1. Typ i tryb studiów
Studia grupa kierunków finanse i rachunkowość można realizować tylko w trybie niestacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a nauka będzie odpłatna.
Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk ekonomicznych oraz nauk o zarządzaniu.
Studia na kierunku grupa kierunków finanse i rachunkowość możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student grupy kierunków finanse i rachunkowość będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, nauk o zarządzaniu czy rachunkowości. D o końca pierwszego roku nauki, studenci będą zobowiązani do wyboru jednego z dostępnych kierunków, takich jak: rachunkowość, akredytacje ACCA oraz finanse i inwestycje.
W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów związanych z naukami ekonomicznymi. Oto wybrane z nich:
-
finanse przedsiębiorstw
-
prawo podatkowe
-
podstawy finansów
-
podstawy rachunkowości
-
narzędzia informatyczne w finansach i rachunkowości
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na powyższym kierunku wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się analizować wybrane zjawiska gospodarcze i ekonomiczne.
Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób interpretować sprawozdania finansowe oraz prowadzić księgi rachunkowe. Ponadto będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
4. Dla kogo ten kierunek
W czasach wzmożonego rozwoju gospodarczego oraz powstawania wielu nowych przedsiębiorstw i biznesów, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się ich stroną finansową.
Jednak pomocy w tej dziedzinie wymagają nie tylko małe firmy lub wielkie korporacje, ale także zwykli ludzie, którzy ubiegają się o kredyt lub chcą zainwestować w coś swoje życiowe oszczędności. Jak widzisz, temat pieniędzy jest wszechobecny, dlatego też zawsze będą potrzebni ludzie, którzy zajmują się nimi zawodowo.
Nic więc dziwnego, że studia związane z finansami od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów. Innym, ciekawym rozwiązaniem są studia licencjackie: grupa kierunków finanse i rachunkowość, na których student, po pierwszym roku sam wybiera, czy woli kontynuować naukę na finansach i inwestycjach, czy na rachunkowości.
Dzięki temu będziesz mógł podjąć optymalną decyzję, w pełni dopasowaną do twoich potrzeb. Jeżeli więc jeżeli masz duże zdolności matematyczne i chcesz spróbować swoich sił w branży finansowej, to nie wahaj się i aplikuj już dziś!