PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
  Typ uczelni
   Więcej filtrów
   Poziom studiów
    Forma studiów
     Czas trwania

      Uczelnie, gdzie prawo zamówień publicznych jako specjalność / ścieżka kształcenia

      Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

      Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

      Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
      forma: stacjonarne, niestacjonarne

      Przedmioty specjalnościowe na kierunku prawo

      PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH studia - kierunek studiów

      Studia na kierunku Prawo zamówień publicznych to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

      Terminy rekrutacji

      Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku prawo zamówień publicznych rozpocznie się 24 kwietnia 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | prawo zamówień publicznych - terminy rekrutacji >

      JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

      Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych dyscyplin naukowych.

      PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH - zasady rekrutacji

      • Terminy rekrutacji

      • Czas trwania

      • Przedmioty maturalne

      • Limity

      • Progi

      WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH:

      Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku prawo zamówień publicznych?

      Jako student tego niezwykle interesującego i prestiżowego kierunku będziesz miał szansę rozwinąć swoją wiedzę z obszaru kilku dziedzin bezpośrednio powiązanych z prawem zamówień publicznych.
      W bogatym programie kształcenia przewidziano wiele interesujących wykładów oraz warsztatów praktycznych, dzięki którym będziesz mógł dowiedzieć się wielu nowych i istotnych rzeczy oraz zyskać cenne kwalifikacje zawodowe.
      W trakcie studiów nauczysz się przygotowywać przetargi, nadzorować je oraz sporządzać e-zamówienia. Co więcej, zapoznasz się z procedurami obowiązującymi podczas realizacji zamówień publicznych oraz nauczysz się, w jaki sposób zarządzać ryzykiem i skutecznie prowadzić negocjacje.
      Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych naukowców, profesorów oraz praktyków tej branży, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem oraz bogatą wiedzą, co niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej karierze naukowej.
      Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.
       

      Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

      • znajomość prawa finansowego
      • znajomość prawa budowlanego
      • wiedza z zakresu finansów publicznych
      • znajomość podstaw prawa cywilnego
      • znajomość języka obcego
      • znajomość zasad udzielania zamówień publicznych
      • umiejętność zarządzania ryzykiem w zamówieniach publicznych
      • umiejętność negocjowania
      • umiejętność tworzenia dokumentacji przetargowej
      • umiejętność realizacji przetargów elektronicznych

      Jak wyglądają studia na kierunku prawo zamówień publicznych?

       

      1. Tryb i typ studiów

      Kierunek prawo zamówień publicznych możesz realizować na studiach niestacjonarnych bądź podyplomowych. Kształcenie w tym zakresie uzupełnia wiedzę odnoszącą się do funkcjonowania systemu zamówień publicznych w Polsce oraz praw i obowiązków zamawiających i wykonawców. Zajęcia na studiach niestacjonarnych i podyplomowych odbywają się w weekendy. Oba tryby są płatne.

       

      Studia na kierunku Prawo zamówień publicznych możemy podzielić na:

      1. Poziom:

       

      2. Forma:

       

      Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

      Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

      Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

       

      2. Program studiów i przedmioty

      W programie zajęć znajdziesz przedmioty odnoszące się stricte do prawa lub do zamówień publicznych. Studenci uczęszczają na takie przedmioty jak na przykład: zarządzanie jednostkami sektora publicznego, europejskie prawo zamówień publicznych, dochodzenie i egzekwowanie roszczeń w postępowaniu cywilnym, kontrola zamówień publicznych, postępowanie administracyjne i sądowo-administracyjne.

      Zajęcia są zarówno obligatoryjne, jak i obieralne, a ich realizacja przyczynia się nie tylko do zdobycia potrzebnej wiedzy, ale i bardzo użytecznych umiejętności.

      Studenci rozwijają umiejętności kierownicze i komunikacyjne, a także zdolności analityczne, interpretacyjne, wnioskowania. Absolwenci zajmują się przygotowaniem i przeprowadzeniem postępowań o zamówienia publiczne.

