1. Typ i tryb studiów
Program kształcenie na kierunku gospodarka i rozwój zrównoważony będzie oscylował głownie wokół nauk ekonomicznych.
Studia na kierunku gospodarka i rozwój zrównoważony możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku i aplikują na powyższe studia będą mogli wybrać pomiędzy trybem stacjonarnym, a niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie, to wybierz studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku gospodarka i rozwój zrównoważony będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych oraz nauk o zarządzaniu i marketingu. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
-
Ekonomika miast i regionów
-
Etyka i odpowiedzialność społeczna
-
Europejska polityka zrównoważonego rozwoju
3. Nabywane umiejętności
Jako że studia na kierunku gospodarka i rozwój zrównoważony będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, to będziesz miał okazję zdobyć cenne umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się analizować wybrane zjawiska społeczne, polityczne i gospodarcze.
Studenci rozwiną także swoje zdolności z obszaru zarządzania i marketingu. Ponadto dowiesz się w jaki sposób przygotowywać dokumenty administracyjne, często przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych.
4. Dla kogo ten kierunek
Rozwój gospodarki ma nie tylko pozytywne konsekwencje w postaci powstawania nowych miejsc pracy, ale także negatywne. Zwiększająca się liczba inwestycji wpływa niekorzystnie na stan środowiska, dlatego też coraz większe uznanie zdobywa podejście prowadzenia zrównoważonego rozwoju gospodarki, tak by w jak największym stopniu ograniczyć negatywne konsekwencje działalności człowieka.
Jeśli jesteś zainteresowany tym obszarem nauki, to mamy dla Ciebie doskonałą propozycję kształcenia, a są nią studia na kierunku Gospodarka i rozwój zrównoważony!