Dodaj do ulubionych

APPLIED ANTHROPOLOGY studia - kierunek studiów

Studia na kierunku applied anthropology to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Applied anthropology to studia stworzone z myślą o humanistach, którzy chcieliby otrzymać rozległą wiedzę historyczną i kulturową skoncentrowaną wokół człowieka. Co więcej – zajęcia prowadzone w języku angielskim pomogą rozwinąć również kompetencje lingwistyczne. Studenci w trakcie kształcenia rozwijać będą także wszechstronne kompetencje interpersonalne pozwalające na podejmowanie aktywnej i świadomej komunikacji z osobami potrzebującymi wsparcia.

Absolwenci tego kierunku będą mogli ubiegać się o zatrudnienie w różnych instytucjach, organizacjach pozarządowych czy fundacjach działających na rzecz praw człowieka. Czekać na nich będą także wszelkie agencje pomocowe i działalności non-profit.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku apllied anthropology powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język obcy, biologia, historia, WOS, geografia. Dodatkowo, od kandydatów wymagane jest przy rejestracji złożenie jednego z dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego na poziomie B2: egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym zdany z wynikiem co najmniej 60%, albo certyfikat języka angielskiego na poziomie B2 (Lista certyfikatów dostępna jest pod tym linkiem English B2 Certificates oraz zaświadczenia lub oświadczenia o zaangażowaniu w inicjatywy prospołeczne wraz z opisem działań.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK APPLIED ANTHROPOLOGY

Województwo
Miejscowość
studia I stopnia
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
studia I stopnia
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Jednostka prowadząca

Applied anthropology stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

Tryb studiów
studia I stopnia
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 05.05.2021
do 08.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 05.05.2021
do 15.07.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 21.07.2021
do 20.09.2021
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 05.05.2021
do 08.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 05.05.2021
do 15.07.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 21.07.2021
do 20.09.2021
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku applied anthropology

Tryb studiów
studia I stopnia
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU APPLIED ANTHROPOLOGY:

Czego nauczysz się na kierunku applied anthropology?

W trakcie studiów, przede wszystkim skupisz się na kształtowaniu wiedzy z różnych aspektów składających się na niezwykle szeroką dziedzinę wiedzy, jaką jest antropologia stosowana. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach związanych z historią antropologii oraz metodami stosowanymi w tej nauce. Ponadto zapoznasz się z zagadnieniami oscylującymi wokół antropologii biologicznej i społecznej, archeologii oraz polityki międzynarodowej.

Podczas kursu, rozwiniesz także swoje umiejętności praktyczne i dowiesz się w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy oraz jak pracować z osobami wykluczonymi i potrzebującymi. Dodatkowo odbędziesz praktyki, które przygotują Cię do przyszłej pracy zawodowej. Już na drugim roku studiów będziesz musiał dokonac wyboru specjalizacji i kierunku, w którym chcesz się dalej kształcić.

Zadecydujesz pomiędzy pośrednictwem międzykulturowym a zarządzaniem międzykulturowym. Co więcej będziesz miał możliwość rozwijania swoich zdolności językowych, podczas lektoratu z wybranego przez siebie języka obcego, co wpłynie na zwiększenie twoich perspektyw zawodowych. Studia kończą się egzaminem dyplomowym i otrzymaniem tytułu magistra antropologii stosowanej.

 

Absolwent powinien posiadać:

 • wiedzę z zakresu antropologii biologicznej
 • podstawy archeologii
 • wiedzę z zakresu antropologii społecznej i kulturowej
 • znajomość historii antropologii
 • umiejętności negocjacyjne
 • znajomość języka angielskiego i dodatkowego języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku applied anthropology?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek applied anthropology dostępny jest jedynie w trybie stacjonarnym, który będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce i zdobywaniu wykształcenia. W tym przypadku zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.

 

Studia na kierunku applied anthropology możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Program nauczania na powyższym kierunku będzie oscylował wokół tematów związanych z naukami społecznymi, historycznymi i kulturowymi, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek applied anthropology będą mieli okazję korzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 

 • Logics and critical thinking
 • Entrepreneurship - workshop
 • „Good Life” and Human Rights
 • Ethnography and Anthropology

 

Jako student zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat zjawisk społecznych i kulturowych. Ponadto, dowiesz się więcej o międzynarodowej polityce i sytuacji gospodarczej, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Integralną część studiów będą stanowić prraktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku applied anthropology, oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim, będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe, ponieważ zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim.

