Business and finance managment

Business and finance managment

BUSINESS AND FINANCE MANAGMENT studia - kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
Business and finance managment to kierunek, który stanowi propozycję dla abiturientów studiów licencjackich, chcących rozwijać swoją wiedzę i umiejętności na studiach drugiego stopnia. Prężnie rozwijające się korporacje wciąż poszukują osób, które dzięki posiadaniu odpowiedniej wiedzy i kompetencji, będą koordynować wykonywanie różnorodnych projektów. Polskie uczelnie coraz częściej zdają sobie sprawę z atmosfery, jaka panuje na aktualnym rynku pracy i starają się oferować kandydatów takie rozwiązania, które uczynią ich wszechstronnymi profesjonalistami w danej dziedzinie. Na ogół po obronie pracy licencjackiej studenci mają już wizję na dalsze kształtowanie swojej przyszłej kariery, stąd kierunek przygotowany dla osób zainteresowanych studiowaniem na przykład na Uniwersytecie Jagiellońskim ma wyjątkowo precyzyjny i specjalistyczny charakter. Jeżeli po zakończeniu studiów pierwszego stopnia chciałbyś dalej rozwijać swoje umiejętności analityczne, pragniesz poszerzyć wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami i zależy ci na doskonaleniu posługiwania się językiem angielskim, to wybór tego kierunku może ułatwić ci znalezienie przyszłego zatrudnienia.
 
Program studiów i przedmioty
Z jakimi przedmiotami zetkniesz się, wybierając ten kierunek na dalszy rozwój swojej kariery? Program nauczania na jest opracowywany w sposób, który sprosta indywidualnym oczekiwaniom studentów. Decydując się na ten kierunek, musisz mieć świadomość, że zapoznasz się ze specjalistycznymi przedmiotami, dzięki którym dowiesz się jak planować pracę na stanowiskach kierowniczych różnego rodzaju instytucji, poznasz specyfikę zarządzania na wysokim i średnim szczeblu, rozwiniesz swoje umiejętności analityczne, nauczysz się jak wykorzystywać swoje umiejętności w sektorze instytucji prywatnych, jak i publicznych. Przedmioty będą mieć charakter zarówno ogólny, jak i wysoko specjalistyczny, a studenci rozwiną swoją wiedzę z obszaru ekonomii, finansów, zarządzania i inżynierii. Oprócz tego każdy, kto zdecyduje się na wybór tych studiów zapozna się z podstawami prawa administracyjnego, socjologii i psychologii. Naczelnym celem tego kierunku jest solidne przygotowanie przyszłych absolwentów do elastycznego poruszania się w przestrzeni socjoekonomicznej.
 
Praca po studiach
Dodatkowym i wyjątkowo ważnym atutem tego kierunku jest nacisk, jaki został położony na rozwój umiejętności językowych, bowiem każdy student podchodzący do obrony pracy magisterskiej otrzyma certyfikat na poziomie C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.
Po ukończeniu tego kierunku każdy z abiturientów będzie mieć szansę na znalezienie interesującego zatrudnienia w sektorze najbardziej dla niego interesującym, bowiem wachlarz możliwości jest wyjątkowo rozległy. W tym przypadku tytuł magistra daje możliwość pracy w różnego rodzaju instytucjach rządowych oraz prywatnych. Umiejętności pozyskane w toku studiów pozwalają na sprawne zarządzanie organizacjami w stylu star-upów, małymi firmami, czy międzynarodowymi przedsiębiorstwami. Sylwetka absolwenta tego kierunku sprawia, że staje się on wyjątkowo atrakcyjny na rynku pracy, bowiem różnorodne korporacje wciąż poszukują wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą realizować się w sektorze zarządzania.

WAŻNE TEMATY

Jakie wymagania?

Kierunek ten dedykowany jest dla osób, które posiadają już tytuł licencjata. Dodatkowym elementem, który jest brany w procesie to bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUSINESS AND FINANCE MANAGMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BUSINESS AND FINANCE MANAGMENT

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując ten kierunek, obejmuje:

  • ekonomię
  • finanse
  • zarządzanie i inżynierię
  • podstawy prawa administracyjnego
  • psychologię
  • socjologię

  Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

  • korporacje i instytucje o zróżnicowanych profilach działalności
  • organizacje rządowe i pozarządowe
  • start'upy
  • różnego rodzaju przedsiębiorstwa
  • instytucje z zagranicznym kapitałem
  • stanowiska managerskie wysokiego i średniego szczebla
  • niezależni doradcy i analitycy
  • konsultanci w sektorze prywatnym i publicznym
  • niezależni przedsiębiorcy i właściciele firm

  W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BUSINESS AND FINANCE MANAGMENT

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS AND FINANCE MANAGMENT

  Komentarze (0)