1. Typ i tryb studiów
Kierunek business economics dostępny jest jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, ze zajęcia odbywają się w wybrane dni tygodnia. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która chce w pełni poświęcić się nauce, to studia te będą dla ciebie odpowiednim wyborem.
Studia na kierunku business economics możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Na kierunku business economics realizowane są treści z obszaru nauk ekonomicznych, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć kompleksowe wykształcenie ekonomiczne, które otworzy przed nimi wiele zawodowych drzwi.
2. Program studiów i przedmioty
Business economics to kierunek anglojęzyczny, dlatego też wszystkie zajęcia będą realizowane w języku angielskim. W siatce zajęć znajdą się między innymi takie przedmioty, jak:
-
Introductory Microeconomics
-
Introduction to Econometrics
-
Accounting
-
Managerial Economics
-
International Economics and Finance
Jako student będziesz miał szansę zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat szeroko pojętej ekonomii oraz finansów i ich roli w funkcjonowaniu biznesu.
Co więcej, poznasz specyfikę międzynarodowych rynków finansowych i prawa gospodarczego.Wszystkie zajęcia, warsztaty oraz wykłady będą prowadzone przez wybitnych naukowców oraz doświadczonych praktyków biznesu.
3. Nabywane umiejętności
Program kształcenia na kierunku business economics zakłada realizacje zajęć warsztatowych, na których wykształcisz cenne umiejętności praktyczne. W czasie studiów nauczysz się diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarczych i biznesowych, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.
Ponadto, zdobędziesz kompetencje z obszaru zarządzania i marketingu. Jako student, poznasz nowoczesne techniki menedżerskie, stosowane na co dzień w największych międzynarodowych korporacjach. Jako, że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz także swoje zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej.
4. Dla kogo ten kierunek
Na aktualnym rynku pracy wciąż pojawiają się oferty dla specjalistów zajmujących się zarządzaniem i ekonomią. Współcześnie żadna z prężnie rozwijających się instytucji pożytku publicznego, czy korporacji nie może obejść się bez profesjonalnej kadry osób, które biegle koordynować będą wykonywane projekty.
Polskie uczelnie starają się zapewnić takie propozycje studiów dla kandydatów, które okażą się współgrać z aktualnym zapotrzebowaniem na giełdzie pracownika. Propozycją na rozwój własnej ścieżki kariery może być podjęcie studiów na kierunku business economics.
Jeżeli czujesz, że zarządzanie zasobami ludzkimi, myślenie analityczne, chęć doskonalenia umiejętności językowych nie są ci obce, to te studia są właśnie dla Ciebie, ponieważ – oprócz fachowej wiedzy i doświadczenia – otrzymasz kwalifikacje, które uczynią Cię specjalistą w dziedzinie zarządzania i ekonomii
na rynku pracy.
5. Gdzie studiować business economics
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek business economics: