FINANCIAL ENGINEERING studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Financial Engineering to studia  magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu  lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

 

W trakcie studiów na kierunku Financial Engineering, studenci zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu ekonomii oraz finansów i rachunkowości. Ponadto dowiedzą się więcej na temat mikroekonomii, makroekonomii oraz ekonometrii.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w sektorze finansowym na stanowisku analityka finansowego, księgowego, specjalista do spraw wyceny. Po ukończeniu studiów można także objąć stanowiska kierownicze i menedżerskie.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Osoby, które chciałyby aplikować na kierunek Financial Engineering, ze względu na dużą konkurencje, powinny odpowiednio wcześniej zapoznać się z aktualnymi wymogami rekrutacyjnymi.

Najczęstsze wymagania rekrutacyjne na studia na kierunku to:

 • dyplom ukończenia studiów wyższych
 • znajomość języka angielskiego

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANCIAL ENGINEERING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku financial engineering

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANCIAL ENGINEERING?

   Obecnie, w dobie rozwoju gospodarczego oraz otwierania się na rynki zagraniczne, znajomość języka obcego jest cechą pożądaną przez większość pracodawców. Dlatego też studia anglojęzyczne zyskują coraz większą popularność. Studenci kierunku Financial Engineering będą mieli szansę zdobyć wszechstronne wykształcenie ekonomiczne oraz zdobyć kompleksową wiedzę na temat finansów i rachunkowości, ekonometrii czy makroekonomii. Ponadto, ze względu na praktyczny wymiar studiów, rozwiną umiejętności praktyczne, które znajdą zastosowanie w ich przyszłej pracy zawodowej.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku Financial Engineering możemy podzielić na:

   1. Typ

   • Studia II stopnia (magisterskie)

   2. Tryb

   • studia stacjonarne

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Program nauczania na kierunku Financial Engineering będzie oscylował wokół zadnień związanych z naukami ekonomicznymi, finansowymi, ścisłymi oraz technicznymi. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów o tematyce związanej z ekonometrią, mikroekonomią oraz makroekonomią. Studenci będą także mieli okazję poznać specyfikę polskiego i międzynarodowego rynku finansowego oraz dowiedzieć się więcej na temat finansów przedsiębiorstw.

   Osoby, które aplikują na powyższy kierunek, oprócz wiedzy teoretycznej, rozwiną także umiejętności praktyczne. Przede wszystkim nauczą się dokonywania analizy finansowej czy analizy zjawisk ekonomicznych. Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie zdolności z obszaru oceny ryzyka finansowego czy profesjonalnej wyceny. Dodatkowo, studenci wykształcą umiejętność zarządzania finansami przedsiębiorstw czy doradztwa inwestycyjnego i finansowego. Podczas studiów, możliwe będzie rozwijanie kompetencji językowych oraz nauka specjalistycznej terminologii branżowej.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANCIAL ENGINEERING?

   Studia na kierunku Financial Engineering trwają dwa lata (studia II stopnia).

   Czas trwania studiów na kierunku financial engineering na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FINANCIAL ENGINEERING?

   Absolwenci powyższego kierunku nie powinni mieć problemów ze znalezieniem ciekawej i przyszłościowej pracy zawodowej. Przede wszystkim mogą związać swoją przyszłość z branżą finansową i objąć stanowisko doradcy finansowego i inwestycyjnego. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w charakterze analityka finansowego lub księgowego. Po ukończeniu studiów, absolwenci mogą zdecydować się na objęcie stanowisk kierowniczych i menedżerskich.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Financial Engineering:

   • instytucje finansowe
   • firmy doradcze i konsultingowe
   • bankowość
   • agencje ubezpieczeniowe
   • biura rachunkowe
   • międzynarodowe korporacje.

   Dobrym rozwiązaniem jest także założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery zagranicznej.

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANCIAL ENGINEERING

   Komentarze (0)