Co więcej, nauczysz się prawidłowo interpretować i analizować procesy antropologiczne i kulturowe. Studenci zdobędą także niezwykle istotne kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność czy umiejętność pracy zespołowej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Antropologia jest nauką, która skupia się na badaniu człowieka i jego miejsca w społeczeństwie, historii i kulturze. Praktycznym wykorzystywaniem wyników przeprowadzonych badań naukowych zajmuje się antropologia stosowana. Ta niezwykle interesująca dziedzina nauki powstała pod koniec dziewiętnastego wieku wraz z rozwojem kolonializmu i zapotrzebowaniem na ekspertyzy związane ze skolonizowanymi społeczeństwami.

Nauka ta rozwinęła się głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie znajduje się najwięcej miejsc pracy dla specjalistów związanych z tym obszarem wiedzy.Jednak zapotrzebowanie na antropologów wzrasta także w naszym kraju, w związku z czym powstały studia, przygotowujące do pracy w tym zawodzie.

Applied anthropology to studia w całości prowadzone w języku angielskim, które skierowane są do wszystkich osób, chcących zawodowo zajmować się pomaganiem innym. Jeżeli więc jesteś osobą empatyczną, otwartą na potrzeby innych ludzi, a dodatkowo masz duże zdolności językowe to studia na tym kierunku będą dla Ciebie odpowiednim wyborem.

 

5. Gdzie studiować applied anthropology

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek applied anthropology:

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

APPLIED ANTHROPOLOGY STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku applied anthropology trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku applied anthropology trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

Czas trwania studiów na kierunku applied anthropology na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
studia I stopnia
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II stac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

APPLIED ANTHROPOLOGY STUDIA I STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek applied anthropology na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
studia I stopnia
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Przedmioty:

Konkurs świadectw dojrzałości. Od kandydatów wymagane jest przy rejestracji złożenie jednego z dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego na poziomie B2: egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym zdany z wynikiem co najmniej 60%, albo certyfikat języka angielskiego na poziomie B2 (Lista certyfikatów dostępna jest pod tym linkiem English B2 Certificates oraz zaświadczenia lub oświadczenia o zaangażowaniu w inicjatywy prospołeczne wraz z opisem działań.

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku applied anthropology na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
studia I stopnia
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II stac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek applied anthropology na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
studia I stopnia
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II stac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU APPLIED ANTHROPOLOGY:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku applied anthropology będziesz miał wiedzę z zakresu szeroko rozumianej antropologii stosowanej i wszystkich zagadnień, składających się na tę dziedzinę. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w instytucjach, zatrudniających specjalistów z tego obszaru.

Po ukończeniu studiów, znajdziesz zatrudnienie w agencjach pomocowych, organizacjach społecznych i kulturalnych oraz organizacjach non-profit. Doskonała znajomość języka angielskiego oraz dodatkowego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

Co więcej, będziesz mógł związać swoją przyszłość z pracą w mediach, specjalistycznych wydawnictwach czy instytucjach naukowo-badawczychPo ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.

 

Po ukończeniu studiów na kierunku applied anthropology będziesz mógł pracować w:

 • agencjach pomocowych
 • organizacjach non-profit
 • organizacjach społecznych
 • instytucjach naukowo-badawczych
 • instytucjach międzynarodowych
 • mediach

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU APPLIED ANTHROPOLOGY

Komentarze (1)

Anna Kawalec odpowiedz

Studia te prowadzone są na Wydziale Filozofii KUL (nie na Humanistycznym - jak napisano). Integrują oprócz standardowych: antropologii społ-kult., lingwistycznej, biologicznej i archeologicznej - nowatorsko_ antropologię filozoficzną. Oprócz praktyk w różnorodnych instytucjach biznesowych, pomocowych - zapewniają semestralne praktyki zagraniczne w formie misji humanitarnych.