MEDIA KREATYWNE studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W społeczeństwach demokratycznych media często bywają nazywane czwartą władzą. Nie ma w tym przesady, ponieważ ich siła opiniotwórcza oraz perswazyjna jest bardzo duża. Jednak, oprócz tego media mają służyć także rozrywce i sprawiać przyjemność swoim widzom, czytelnikom lub słuchaczom. W dobie pojawiania się nowych, coraz to ciekawszych technologi informatycznych, równie ważny co treść przekazu jest jego design, na który coraz częściej zwracamy uwagę. W związku z tym nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru tej dziedziny.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane przez dynamicznie zmieniający się świat i współczesny rynek pracy, powstał innowacyjny i unikatowy kierunek media kreatywne. Jest on skierowany do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań stosowanych w branży medialnej oraz zdobyć umiejętności praktyczne i cenne doświadczenie. Jeżeli więc jesteś osobą kreatywną z głową pełną pomysłów to studia na kierunku media kreatywne są odpowiednim wyborem dla ciebie.

 

Czego nauczysz się na kierunku media kreatywne?

 

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz szeroką wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. Jako student będziesz uczestniczył w licznych, ciekawych zajęciach podczas, których będziesz miał okazje poznać nowoczesne rozwiązania i technologie stosowane w branży medialnej.

Nauczysz się w jaki sposób tworzyć animacje w technologii AR. Ponadto dowiesz się więcej na temat interesującego zagadnienia, jakim jest animowanie twarzy. Wszystkie warsztaty praktyczne będą odbywać się w specjalistycznych, nowocześnie wyposażonych laboratoriach, pracowniach fotograficznych i multimedialnych.

W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich zainteresowań, potrzeb oraz planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy animacją i efektami specjalnymi a ścieżką game design. Siatka przedmiotów będzie inna w zależności od tego jaką decyzję podejmiesz.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku media kreatywne będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu znajomości technik animacyjnych, multimedialnych i fotograficznych stosowanych w branży medialnej. Uzyskana wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz ciekawą i perspektywiczną pracę związaną z twoim wyuczonym zawodem. Jako absolwent idealnie sprawdzisz się jako pracownik telewizji, radia lub prasy. Ponadto, zgodnie ze swoim wykształceniem możesz zająć się tworzeniem unikatowych projektów multimedialnych lub fotograficznych.

Po ukończeniu specjalizacji związanej z animacją odnajdziesz się na stanowisku Character Modeler, VFX Specialist lub Interactive Photography Specialist. Natomiast jeżeli zdecydujesz się na ścieżkę game design sprawdzisz się jako tester gier komputerowych, projektant gier lub ich producent. Jako że tematyka studiów jest dopasowana do realiów całego świata, to po ich ukończeniu z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie na arenie międzynarodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku media kreatywne w procesie rekrutacji musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MEDIA KREATYWNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku media kreatywne

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MEDIA KREATYWNE:

   • umiejętność tworzenia nowoczesnych animacji 2D i 3D
   • umiejętność projektowania aplikacji
   • umiejętność animowania twarzy
   • umiejętność tworzenia gier komputerowych
   • znajomość specjalistycznej terminologii

   Jak wyglądają studia na kierunku media kreatywne?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek media kreatywne można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

   Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk humanistycznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku media kreatywne zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk informatycznych, nowych mediów, marketingu czy zarządzania. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów, powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Modelowanie środowiska, wnętrz i obiektów
   • VR i nowe technologie w grach
   • Podstawy reżyserii i pracy z aktorem

   Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie licznych warsztatów realizowanych na powyższym kierunku, wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznasz techniki stosowane w tworzeniu gier komputerowych, animacji oraz multimediów. Ponadto nauczysz się projektowania aplikacji w nowoczesnej technologi AR oraz dowiesz się więcej na temat grafiki 3D. Studenci rozwiną także swoje zdolności językowe, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku media kreatywne będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku media kreatywne na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MEDIA KREATYWNE:

   • radio
   • telewizja
   • prasa
   • twórca gier komputerowych
   • analityk gier komputerowych
   • tester gier komputerowych
   • Technical Designer
   • Level Artist
   • Level Designer
   • VFX Specialist
   • 3d Generalist
   • 3D Character Animator
   • Interactive Photography Specialist

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MEDIA KREATYWNE

   Komentarze (0)