego.
Studia na kierunku Finanse samorządowe i rachunkowość budżetowa możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Słuchacze studiów podyplomowych na kierunku Finanse samorządowe i rachunkowość budżetowa poruszają się po zagadnieniach racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi i prawidłowej rachunkowości budżetowej, planowania finansowego i budżetowego, kontroli zarządczej, sprawozdawczości budżetowej i finansowej, długu publicznego, nadzoru finansowego czy prowadzenia ewidencji księgowej.
Przykładowe przedmioty dla kierunku Finanse samorządowe i rachunkowość budżetowa:
Kształcenie na kierunku Finanse samorządowe i rachunkowość budżetowa realizowane jest w ciągu dwóch semestrów, a zatem studia trwają 1 rok.
Absolwenci studiów podyplomowych na kierunku Finanse samorządowe i rachunkowość budżetowa posiadają wiedzę i umiejętności, dzięki którym pracować w jednostkach samorządu terytorialnego.
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
Ja swoje podyplomówki z zakresu finansów zrobiłam na WSKZ. Uczelnie poleciły mi moje koleżanki z pracy, które również potrzebowały poszerzyć swoje kompetencje. Tam wszystko jest online, więc mogłam się uczyć nie wychodząc z domu i kiedy miałam czas - u mnie to akurat wypadało po pracy.