BUSINESS ECONOMICS studia - kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
Na aktualnym rynku pracy wciąż pojawiają się oferty dla specjalistów zajmujących się zarządzaniem i ekonomią. Współcześnie żadna z prężnie rozwijających się instytucji pożytku publicznego, czy korporacji nie może obejść się bez profesjonalnej kadry osób, które biegle koordynować będą wykonywane projekty. Polskie uczelnie starają się zapewnić takie propozycje studiów dla kandydatów, które okażą się współgrać z aktualnym zapotrzebowaniem na giełdzie pracownika. Propozycją na rozwój własnej ścieżki kariery może być podjęcie studiów na kierunku business economics. Jeżeli czujesz, że zarządzanie zasobami ludzkimi, myślenie analityczne, chęć doskonalenia umiejętności językowych nie są ci obce, to te studia są właśnie dla Ciebie, ponieważ – oprócz fachowej wiedzy i doświadczenia – otrzymasz kwalifikacje, które uczynią Cię specjalistą w dziedzinie zarządzania i ekonomii na rynku pracy.
 
Program studiów i przedmioty
Przedmioty, z jakimi zapoznasz się podczas całego trwania studiów dadzą ci nie tylko wiedzę ogólną, ale równocześnie wprowadzą w wąską specyfikę tej dyscypliny. Wprowadzenie do makroekonomii, wykorzystywanie technologii informatycznych w biznesie, analiza ekonomiczna, statystyka, czy matematyka to tylko nieznaczna część z zagadnień poruszanych w toku nauki. Wszystkie te elementy są niezbędne, by po zakończeniu studiów dysponować najwyższymi kwalifikacjami. Dodatkowo są to studia anglojęzyczne, a to daje niepowtarzalną szansę na rozwinięcie posiadanych umiejętności lingwistycznych. Szeroka oferta praktyk pozwoli Ci na dogłębne poznanie środowiska międzynarodowych korporacji i ambasad, więc po zakończeniu ścieżki nauki oprócz specjalistycznej wiedzy, będziesz dysponować także wyjątkowo cennym doświadczeniem, które jest wysoko oceniane przez potencjalnych pracodawców.
 
Praca po studiach
Możliwości rozwoju własnej kariery zawodowej po uzyskaniu tytułu magistra są niezmierzone. Otrzymaną wiedzę, umiejętności wyniesione z czasu trwania pracy bez problemu można wykorzystać wśród bogatych ofert pracy. Dyplom magistra business economics pozwoli ci znaleźć zatrudnienie w korporacjach na arenie międzynarodowej. Swoją wiedzę możesz wykorzystywać w bankach i różnorodnych instytucjach finansowych na tylko w Polsce i w Europie, lecz na całym świecie. Wszelkie podmioty handlu lokalnego, międzynarodowego, spółki consultingowe, czy wreszcie agencje reklamowe i marketingowe – w każdej z takich instytucji wciąż otwierane są nowe miejsca pracy dla wykwalifikowanej i rzetelnie wykształconej kadry.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Podczas procesu rekrutacji na kierunek business economics najczęściej brane są pod uwagę przedmioty takie jak matematyka, geografia, WOS, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUSINESS ECONOMICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku zarządzanie

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BUSINESS ECONOMICS

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, wybierając ten kierunek, obejmuje:

 • matematykę
 • ekonomię
 • ekonometrię
 • statystykę
 • analizę ekonomiczną
 • technologie informacyjne w biznesie
 • podstawy makro- i mikroekonomii
 • wprowadzenie do biznesu i zarządzania
 • zagadnienia z zakresu międzynarodowego prawa marketingowego

Jak wyglądają studia na kierunku business economics?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek business economics dostępny jest jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, ze zajęcia odbywają się w wybrane dni tygodnia. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która chce w pełni poświęcić się nauce, to studia te będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

Na kierunku business economics realizowane są treści z obszaru nauk ekonomicznych, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć kompleksowe wykształcenie ekonomiczne, które otworzy przed nimi wiele zawodowych drzwi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Business economics to kierunek anglojęzyczny, dlatego też wszystkie zajęcia będą realizowane w języku angielskim. W siatce zajęć znajdą się między innymi takie przedmioty, jak:

 • Introductory Microeconomics
 • Introduction to Econometrics
 • Accounting
 • Managerial Economics
 • International Economics and Finance

Jako student będziesz miał szansę zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat szeroko pojętej ekonomii oraz finansów i ich roli w funkcjonowaniu biznesu. Co więcej, poznasz specyfikę międzynarodowych rynków finansowych i prawa gospodarczego. Wszystkie zajęcia, warsztaty oraz wykłady będą prowadzone przez wybitnych naukowców oraz doświadczonych praktyków biznesu.

 

3. Nabywane umiejętności

Program kształcenia na kierunku business economics zakłada realizacje zajęć warsztatowych, na których wykształcisz cenne umiejętności praktyczne. W czasie studiów nauczysz się diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarczych i biznesowych, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Ponadto, zdobędziesz kompetencje z obszaru zarządzania i marketingu. Jako student, poznasz nowoczesne techniki menedżerskie, stosowane na co dzień w największych międzynarodowych korporacjach. Jako, że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz także swoje zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej.

 

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BUSINESS ECONOMICS STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek business economics można realizować jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po ukończeniu studiów zdobędziesz tytuł licencjata. Jako absolwent będziesz mógł poszczycić się dyplomami ukończenia dwóch uczelni: polskiej i brytyjskiej.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BUSINESS ECONOMICS STUDIA I STOPNIA

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

 • wszelkiego rodzaju korporacje
 • podmioty działające w środowisku 
 • instytucje zajmujące się handlem krajowym i międzynarodowym
 • banki i międzynarodowe instytucje finansowe
 • spółki consultingowe
 • agencje reklamowe i marketingowe

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BUSINESS ECONOMICS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS ECONOMICS

Komentarze (0)