PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH studia - kierunek studiów

Zamówienia publiczne to jeden z elementów finansów publicznych, którego przedmiotem działalności jest nadzorowanie procedur wydawania środków publicznych i całego procesu związanego z przetargiem. Jako że jest to niezwykle ważna dziedzina, to z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, czego efektem jest powstawanie nowych, perspektywicznych kierunków studiów przygotowujących do pracy w tej prężnie rozwijającej się branży. Idealnym przykładem jest niezwykle interesujący i dopasowany do potrzeb współczesnego rynku pracy kierunek, prawo zamówień publicznych.
Jego program skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych ekonomią, gospodarką oraz prawem publicznym i finansowym, którzy chcieliby rozwijać się w tym kierunku i związać z nim swoją zawodową przyszłość. Jeżeli wiec ten opis idealnie do ciebie pasuje, to powinieneś rozważyć wybór studiów na kierunku prawo zamówień publicznych.
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku prawo zamówień publicznych?
Jako student tego niezwykle interesującego i prestiżowego kierunku będziesz miał szansę rozwinąć swoją wiedzę z obszaru kilku dziedzin bezpośrednio powiązanych z prawem zamówień publicznych. W bogatym programie kształcenia przewidziano wiele interesujących wykładów oraz warsztatów praktycznych, dzięki którym będziesz mógł dowiedzieć się wielu nowych i istotnych rzeczy oraz zyskać cenne kwalifikacje zawodowe.
W trakcie studiów nauczysz się przygotowywać przetargi, nadzorować je oraz sporządzać e-zamówienia. Co więcej, zapoznasz się z procedurami obowiązującymi podczas realizacji zamówień publicznych oraz nauczysz się, w jaki sposób zarządzać ryzykiem i skutecznie prowadzić negocjacje. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych naukowców, profesorów oraz praktyków tej branży, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem oraz bogatą wiedzą, co niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej karierze naukowej.
Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu tych niezwykle interesujących i rozwijających studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie, cenne kwalifikacje zawodowe oraz wiedzę z obszaru znajomości prawa i specyfiki zamówień publicznych, co umożliwi Ci znalezienie atrakcyjnej i ciekawej pracy. Jako absolwent będziesz kompleksowo przygotowany do znalezienia zatrudnienia w firmach i instytucjach, kontrolujących zamówienia publiczne.
Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik administracji publicznej lub specjalista odpowiedzialny za nadzorowanie przetargów. Co więcej, po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji możesz zostać radcą prawnym, specjalizującym się w prawie zamówień publicznych. Dodatkowo, znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i  poza granicami kraju.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych dyscyplin naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Kierunek prawo zamówień publicznych prowadzony jest przez:

Wydział Prawa i Administracji UŁ

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH:

 • znajomość prawa finansowego
 • znajomość prawa budowlanego
 • wiedza z zakresu finansów publicznych
 • znajomość podstaw prawa cywilnego
 • znajomość języka obcego
 • znajomość zasad udzielania zamówień publicznych
 • umiejętność zarządzania ryzykiem w zamówieniach publicznych
 • umiejętność negocjowania
 • umiejętność tworzenia dokumentacji przetargowej
 • umiejętność realizacji przetargów elektronicznych

JAKA PRACA PO TYM KIERUNKU, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH:

 • instytucje kontrolujące zamówienia publiczne
 • radca prawny
 • specjalista do spraw zamówień publicznych
 • branża finansowa
 • koordynator do spraw przetargów i administracji
 • pecjalista do spraw dofinansowania projektów
 • biuro zamówień publicznych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

Komentarze (0)