Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Dla kogo ten kierunek
Myślisz o pracy managera? Interesujesz się analizą danych i badaniami rynku, a wydobycie wartościowych informacji spośród tych pozornie nic nieznaczących jest dla Ciebie jedynie kwestią czasu? Jeśli tak to dobrze trafiłeś, bo badania i analizy społeczne to kierunek stworzony dla takich osób jak Ty.
Program studiów i przedmioty
Te studia przygotują Cię do wykonywania najróżniejszych zadań, z którymi przyjdzie się zmierzyć przyszłym managerom czy analitykom. Twoim atutem będzie niewątpliwie umiejętność projektowania i realizacji badań społecznych oraz wiedza w zakresie ekonomii i demografii. To unikatowe połączenie przedmiotów teoretycznych i praktycznych sprawi, że kariera na rynku polskim i zagranicznym będzie stała przed Tobą otworem.
Praca po studiach
Co warte podkreślenia, jest to kierunek nowy, wychodzący naprzeciw aktualnym oczekiwaniom największych pracodawców. Rosnące zapotrzebowanie na menadżerów, analityków oraz ekspertów w instytucjach międzynarodowych i centrach badawczych sprawia, że ten kierunek jest znakomitą inwestycją w Twoją przyszłość. Jak widzisz, wachlarz możliwości dla absolwenta badań i analiz społecznych jest zatem naprawdę szeroki.
Aby zostać studentem tego kierunku, musisz najpierw zdać wstępny egzamin z zakresu wiedzy o gospodarce oraz języka obcego. Jeżeli zatem jesteś przekonany, że są to Twoje mocne strony – nie ma wątpliwości, że to studia dla Ciebie!
Żeby dostać się na badania i analizy społeczne, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: studia magisterskie, podstawą kwalifikacji na studia stacjonarne jest wynik ze sprawdzianu kwalifikacyjnego z języka obcego oraz wiedzy o gospodarce.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Badania i analizy społeczne to kierunek, który można realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Ta opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni oraz pełne poświęcenie nauce.
Program kształcenia na powyższych studiach będzie obejmował zagadnienia z zakresu nauk socjologicznych i społecznych.
Jako student kierunku badania i analizy społeczne będziesz miał możliwość korzystania z szerokie oferty zajęć i wykładów, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:
Studia na kierunku badania i analizy społeczne będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student nauczysz się technik wykorzystywanych przy analizie różnego rodzaju danych. Ponadto dowiesz się jak przeprowadzać zaawansowane badania społeczne i marketingowe. Studenci zyskają także niezwykle istotne kompetencje z obszaru zarządzania projektami czy zasobami ludzkimi.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia drugiego stopnia na kierunku badania i analizy społeczne będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Badania i analizy społeczne
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia