Business economics

Business economics

Dodaj do ulubionych

BUSINESS ECONOMICS studia - kierunek studiów

Studia na kierunku business economics to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku business economics
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku business economics rozpocznie się 24 kwietnia 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | business economics - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności business economics możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | business economics - uczelnie >

Opis kierunku

Business economics to studia prowadzone w języku angielskim. Ich studenci rozwijają więc kompetencje lingwistyczne, a także otrzymują rozbudowaną wiedzę z pogranicza nauk społecznych – zarządzania, ekonomii czy finansów i rachunkowości, które odgrywają szczególną rolę w trakcie podejmowania świadomych działań biznesowych.

 

Praca po studiach

Studenci uczą się między innymi, jak przeprowadzać analizy ekonomiczne czy jak zarządzać finansami firmy oraz jak planować jej poszczególne ruchy gospodarcze. Po zakończeniu kształcenia absolwenci business economics mogą ubiegać się o zatrudnienie w sektorze korporacyjnym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Czekać na nich będą stanowiska ekonomistów czy pracowników działów HR oraz kadr.

 

Co zdawać na maturze?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUSINESS ECONOMICS

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Business economics stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

UCZELNIE, GDZIE BUSINESS ECONOMICS JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Business economics - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Business economics studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Business economics studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku business economics

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, wybierając ten kierunek, obejmuje:

Program studiów i przedmioty
Przedmioty, z jakimi zapoznasz się podczas całego trwania studiów dadzą ci nie tylko wiedzę ogólną, ale równocześnie wprowadzą w wąską specyfikę tej dyscypliny.
Wprowadzenie do makroekonomii, wykorzystywanie technologii informatycznych w biznesie, analiza ekonomiczna, statystyka, czy matematyka to tylko nieznaczna część z zagadnień poruszanych w toku nauki. Wszystkie te elementy są niezbędne, by po zakończeniu studiów dysponować najwyższymi kwalifikacjami.
Dodatkowo są to studia anglojęzyczne, a to daje niepowtarzalną szansę na rozwinięcie posiadanych umiejętności lingwistycznych.
Szeroka oferta praktyk pozwoli Ci na dogłębne poznanie środowiska międzynarodowych korporacji i ambasad, więc po zakończeniu ścieżki nauki oprócz specjalistycznej wiedzy, będziesz dysponować także wyjątkowo cennym doświadczeniem, które jest wysoko oceniane przez potencjalnych pracodawców.

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • matematyki
 • ekonomii
 • ekonometrii
 • statystyki
 • analizy ekonomicznej
 • technologii informacyjnej w biznesie
 • podstaw makro- i mikroekonomii
 • wprowadzenie do biznesu i zarządzania
 • zagadnienia z zakresu międzynarodowego prawa marketingowego

Jak wyglądają studia na kierunku business economics?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek business economics dostępny jest jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, ze zajęcia odbywają się w wybrane dni tygodnia. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która chce w pełni poświęcić się nauce, to studia te będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Studia na kierunku business economics możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Na kierunku business economics realizowane są treści z obszaru nauk ekonomicznych, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć kompleksowe wykształcenie ekonomiczne, które otworzy przed nimi wiele zawodowych drzwi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Business economics to kierunek anglojęzyczny, dlatego też wszystkie zajęcia będą realizowane w języku angielskim. W siatce zajęć znajdą się między innymi takie przedmioty, jak:

 

 • Introductory Microeconomics
 • Introduction to Econometrics
 • Accounting
 • Managerial Economics
 • International Economics and Finance

 

Jako student będziesz miał szansę zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat szeroko pojętej ekonomii oraz finansów i ich roli w funkcjonowaniu biznesu.

Co więcej, poznasz specyfikę międzynarodowych rynków finansowych i prawa gospodarczego.Wszystkie zajęcia, warsztaty oraz wykłady będą prowadzone przez wybitnych naukowców oraz doświadczonych praktyków biznesu.

 

3. Nabywane umiejętności

Program kształcenia na kierunku business economics zakłada realizacje zajęć warsztatowych, na których wykształcisz cenne umiejętności praktyczne. W czasie studiów nauczysz się diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarczych i biznesowych, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Ponadto, zdobędziesz kompetencje z obszaru zarządzania i marketingu. Jako student, poznasz nowoczesne techniki menedżerskie, stosowane na co dzień w największych międzynarodowych korporacjach. Jako, że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz także swoje zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Na aktualnym rynku pracy wciąż pojawiają się oferty dla specjalistów zajmujących się zarządzaniem i ekonomią. Współcześnie żadna z prężnie rozwijających się instytucji pożytku publicznego, czy korporacji nie może obejść się bez profesjonalnej kadry osób, które biegle koordynować będą wykonywane projekty.
Polskie uczelnie starają się zapewnić takie propozycje studiów dla kandydatów, które okażą się współgrać z aktualnym zapotrzebowaniem na giełdzie pracownika. Propozycją na rozwój własnej ścieżki kariery może być podjęcie studiów na kierunku business economics.
Jeżeli czujesz, że zarządzanie zasobami ludzkimi, myślenie analityczne, chęć doskonalenia umiejętności językowych nie są ci obce, to te studia są właśnie dla Ciebie, ponieważ – oprócz fachowej wiedzy i doświadczenia – otrzymasz kwalifikacje, które uczynią Cię specjalistą w dziedzinie zarządzania i ekonomii
na rynku pracy.
 
5. Gdzie studiować business economics

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek business economics:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku business economics trwają 3 lata (studia I stopnia).

Kierunek business economics można realizować jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po ukończeniu studiów zdobędziesz tytuł licencjata. Jako absolwent będziesz mógł poszczycić się dyplomami ukończenia dwóch uczelni: polskiej i brytyjskiej.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

Praca po studiach
Możliwości rozwoju własnej kariery zawodowej po uzyskaniu tytułu magistra są niezmierzone. Otrzymaną wiedzę, umiejętności wyniesione z czasu trwania pracy bez problemu można wykorzystać wśród bogatych ofert pracy.
Dyplom magistra business economics pozwoli ci znaleźć zatrudnienie w korporacjach na arenie międzynarodowej. Swoją wiedzę możesz wykorzystywać w bankach i różnorodnych instytucjach finansowych na tylko w Polsce i w Europie, lecz na całym świecie.
Wszelkie podmioty handlu lokalnego, międzynarodowego, spółki consultingowe, czy wreszcie agencje reklamowe i marketingowe – w każdej z takich instytucji wciąż otwierane są nowe miejsca pracy dla wykwalifikowanej i rzetelnie wykształconej kadry.
Absolwent kierunku business economics znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • wszelkiego rodzaju korporacje
 • podmioty działające w środowisku 
 • instytucje zajmujące się handlem krajowym i międzynarodowym
 • banki i międzynarodowe instytucje finansowe
 • spółki consultingowe
 • agencje reklamowe i marketingowe

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BUSINESS ECONOMICS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS ECONOMICS

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia