BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

Dodaj do ulubionych

BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI studia-kierunek studiów

Studia na kierunku bezpieczeństwo w biznese i administracji to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie i administracji
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności bezpieczeństwo w biznesie i administracji możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | bezpieczeństwo w biznesie i administracji - uczelnie >

Opis kierunku

Dziś o kwestie związane z bezpieczeństwem warto dbać także w sektorze biznesowym i administracyjnym. Jego studenci otrzymują najważniejszą wiedzę z pogranicza nauk społecznych, praw człowieka czy zasad funkcjonowania. To jednak nie koniec – interdyscyplinarny program kształcenia uwzględnia również zagadnienia związane z ekonomią.

 

Specjalności

Współczesne studia z bezpieczeństwa w biznese i administracji charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku bezpieczeństwo w biznese i administracji: administracja i finanse samorządowe, bezpieczeństwo międzynarodowe i przeciwdziałanie terroryzmowi, cyberbezpieczeństwo, kryminologia i kryminalistyka, służby wewnętrzne państwa, zarządzanie kryzysowe.

 

Praca po studiach

Najważniejsza będzie jednak umiejętność wykorzystywania wiedzy w praktyce – ocenianie ryzyka zawodowego, identyfikacja zdarzeń wypadkowych czy przestrzeganie przepisów BHP! Absolwenci tego kierunku mogą ubiegać się o zatrudnienie na stanowiskach eksperckich w firmach o różnorodnych profilach działalności.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bezpieczeństwo w biznesie i administracji studia I stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie i administracji

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI:

Czego nauczysz się na kierunku administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne?

W trakcie studiów przyswoisz wiedzę z wielu dziedzin, oscylujących wokół funkcjonowania państwa i gospodarki. Przede wszystkim, zapoznasz się z zasadami funkcjonowania państwa. Dużo czasu poświęcisz także zagadnieniom z obszaru różnych gałęzi prawa.

Na zajęciach, zagłębisz się w meandry prawa karnego i wykroczeń, oraz prawa cywilnego, a także zdobędziesz umiejętność interpretowania przepisów i wykorzystywania ich podczas swojej pracy zawodowej.Ponadto, wykładowcy przekażą Ci informacje o sposobach ochrony danych osobowych i nauczą Cię jak reagować w sytuacjach kryzysowych.

Niewątpliwą zaletą tych studiów jest fakt, że cześć warsztatów prowadzona jest przez profesjonalnym pracowników sektora bezpieczeństwa, którzy podzielą się z tobą swoim bogatym doświadczeniem zawodowym. W trakcie studiów będziesz musiał zdecydować się na wybór specjalizacji.

Jeżeli wybierzesz administracje i finanse samorządowe, rozwiniesz swoje umiejętności w dziedzinie stosowania prawa finansowego i nauczysz się jak zarządzać majątkiem i budować strategie podmiotów gospodarczych.

Najnowsza specjalność, jaką jest bezpieczeństwo gospodarcze, przygotowuje studentów do przeciwdziałania zagrożeniom, mogących dotknąć państwo i jego obywateli. Równie ciekawą propozycją jest ścieżka dotycząca bezpieczeństwa międzynarodowego i przeciwdziałania terroryzmowi, na której pogłębisz swoją wiedzę o organizacjach międzynarodowych i polityce światowej. 

Co więcej, będziesz potrafił zapobiegać zagrożeniom napływającym z zewnątrz i dowiesz się jak skutecznie utrzymać ład gospodarczy państwa. Natomiast, po ukończeniu specjalności, jaką jest kryminologia i kryminalistyka, staniesz się specjalistą od rozpoznawania przestępców i ich uwarunkowań psychicznych.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • prawa cywilnego i karnego
 • funkcjonowania państwa
 • ekonomii
 • ochrony danych osobowych
 • diagnozowania zagrożeń
 • budowania strategi rozwojowych
 • dokonywania rozliczeń finansowych

Jak wyglądają studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie i administracji?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek bezpieczeństwo w biznesie i administracji można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarny. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą w pełni poświęcić się nauce. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu innych aktywności, an przykład pracy zawodowej, ze zdobywaniem wykształcenia to zdecyduj się na studia zaoczne.

Studia te można zaliczyć do kierunków ekonomicznych, w związku z czym absolwenci będą mogli poszczycić się wszechstronnym wykształceniem z obszaru tych nauk.

 

Studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie i administracji możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek bezpieczeństwo w biznesie i administracji będą mieli okazję zyskać wszechstronną wiedzę z zakresu nauk społecznych, prawnych oraz ekonomicznych.

W czasie studiów dowiesz się więcej na temat funkcjonowania państwa i organów administracji publicznej. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 

 • ekonomia
 • finanse publiczne
 • wiedza o państwie i prawie
 • bezpieczeństwo społeczne
 • nauka o administracji

 

Jako student poznasz także różne dziedziny prawa, między innymi prawo cywilne, karne i finansowe oraz nauczysz się stosować regulacje i przepisy prawnych w praktyce. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych specjalizacji, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

 

3. Nabyte umiejętności

Oprócz wiedzy teoretycznej, w czasie studiów wykształcisz cenne umiejętności praktyczne. Jako student poznasz nowoczesne techniki zarządzania i kierowania zespołem pracowników. Ponadto, na licznych warsztatach nauczysz się metod zarządzania w sytuacjach kryzysowych.

Wszyscy studenci będą mieli dostęp do nowoczesnych programów i technologii informatycznych, na co dzień stosowanych branżach związanych z bezpieczeństwem. Co więcej będziesz mógł rozwinąć swoje zdolności językowe i poznać specjalistyczną terminologię branżową.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Bezpieczeństwo w biznesie i administracji to nowoczesny kierunek, który powstał nijako jako odpowiedź na potrzeby współczesnego, dynamicznie zmieniającego się świata. W dzisiejszych czasach, w związku z rozwojem technologicznym i gospodarczym, pojawia się wiele zagrożeń, które mogą negatywnie oddziaływać na funkcjonowanie przedsiębiorstw i instytucji publicznych.

W związku z mnożeniem się tego typu niebezpieczeństw, wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zajmowaliby się minimalizowaniem ryzyka. Jeśli chcesz rozwijać się w kilku dziedzinach jednocześnie, a dodatkowo marzysz o ciekawej i przyszłościowej pracy, to powinieneś wybrać studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie i administracji.

 

5. Gdzie studiować bezpieczeństwo w biznesie i administracji

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek bezpieczeństwo w biznesie i administracji:

Ile trwają studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie i administracji?

Studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie i administracji trwają 3 lata (studia I stopnia).

Kierunek bezpieczeństwo w biznesie i administracji dostępny jest jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. Studenci, którzy decydują się na tę opcję, na naukę poświęcą trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskają dyplom licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI:

Jaka praca po studiach?

Ze względu na szeroki wachlarz specjalizacji i mnogość tematów, które zostaną na nich poruszone, studia te przygotowują do wykonywania wielu, różnorodnych i ciekawych zawodów. Po ich ukończeniu, będziesz miał niezbędne kwalifikacje do rozpoczęcia pracy w jednostkach administracji publicznej, policji i innego rodzaju służbach mundurowych.

Co więcej, staniesz się specjalistą do spraw finansowych i zamówień publicznych. Po ukończeniu specjalizacji kryminologicznej z powodzeniem rozpoczniesz karierę w agencjach detektywistycznych, straży granicznej, czy żandarmerii wojskowej. Równie ciekawą perspektywą jest możliwość zatrudnienia w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub w Centralnym Biurze Śledczym.

 

Absolwent kierunku bezpieczeństwo w biznesie i administracji znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • jednostkach administracji publicznej
 • policji
 • straży granicznej
 • specjalista do spraw finansów
 • Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
 • agencji detektywistycznej
 • Centralnym Biurze Śledczym
 • żandarmerii wojskowej
 • mediator
 • pracownik społeczny

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku