Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
Międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne studia - kierunek studiów
Dla kogo ten kierunek
Twoją mocną stroną jest matematyka i chciałbyś przełożyć jej praktyczne zastosowanie na niezwykle szybko rozwijającą się dziedzinę ekonomii? Teraz studia na dwóch wydziałach dają Ci taką możliwość! Jeżeli zatem szukasz ciekawych interdyscyplinarnych studiów to Międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne: narzędzia informatyczne w ekonomii, wstęp do ekonomii, algebra dla MSEM, mikroekonomia, analiza matematyczna.
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne? Studia dają Ci możliwość zdobycia wiedzy z zakresu matematyki oraz ekonomii, studiując według opracowanego programu. Obce nie będą Ci teorie matematyczne, które będziesz stosować w modelowaniu ekonomicznym, do budowania i analizy modeli matematycznych, ułatwiających poznanie złożonych procesów w ekonomii, finansach i ubezpieczeniach. Co więcej, zdobędziesz wiedzę z zakresu makroekonomicznych teorii opisujących funkcjonowanie gospodarki, teorii przepływów handlowych i finansowych, mechanizmów przepływów czynników produkcji oraz mechanizmów funkcjonowania rynków międzynarodowych. Studia bazują na wykorzystaniu systemów matematycznych do obliczeń ekonomicznych.
Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w zespołach analitycznych przedsiębiorstw oraz instytucji rynku finansowego, w szczególności w firmach ubezpieczeniowych i bankach. Będziesz także przygotowany do pracy we wszystkich podmiotach gospodarczych i instytucjach, w których wymagane jest stosowanie narzędzi matematycznych, informatycznych, statystycznych i ekonometrycznych do badania, prognozowania i symulacji procesów ekonomicznych. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednym z powyższych zawodów to Międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Żeby dostać się na studia na kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy, język polski, matematyka, dowolny przedmiot.
Międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne - zasady rekrutacji
Dalsza część artykułu pod reklamą
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
stosowania metody statystycznej oraz ekonometrycznej analizy danych wielowymiarowych,
modelu statystycznego, ekonometrycznego, a także metody estymacji do analizowanego problemu oraz zbioru danych empirycznych
technik informatycznych w analizie ekonomicznej,
pakietu statystycznego STATA oraz innych narzędzi obliczeniowych (SPSS, SAS, MATLAB, R),
języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jak wyglądają studia na kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne?
1. Typ i tryb studiów
Kierunek międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. To rozwiązanie jest skierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk ścisłych.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne będziesz miał dostęp do szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich, w której znajdzie się wiele ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów powiązanych z naukami ścisłymi, ekonomicznymi i finansowymi. Oto wybrane z nich:
Geometria z algebrą liniową
Makroekonomia
Analiza matematyczna
Rachunek prawdopodobieństwa
Typologia
3. Nabywane umiejętności
Absolwenci powyższego kierunku będą posiadać szereg umiejętności praktycznych, dzięki którym zwiększą swoje szanse na interesującą i perspektywiczną pracę zawodową. Jako student nauczysz się rozwiązywać wybrane problemy ekonomiczne przy zastosowaniu zaawansowanych metod matematycznych. Ponadto, rozwiniesz kompetencje z zakresu rachunkowości oraz zarządzania, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Studenci poznają również wybrany język obcy oraz specjalistyczną terminologię branżową, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?
Studia pierwszego stopnia na kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne
Absolwent kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne znajdzie zatrudnienie w/jako:
al. Papieża Jana Pawła II 22a,
70-453 Szczecinhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9f1b7-uniwersytet-szczecinski.jpgUniwersytet Szczeciński
ul. Poniatowskiego 15,
40-055 Katowicehttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eAhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpgŚląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach