SPATIAL MANAGEMENT studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, w dobie rozwoju miast i powstawania nowych przestrzeni publicznych nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy dodatkowo mieliby rozwinięte zdolności zarządzania i nadzorowania pracy nad budową różnorodnych obiektów miejskich. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane przez obecny rynek pracy, pojawia się wiele studiów, zajmujących się kształceniem profesjonalnych pracowników tego sektora gospodarki.

Niezwykle nowoczesnym i interesującym kierunkiem jest spatial management z wykładowym językiem angielskim, co zwiększa szansę na międzynarodową karierę. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną o dużych zdolnościach przywódczych, a dodatkowo cechuje Cię nieograniczona wyobraźnia przestrzenna, to studia na kierunku spatial management są dla Ciebie stworzone!

 

 

Czego nauczysz się na kierunku spatial management?

 

 

Ze względu na niezwykle złożony i interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał szansę zdobyć gruntowną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z zakresu kilku dziedzin wiedzy, bezpośrednio powiązanych z bogatą dyscypliną, jaką jest zarządzania przestrzenne.

Jako student będziesz uczęszczał na interesujące i rozwijające zajęcia. W trakcie kursu dowiesz się więcej na temat metod i technik stosowanych w kształtowaniu przestrzeni oraz nauczysz się podejmować trafne decyzje urbanizacyjne. Ponadto, zaznajomisz się z niezwykle ważnym narzędziem jakim jest System Informacji Geograficznej GIS, który jest na co dzień stosowany w tej branży.

Wykształcisz także swoje zdolności zawodowe ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności tworzenia rysunku technicznego, projektowania czy podstaw budownictwa. Zdobytą wiedzę będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent niezwykle interesującego i perspektywicznego kierunku, jakim jest spatial management będziesz miał wszechstronną wiedzę i gruntowne wykształcenie z obszaru zarządzania przestrzennego oraz wszystkich aspektów składających się na tę bogatą dyscyplinę. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności sprawią, że bez problemu znajdziesz ciekawą i atrakcyjną pracę w tej prężnie rozwijającej się branży.

Po ukończeniu studiów możesz związać swoją przyszłość z zawodem urbanisty lub projektanta przestrzeni miejskiej. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako specjalista do spraw planowania strategicznego czy analityk danych przestrzennych. Co więcej, będziesz kompleksowo przygotowany do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej związanej z planowaniem i projektowaniem przestrzeni. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zdobywać dalsze wykształcenie, dzięki któremu zyskasz nowe, interesujące perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku spatial management powinieneś zdać maturę z matematyki, języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u lub geografii.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SPATIAL MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku spatial management

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SPATIAL MANAGEMENT:

   • umiejętność tworzenia rysunku technicznego
   • umiejętność projektowania przestrzennego
   • wiedza z zakresu matematyki
   • wiedza z zakresu geografii
   • wiedza z zakresu fizyki
   • wiedza z zakresu geodezji i kartografii
   • znajomość systemu GIS
   • znajomość języka obcego
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

    

   Jak wyglądają studia na kierunku spatial management?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek spatial management jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk o zarządzaniu.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na kierunku spatial management, studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk społecznych, ekonomicznych, nauk o zarządzaniu czy marketingu. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Real estate economics
   • Environmental factors of spatial management
   • Technical and planning drawing

   Studenci dokonają także wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i przyszłych planów zawodowych. Aktualna oferta specjalizacyjna znajduje się na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Osoby, które aplikują na kierunek spatial management rozwiną szereg cennych i przydatnych umiejętności praktycznych. W ramach wielu interesujących warsztatów nauczą się oni wykonywania specjalistycznego rysunku technicznego i planistycznego. Studenci rozwiną także zdolności z zakresu zarządzania nieruchomościami czy analizowania danych przestrzennych. Dzięki temu, że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku spatial management będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów i zakończą się nadaniem tytułu inżyniera.

   Czas trwania studiów na kierunku spatial management na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SPATIAL MANAGEMENT:

   • biura projektowe
   • projektant przestrzenny
   • urbanista
   • analityk danych przestrzenny
   • specjalista do spraw planowania strategicznego
   • własna działalność gospodarcza
   • rzeczoznawca nieruchomości

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SPATIAL MANAGEMENT

   Komentarze (0)