      Mogą także przygotować oferty i uczestniczyć w procesach wykonywania zamówień. Istotą jest dążenie do przejrzystego postępowania w sprawach związanych z ustawowymi wymaganiami gospodarowania finansami publicznymi. Studenci uczą się, w jaki sposób mają być skuteczni w trakcie realizowanej procedury.

       

      3. Dla kogo ten kierunek

      Zamówienia publiczne to jeden z elementów finansów publicznych, którego przedmiotem działalności jest nadzorowanie procedur wydawania środków publicznych i całego procesu związanego z przetargiem.
      Jako że jest to niezwykle ważna dziedzina, to z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, czego efektem jest powstawanie nowych, perspektywicznych kierunków studiów przygotowujących do pracy w tej prężnie rozwijającej się branży.
      Idealnym przykładem jest niezwykle interesujący i dopasowany do potrzeb współczesnego rynku pracy kierunek, prawo zamówień publicznych.
      Jego program skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych ekonomią, gospodarką oraz prawem publicznym i finansowym, którzy chcieliby rozwijać się w tym kierunku i związać z nim swoją zawodową przyszłość. Jeżeli wiec ten opis idealnie do ciebie pasuje, to powinieneś rozważyć wybór studiów na kierunku prawo zamówień publicznych.

      Ile trwają studia na kierunku prawo zamówień publicznych?

      Studia na kierunku Prawo zamówień publicznych trwają 2 lata (studia II stopnia).

      Jeszcze do niedawna kierunek prawo zamówień publicznych mogłeś/aś realizować jedynie jako uzupełnienie wiedzy na studiach podyplomowych. Aktualnie kierunek ten oferowany jest również w ramach drugiego stopnia, to znaczy w formie studiów magisterskich. Trwają one dwa lata, czyli cztery semestry, a finalizacją kształcenia jest tytuł magistra. Studia drugiego stopnia stanowią poszerzenie wiedzy studiów pierwszego stopnia, które możesz realizować na kierunkach pokrewnych prawu, zarządzaniu i tym podobne.

      JAKA PRACA PO TYM KIERUNKU, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH:

      Jaka praca po tym kierunku?

      Po ukończeniu tych niezwykle interesujących i rozwijających studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie, cenne kwalifikacje zawodowe oraz wiedzę z obszaru znajomości prawa i specyfiki zamówień publicznych, co umożliwi Ci znalezienie atrakcyjnej i ciekawej pracy.
      Jako absolwent będziesz kompleksowo przygotowany do znalezienia zatrudnienia w firmach i instytucjach, kontrolujących zamówienia publiczne.
      Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik administracji publicznej lub specjalista odpowiedzialny za nadzorowanie przetargów.
      Co więcej, po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji możesz zostać radcą prawnym, specjalizującym się w prawie zamówień publicznych. Dodatkowo, znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i  poza granicami kraju.
       
      Absolwent kierunku prawo zamówień publicznych znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
      • instytucje kontrolujące zamówienia publiczne
      • radca prawny
      • specjalista do spraw zamówień publicznych
      • branża finansowa
      • koordynator do spraw przetargów i administracji
      • pecjalista do spraw dofinansowania projektów
      • biuro zamówień publicznych

      Zobacz inne kierunki ekonomiczne

      Filtrowanie
      Województwo
      Poziom studiów

      Zobacz inne kierunki ekonomiczne - podyplomowe

      Filtrowanie
      Województwo
      Poziom studiów

      Miasta, które oferują studia na kierunku PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

      Teraz najważniejsze

      matura 2024

      zmiany na maturze 2024

      arkusze maturalne

      wyniki matur 2023

      rekrutacja na studia

      studia

      kierunki studiów

      studia podyplomowe

       

      Ciekawe

       


      gdzie studiować

       

       

      Nadchodzące wydarzenia

      Komentarze (1)

      Weronika odpowiedz

      Studia wyższe już dawno skończyłam, ale potrzebowałam dorobić kierunek prawo zamówień publicznych żeby się nieco przekwalifikować. Znalazłam studia podyplomowe z tego zakresu na WSKZ ;) Całość była online, nauka nie kolidowała z moimi dwoma etatami ;) Kiedy chciałam mogłam oglądać wykłady, taka swoboda jest jak najbardziej dla mnie :)