APPLIED ANTHROPOLOGY

APPLIED ANTHROPOLOGY

Studia na kierunku applied anthropology możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Applied anthropology stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

APPLIED ANTHROPOLOGY studia - kierunek studiów

Studia na kierunku applied anthropology to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku applied anthropology
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku applied anthropology rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 18 lipca 2024 r. | applied anthropology - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku applied anthropology możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | applied anthropology - uczelnie >

Opis kierunku

Applied anthropology to studia stworzone z myślą o humanistach, którzy chcieliby otrzymać rozległą wiedzę historyczną i kulturową skoncentrowaną wokół człowieka. Co więcej – zajęcia prowadzone w języku angielskim pomogą rozwinąć również kompetencje lingwistyczne. Studenci w trakcie kształcenia rozwijać będą także wszechstronne kompetencje interpersonalne pozwalające na podejmowanie aktywnej i świadomej komunikacji z osobami potrzebującymi wsparcia.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku applied anthropology najczęściej wymagany konkurs świadectw dojrzałości. Od kandydatów wymagane jest przy rejestracji złożenie jednego z dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego na poziomie B2: egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym zdany z wynikiem co najmniej 60%, albo certyfikat języka angielskiego na poziomie B2.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Absolwenci tego kierunku będą mogli ubiegać się o zatrudnienie w różnych instytucjach, organizacjach pozarządowych czy fundacjach działających na rzecz praw człowieka. Czekać na nich będą także wszelkie agencje pomocowe i działalności non-profit.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku apllied anthropology powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język obcy, historia, biologia, geografia, wiedza o społeczeństwie. Dodatkowo, od kandydatów wymagane jest przy rejestracji złożenie jednego z dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego na poziomie B2: egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym zdany z wynikiem co najmniej 60%, albo certyfikat języka angielskiego na poziomie B2 (Lista certyfikatów dostępna jest pod tym linkiem English B2 Certificates oraz zaświadczenia lub oświadczenia o zaangażowaniu w inicjatywy prospołeczne wraz z opisem działań.

szczegółowe wymagania na uczelniach

APPLIED ANTHROPOLOGY - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU APPLIED ANTHROPOLOGY:

Czego nauczysz się na kierunku applied anthropology?

W trakcie studiów, przede wszystkim skupisz się na kształtowaniu wiedzy z różnych aspektów składających się na niezwykle szeroką dziedzinę wiedzy, jaką jest antropologia stosowana. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach związanych z historią antropologii oraz metodami stosowanymi w tej nauce. Ponadto zapoznasz się z zagadnieniami oscylującymi wokół antropologii biologicznej i społecznej, archeologii oraz polityki międzynarodowej.

Podczas kursu, rozwiniesz także swoje umiejętności praktyczne i dowiesz się w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy oraz jak pracować z osobami wykluczonymi i potrzebującymi. Dodatkowo odbędziesz praktyki, które przygotują Cię do przyszłej pracy zawodowej. Już na drugim roku studiów będziesz musiał dokonac wyboru specjalizacji i kierunku, w którym chcesz się dalej kształcić.

Zadecydujesz pomiędzy pośrednictwem międzykulturowym a zarządzaniem międzykulturowym. Co więcej będziesz miał możliwość rozwijania swoich zdolności językowych, podczas lektoratu z wybranego przez siebie języka obcego, co wpłynie na zwiększenie twoich perspektyw zawodowych. Studia kończą się egzaminem dyplomowym i otrzymaniem tytułu magistra antropologii stosowanej.

 

W programie studiów na kierunku applied anthropology znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Introduction to Anthropology: New views, themes and discipline

 • Logics and critical thinking

 • Archeology and Anthropology: World's case studies

 • Introduction to Biological Anthropology: Development of Homo sapiens

 • Anthropologist's toolkit: Philosophical research 

 • Anthropologist's toolkit: Etnographical research

 • Entrepreneurship

 • Research Methods in Anthropology: Humanities and Social Sciences

 • Language as the means of communication

 • Academic and Research Practice

 

Absolwent powinien posiadać:

 • wiedzę z zakresu antropologii biologicznej
 • znajomość podstawowych narzędzi ICT
 • podstawy archeologii
 • umiejętności interpersonalne
 • umiejętność formułowania i analizowania problemów społeczno-kulturowych i filozoficznych
 • wiedzę z zakresu antropologii społecznej i kulturowej
 • znajomość historii antropologii
 • umiejętności negocjacyjne
 • znajomość języka angielskiego i dodatkowego języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku applied anthropology?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek applied anthropology dostępny jest jedynie w trybie stacjonarnym, który będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce i zdobywaniu wykształcenia. W tym przypadku zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.

 

Studia na kierunku applied anthropology możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Program nauczania na powyższym kierunku będzie oscylował wokół tematów związanych z naukami społecznymi, historycznymi i kulturowymi, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek applied anthropology będą mieli okazję korzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 

 • Logics and critical thinking
 • Entrepreneurship - workshop
 • „Good Life” and Human Rights
 • Ethnography and Anthropology

 

Jako student zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat zjawisk społecznych i kulturowych. Ponadto, dowiesz się więcej o międzynarodowej polityce i sytuacji gospodarczej, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Integralną część studiów będą stanowić prraktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku applied anthropology, oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim, będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe, ponieważ zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim.

Co więcej, nauczysz się prawidłowo interpretować i analizować procesy antropologiczne i kulturowe. Studenci zdobędą także niezwykle istotne kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność czy umiejętność pracy zespołowej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Antropologia jest nauką, która skupia się na badaniu człowieka i jego miejsca w społeczeństwie, historii i kulturze. Praktycznym wykorzystywaniem wyników przeprowadzonych badań naukowych zajmuje się antropologia stosowana. Ta niezwykle interesująca dziedzina nauki powstała pod koniec dziewiętnastego wieku wraz z rozwojem kolonializmu i zapotrzebowaniem na ekspertyzy związane ze skolonizowanymi społeczeństwami.

Nauka ta rozwinęła się głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie znajduje się najwięcej miejsc pracy dla specjalistów związanych z tym obszarem wiedzy.Jednak zapotrzebowanie na antropologów wzrasta także w naszym kraju, w związku z czym powstały studia, przygotowujące do pracy w tym zawodzie.

Applied anthropology to studia w całości prowadzone w języku angielskim, które skierowane są do wszystkich osób, chcących zawodowo zajmować się pomaganiem innym. Jeżeli więc jesteś osobą empatyczną, otwartą na potrzeby innych ludzi, a dodatkowo masz duże zdolności językowe to studia na tym kierunku będą dla Ciebie odpowiednim wyborem.

 

5. Gdzie studiować applied anthropology

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek applied anthropology:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku applied anthropology trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku applied anthropology trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU APPLIED ANTHROPOLOGY:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku applied anthropology będziesz miał wiedzę z zakresu szeroko rozumianej antropologii stosowanej i wszystkich zagadnień, składających się na tę dziedzinę. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w instytucjach, zatrudniających specjalistów z tego obszaru.

Po ukończeniu studiów, znajdziesz zatrudnienie w agencjach pomocowych, organizacjach społecznych i kulturalnych oraz organizacjach non-profit. Doskonała znajomość języka angielskiego oraz dodatkowego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

Co więcej, będziesz mógł związać swoją przyszłość z pracą w mediach, specjalistycznych wydawnictwach czy instytucjach naukowo-badawczychPo ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.

 

Po ukończeniu studiów na kierunku applied anthropology będziesz mógł pracować w:

 • agencjach pomocowych
 • organizacjach non-profit
 • organizacjach społecznych
 • instytucjach naukowo-badawczych
 • instytucjach międzynarodowych
 • instytucjach edukacyjnych i turystycznych
 • organizacjach społecznych i kulturalnych
 • mediach

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Applied anthropology studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Applied anthropology studia I stopnia

Zobacz inne kierunki studia w języku obcym

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku APPLIED ANTHROPOLOGY

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (1)

Anna Kawalec odpowiedz

Studia te prowadzone są na Wydziale Filozofii KUL (nie na Humanistycznym - jak napisano). Integrują oprócz standardowych: antropologii społ-kult., lingwistycznej, biologicznej i archeologicznej - nowatorsko_ antropologię filozoficzną. Oprócz praktyk w różnorodnych instytucjach biznesowych, pomocowych - zapewniają semestralne praktyki zagraniczne w formie misji humanitarnych.