BUSINESS ECONOMICS studia - kierunek studiów

Na aktualnym rynku pracy wciąż pojawiają się oferty dla specjalistów zajmujących się zarządzaniem i ekonomią. Współcześnie żadna z prężnie rozwijających się instytucji pożytku publicznego, czy korporacji nie może obejść się bez profesjonalnej kadry osób, które biegle koordynować będą wykonywane projekty. Polskie uczelnie starają się zapewnić takie propozycje studiów dla kandydatów, które okażą się współgrać z aktualnym zapotrzebowaniem na giełdzie pracownika. Propozycją na rozwój własnej ścieżki kariery może być podjęcie studiów na kierunku business economics. Jeżeli czujesz, że zarządzanie zasobami ludzkimi, myślenie analityczne, chęć doskonalenia umiejętności językowych nie są ci obce, to te studia są właśnie dla Ciebie, ponieważ – oprócz fachowej wiedzy i doświadczenia – otrzymasz kwalifikacje, które uczynią Cię specjalistą w dziedzinie zarządzania i ekonomii na rynku pracy.
Przedmioty, z jakimi zapoznasz się podczas całego trwania studiów dadzą ci nie tylko wiedzę ogólną, ale równocześnie wprowadzą w wąską specyfikę tej dyscypliny. Wprowadzenie do makroekonomii, wykorzystywanie technologii informatycznych w biznesie, analiza ekonomiczna, statystyka, czy matematyka to tylko nieznaczna część z zagadnień poruszanych w toku nauki. Wszystkie te elementy są niezbędne, by po zakończeniu studiów dysponować najwyższymi kwalifikacjami. Dodatkowo są to studia anglojęzyczne, a to daje niepowtarzalną szansę na rozwinięcie posiadanych umiejętności lingwistycznych. Szeroka oferta praktyk pozwoli Ci na dogłębne poznanie środowiska międzynarodowych korporacji i ambasad, więc po zakończeniu ścieżki nauki oprócz specjalistycznej wiedzy, będziesz dysponować także wyjątkowo cennym doświadczeniem, które jest wysoko oceniane przez potencjalnych pracodawców.
Możliwości rozwoju własnej kariery zawodowej po uzyskaniu tytułu magistra są niezmierzone. Otrzymaną wiedzę, umiejętności wyniesione z czasu trwania pracy bez problemu można wykorzystać wśród bogatych ofert pracy. Dyplom magistra business economics pozwoli ci znaleźć zatrudnienie w korporacjach na arenie międzynarodowej. Swoją wiedzę możesz wykorzystywać w bankach i różnorodnych instytucjach finansowych na tylko w Polsce i w Europie, lecz na całym świecie. Wszelkie podmioty handlu lokalnego, międzynarodowego, spółki consultingowe, czy wreszcie agencje reklamowe i marketingowe – w każdej z takich instytucji wciąż otwierane są nowe miejsca pracy dla wykwalifikowanej i rzetelnie wykształconej kadry.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Podczas procesu rekrutacji na kierunek business economics najczęściej brane są pod uwagę przedmioty takie jak matematyka, geografia, WOS, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUSINESS ECONOMICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, wybierając ten kierunek, obejmuje:

 • matematykę
 • ekonomię
 • ekonometrię
 • statystykę
 • analizę ekonomiczną
 • technologie informacyjne w biznesie
 • podstawy makro- i mikroekonomii
 • wprowadzenie do biznesu i zarządzania
 • zagadnienia z zakresu międzynarodowego prawa marketingowego

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

 • wszelkiego rodzaju korporacje
 • podmioty działające w środowisku 
 • instytucje zajmujące się handlem krajowym i międzynarodowym
 • banki i międzynarodowe instytucje finansowe
 • spółki consultingowe
 • agencje reklamowe i marketingowe

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BUSINESS ECONOMICS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS ECONOMICS

Komentarze (0)