ZARZĄDZANIE ROZWOJEM PRZEDSIĘBIORSTWA: DLA WŁAŚCICIELI I SUKCESORÓW

ZARZĄDZANIE ROZWOJEM PRZEDSIĘBIORSTWA: DLA WŁAŚCICIELI I SUKCESORÓW

Dodaj do ulubionych

ZARZĄDZANIE ROZWOJEM PRZEDSIĘBIORSTWA - PERSPEKTYWA WŁAŚCICIELSKA studia - kierunek studiów

Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa-perspektywa właścicielska to niezwykle nowatorskie i innowacyjne studia skierowane do wszystkich tych, którzy poważnie rozważają założenie własnej działalności gospodarczej i chcieliby dokształcić się w temacie prowadzenia firmy. 

Ich bogaty i interdyscyplinarny program skupia się na wykształceniu wśród studentów kompetencji i kwalifikacji niezbędnych do zapewnienia sprawnego i prawidłowego funkcjonowania dowolnego biznesu. Jesteś osobą przedsiębiorczą i zawsze realizującą swoje cele?

Marzysz o samodzielnym prowadzeniu własnego biznesu i chciałbyś jak najlepiej sie do tego przygotować?Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania, to zapewne już wiesz, że te studia będą dla ciebie odpowiednim wyborem! Weź udział w rekrutacji i przekonaj się, że studia mogą mieć także praktyczny wymiar i znajdują zastosowanie w życiu zawodowym.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa-perspektywa właścicielska to studia drugiego stopnia, w procesie rekrutacji powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE ROZWOJEM PRZEDSIĘBIORSTWA: DLA WŁAŚCICIELI I SUKCESORÓW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa: dla właścicieli i sukcesorów

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE ROZWOJEM PRZEDSIĘBIORSTWA - PERSPEKTYWA WŁAŚCICIELSKA:

   Ze względu na niezwykle nowatorski i interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru dyscyplin składających się na prawidłowe funkcjonowanie i prowadzenie działalności biznesowej.

   W ofercie kształcenia przewidziano liczne zajęcia, wykłady i warsztaty praktyczne, dzięki którym dowiesz się więcej na temat metod i technik stosowanych w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz kapitałem pracowniczym.

   Ponadto, rozwiniesz swoje umiejętności przywódcze i menadżerskie oraz zaznajomisz się z nowoczesnymi programami i technologiami stosowanymi w branży menadżerskiej. Program nauczania oparty jest przede wszystkim na nowoczesnych i innowacyjnych metodach, takich jak gry symulacyjne, projekty grupowe czy multimedia, dzięki którym rozwiniesz swoje kompetencje i zyskasz cenne doświadczenie zawodowe.

   Uzyskaną wiedzę teoretyczną i praktyczną wykorzystasz podczas obowiązkowego, płatnego stażu zawodowego. Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz także swoje zdolności językowe i uzyskasz wysoki poziom z języka angielskiego, co niewątpliwie zwiększy twoje perspektywy zawodowe i szanse na międzynarodową karierę.

    

   Absolwent kierunku psychologia w zarządzaniu znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • wiedza z zakresu zarządzania biznesem i kapitałem pracowniczym
   • znajomość zasad nowoczesnego marketingu
   • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
   • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
   • znajomość podstaw rachunkowości
   • wiedza z obszaru nauk ekonomicznych
   • znajomość nowoczesnych programów i technologii stosowanych w branży menadżerskiej
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

   Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa jest kierunkiem, który coraz częściej występuje w katalogach dydaktycznych rodzimych uczelni. Z racji tego warto się z nimi zapoznać, aby sprawdzić która z nich oferuje kształcenie w trybie, jaki nas interesuje. Niektóre szkoły wyższe realizują kierunek tylko na studiach stacjonarnych, bądź tylko na studiach niestacjonarnych. Warto to sprawdzić przed podjęciem decyzji.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Program studiów kierunku Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa obejmuje zazwyczaj zagadnienia dotyczące:

   • ekonomii sektorowej,
   • technik planowania projektów,
   • modelowania i prognozowania w biznesie,
   • raportowania i relacji inwestorskich,
   • zarządzania ryzykiem.

   Ponadto, w programie mogą wystąpić przedmioty związane z rachunkowością zarządczą, zarządzaniem jakością, zarządzaniem projektami unijnymi, czy zarządzaniem firmą rodzinną. Nacisk kładziony bywa również na rozwinięcie umiejętności przewidywania trendów i reakcji rynkowych, pozyskiwania środków finansowych, identyfikowania szans i możliwości wzrostu przedsiębiorstwa.

    

    

   3. Nabywane umiejętności

   Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa jest kierunkiem, którym powinny zainteresować się osoby planujące zajmować w przyszłości stanowiska kierownicze w przedsiębiorstwach działających na rynkach polskich lub międzynarodowych, a także te osoby, które swoje kariery zawodowe wiążą z prowadzeniem samodzielnej działalności biznesowej.

   Studia mają na celu przede wszystkim zaznajomienie studentów z zagadnieniami zarządzania strategicznego, metod budowania przewagi strategicznej przedsiębiorstwa, ładu korporacyjnego oraz kreowania wartości przedsiębiorstwa. 

   Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa?

   Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa staje się coraz popularniejszym kierunkiem i coraz łatwiej odnaleźć go w ofertach dydaktycznych. W większości przypadków prowadzony jest on na studiach drugiego stopnia, czyli studiach magisterskich, trwających dwa lata.

   Naturalnie, warto przejrzeć niejeden katalog dydaktyczny, aby przekonać się w jakiej formie kierunek ten realizowany jest na innych uczelniach. Zdarza się także tak, iż Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa nie jest pełnoprawnym kierunkiem, a jedynie ścieżką kształcenia. 

   Czas trwania studiów na kierunku zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa: dla właścicieli i sukcesorów na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE ROZWOJEM PRZEDSIĘBIORSTWA - PERSPEKTYWA WŁAŚCICIELSKA:

   Po zakończeniu studiów na tym niezwykle prestiżowym i zarazem interesującym kierunku będziesz mógł pochwalić się wszechstronnymi kompetencjami i kwalifikacjami zawodowymi z zakresu zarządzania, marketingu, rachunkowości i innych, istotnych dziedzin.

   Jako absolwent będziesz przede wszystkim kompleksowo przygotowany do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej z obszaru dowolnie wybranej przez Ciebie specjalności. Ponadto, idealnie odnajdziesz się na wszelkich stanowiskach kierowniczych i menadżerskich, zarówno w małych firmach, jak i korporacjach.

   Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z branżą finansową, między innymi z zawodem analityka biznesowego i finansowego. Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w polskich oddziałach zagranicznych firm i organizacji, jak i poza granicami naszego kraju.

   • własna działalność gospodarcza
   • stanowiska kierownicze i menadżerskie
   • branża finansowa
   • analityk biznesowy
   • działy HR
   • firmy i korporacje międzynarodowe

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE ROZWOJEM PRZEDSIĘBIORSTWA: DLA WŁAŚCICIELI I SUKCESORÓW

   Komentarze (0)