DORADZTWO INWESTYCYJNO-GOSPODARCZE

DORADZTWO INWESTYCYJNO-GOSPODARCZE

Dodaj do ulubionych

DORADZTWO INWESTYCYJNO-GOSPODARCZE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Doradztwo Inwestycyjno-Gospodarcze to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku doradztwo inwestycyjno-gospodarcze
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku doradztwo inwestycyjno-gospodarcze rozpocznie się 1 maja 2023 r. i potrwa do 17 września 2023 r. | doradztwo inwestycyjno-gospodarcze - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności doradztwo inwestycyjno-gospodarcze możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | doradztwo inwestycyjno-gospodarcze - uczelnie >

Opis kierunku

Doradztwo Inwestycyjno-Gospodarcze to kierunek, którego program oscyluje wokół zagadnień związanych z naukami ekonomicznymi, gospodarczymi oraz finansowymi. Studenci mają szansę zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat mikro i makroekonomii, finansów publicznych, rachunkowości oraz współczesnej gospodarki. Co więcej, zyskają umiejętność wykonywania analizy ekonomicznej oraz oceny ryzyka inwestycyjnego.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku Doradztwo Inwestycyjno-Gospodarcze najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Po ukończeniu powyższych studiów można znaleźć zatrudnienie w instytucjach finansowych, firmach zajmujących się doradztwem biznesowym, działach analiz lub w agencjach ubezpieczeniowych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Osoby, które zdecydują się aplikować na kierunek Doradztwo Inwestycyjno-Gospodarcze powinny zapoznać się z wymogami rekrutacyjnymi obowiązującymi na danej uczelni. Aby pozytywnie przejść proces rekrutacji, warto odpowiednio wcześniej zaplanować swoje działania proces nauki.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Doradztwo Inwestycyjno-Gospodarcze to:

 • fizyka,
 • geografia,
 • historia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DORADZTWO INWESTYCYJNO-GOSPODARCZE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Doradztwo inwestycyjno-gospodarcze stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

DORADZTWO INWESTYCYJNO-GOSPODARCZE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Doradztwo inwestycyjno-gospodarcze studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Doradztwo inwestycyjno-gospodarcze studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku doradztwo inwestycyjno-gospodarcze

stacjonarne
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DORADZTWO INWESTYCYJNO-GOSPODARCZE?

Zapotrzebowanie na specjalistów z branży ekonomicznej i finansowej, wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. W odpowiedzi na te potrzeby powstał kierunek Doradztwo Inwestycyjno-Gospodarcze, który realizuje program z zakresu nauk ekonomicznych, biznesowych, gospodarczych czy finansowych. Ponadto studenci mają szansę zdobyć szereg cennych umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w ich przyszłej pracy zawodowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Doradztwo Inwestycyjno-Gospodarcze możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Osoby, które aplikują na kierunek Doradztwo Inwestycyjno-Gospodarcze zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat finansów publicznych oraz podstaw rachunkowości. Program kształcenia zakłada także realizacje zajęć o tematyce związanej z ekonometrią czy prawem gospodarczym. Studenci poznają również specyfikę polskiej i światowej gospodarki.

Oprócz wiedzy teoretycznej, zdobędą także szereg cennych umiejętności praktycznych. W ramach licznych warsztatów nauczą się dokonywania analizy ekonomicznej i finansowej. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób określać ryzyko inwestycyjne, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie zdolności z obszaru doradztwa ekonomicznego oraz tworzenia biznes planu. Studenci będą mieli okazję uczestniczyć w stażach oraz praktykach zawodowych, dzięki którym poznają specyfikę branży finansowej i zdobędą niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DORADZTWO INWESTYCYJNO-GOSPODARCZE?

Studia na kierunku Doradztwo Inwestycyjno-Gospodarcze będą trwały trzy lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DORADZTWO INWESTYCYJNO-GOSPODARCZE?

Studia na kierunku Doradztwo Inwestycyjno-Gospodarcze przygotowują do podjęcia pracy zawodowej w prężnie rozwijającej się branży finansowej. Absolwenci, dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom bez problemu znajdą pracę w bankowości, księgowości czy w firmach ubezpieczeniowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z działami biznesowymi przedsiębiorstw. Po ukończeniu studiów można podjąć zatrudnienie w korporacjach międzynarodowych oraz firmach doradczych i konsultingowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Doradztwo Inwestycyjno-Gospodarcze:

 • bankowość
 • firmy konsultingowe
 • firmy ubezpieczeniowe
 • instytucje Unii Europejskiej
 • biura maklerskie

Studenci mogą także objąć stanowisko głównego ekonomisty, analityka finansowego oraz doradcy finansowego i podatkowego.

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DORADZTWO INWESTYCYJNO-GOSPODARCZE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie