MEDIA KREATYWNE studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W społeczeństwach demokratycznych media często bywają nazywane czwartą władzą. Nie ma w tym przesady, ponieważ ich siła opiniotwórcza oraz perswazyjna jest bardzo duża. Jednak, oprócz tego media mają służyć także rozrywce i sprawiać przyjemność swoim widzom, czytelnikom lub słuchaczom. W dobie pojawiania się nowych, coraz to ciekawszych technologi informatycznych, równie ważny co treść przekazu jest jego design, na który coraz częściej zwracamy uwagę. W związku z tym nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru tej dziedziny.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane przez dynamicznie zmieniający się świat i współczesny rynek pracy, powstał innowacyjny i unikatowy kierunek media kreatywne. Jest on skierowany do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań stosowanych w branży medialnej oraz zdobyć umiejętności praktyczne i cenne doświadczenie. Jeżeli więc jesteś osobą kreatywną z głową pełną pomysłów to studia na kierunku media kreatywne są odpowiednim wyborem dla ciebie.

 

Czego nauczysz się na kierunku media kreatywne?

 

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz szeroką wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. Jako student będziesz uczestniczył w licznych, ciekawych zajęciach podczas, których będziesz miał okazje poznać nowoczesne rozwiązania i technologie stosowane w branży medialnej.

Nauczysz się w jaki sposób tworzyć animacje w technologii AR. Ponadto dowiesz się więcej na temat interesującego zagadnienia, jakim jest animowanie twarzy. Wszystkie warsztaty praktyczne będą odbywać się w specjalistycznych, nowocześnie wyposażonych laboratoriach, pracowniach fotograficznych i multimedialnych.

W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich zainteresowań, potrzeb oraz planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy animacją i efektami specjalnymi a ścieżką game design. Siatka przedmiotów będzie inna w zależności od tego jaką decyzję podejmiesz.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku media kreatywne będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu znajomości technik animacyjnych, multimedialnych i fotograficznych stosowanych w branży medialnej. Uzyskana wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz ciekawą i perspektywiczną pracę związaną z twoim wyuczonym zawodem. Jako absolwent idealnie sprawdzisz się jako pracownik telewizji, radia lub prasy. Ponadto, zgodnie ze swoim wykształceniem możesz zająć się tworzeniem unikatowych projektów multimedialnych lub fotograficznych.

Po ukończeniu specjalizacji związanej z animacją odnajdziesz się na stanowisku Character Modeler, VFX Specialist lub Interactive Photography Specialist. Natomiast jeżeli zdecydujesz się na ścieżkę game design sprawdzisz się jako tester gier komputerowych, projektant gier lub ich producent. Jako że tematyka studiów jest dopasowana do realiów całego świata, to po ich ukończeniu z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie na arenie międzynarodowej.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku media kreatywne w procesie rekrutacji musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MEDIA KREATYWNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE MEDIA KREATYWNE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MEDIA KREATYWNE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia II stopnia

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MEDIA KREATYWNE:

 • umiejętność tworzenia nowoczesnych animacji 2D i 3D
 • umiejętność projektowania aplikacji
 • umiejętność animowania twarzy
 • umiejętność tworzenia gier komputerowych
 • znajomość specjalistycznej terminologii

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MEDIA KREATYWNE STUDIA NIESTACJONARNE

MEDIA KREATYWNE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

MEDIA KREATYWNE STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MEDIA KREATYWNE:

 • radio
 • telewizja
 • prasa
 • twórca gier komputerowych
 • analityk gier komputerowych
 • tester gier komputerowych
 • Technical Designer
 • Level Artist
 • Level Designer
 • VFX Specialist
 • 3d Generalist
 • 3D Character Animator
 • Interactive Photography Specialist

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MEDIA KREATYWNE

Komentarze (0)