Studia na kierunku projektowanie kultury kształcą humanistów, posiadających konkretne kwalifikacje zawodowe do organizacji wydarzeń artystycznych i kulturowych. Program kształcenia kładzie nacisk na doskonalenie umiejętności praktycznych, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć niezwykle ważne doświadczenie zawodowe.
Obecnie, pracodawcy największą uwagę zwracają na umiejętności i kwalifikacje posiadane przez kandydatów, dlatego też powyższe studia zakładają realizację licznych praktyk, zajęć warsztatowych czy wyjazdów terenowych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku projektowanie kultury możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku projektowanie kultury zdobędą wszechstronną wiedzę humanistyczną. W planie zajęć znajdą się przedmioty o tematyce związanej z historią sztuki, filozofią oraz kulturą współczesną. Ponadto, studenci rozwiną swoją wiedzę na temat historii filmu czy kultury popularnej.
Ze względu na praktyczny wymiar powyższych studiów, w programie znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających warsztatów, dzięki którym studenci podniosą swoje kwalifikacje zawodowe. Przede wszystkim nauczą się zarządzania turystyką oraz instytucjami kultury. Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie zdolności z obszaru organizacji wydarzeń i imprez artystycznych oraz kulturalnych.
Studenci skupia się również na rozwijaniu umiejętności z obszaru marketingu i reklamy, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonych do tego instytucjach kultury.
3. Gdzie studiować Projektowanie kultury
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek Projektowanie kultury: