DZIEDZICTWO KULTUROWE I PRZYRODNICZE

DZIEDZICTWO KULTUROWE I PRZYRODNICZE

Dodaj do ulubionych

DZIEDZICTWO KULTUROWE I PRZYRODNICZE studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Zawsze byłeś osobą, którą interesowały osiągnięcia kultury? Nie wyobrażasz sobie nie znać najnowszych odkryć literackich, czy nie obejrzeć polecanej wystawy muzealnej? Starasz się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami kulturalnymi i doskonale orientujesz się zarówno w dawnej, jak i współczesnej sztuce? Jednocześnie równie ważna jest dla ciebie przyroda, a współczesna myśl ekologiczna jest Ci bardzo bliska?
Jeśli masz dwa, tak odległe zainteresowania i nie chciałbyś rezygnować z żadnego z nich, to powstał kierunek idealnie dostosowany do twoich potrzeb. Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze to studia, które kształcą z zakresu kilku dziedzin nauk humanistycznych, dzięki czemu ich ukończenie zapewnia zdobycie gruntownego i niezwykle wszechstronnego wykształcenia. Kierunek ten jest skierowany o wszystkich, którzy chcieliby rozwijać się w kilku kierunkach jednocześnie oraz marzą o tym, aby zawodowo zając się promowaniem kultury i ekologicznego trybu życia. Jeśli opis ten idealnie do ciebie pasuje to nie wahaj się i wybierz studia dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze.
 
Czego nauczysz się na kierunku dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze?
 
Ze względu na interdyscyplinarny kierunek studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin nauk humanistycznych. Kadra akademicka przekaże Ci informacje z obszaru takich dyscyplin jak: filozofia, historia, kulturoznawstwo, historia sztuki czy archeologia. Z drugiej strony dowiesz się więcej na temat biologii, ekologii i ochrony środowiska.
Dzięki tak bogatej ofercie kształcenia i szerokiej rozpiętości tematycznej zyskasz wszechstronne kompetencje i zyskasz szansę na zdobycie ciekawej i przyszłościowej pracy. Jako student zapoznasz się z historią kultury regionu oraz Europy oraz poznasz najnowsze zjawiska i trendy kulturowe. Co więcej, nauczysz się w jaki sposób chronić środowisko i wdrażać ekologiczne rozwiązania. Dzięki obowiązkowym praktykom zawodowym będziesz miał szansę dowiedzieć się jak wygląda działalność instytucji i organizacji, które zajmują się ochroną dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego.
To niezwykle wzbogacające doświadczenie sprawi, że rozwiniesz swoje pasje, a jednocześnie będziesz przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w tego typu branży. Ponadto, w trakcie kursu rozwiniesz swoje umiejętności językowe podczas lektoratu z wybranego języka obcego.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze będziesz miał wszechstronną wiedzę z zakresu nauk humanistycznych i przyrodniczych. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjecie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, które zajmują się promowaniem kultury oraz ekologii i przyrody. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w instytucjach edukacyjnych i kulturalnych.
Równie ciekawą możliwością jest rozpoczęcie kariery w branży turystycznej, jako przewodnik lub pilot wycieczek. Po zakończeniu nauki będziesz miał wszelkie niezbędne kompetencje do podjęcia pracy w jednostkach samorządu lokalnego lub instytucjach, których działalnością jest pozyskiwanie funduszy unijnych. Ponadto, będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą. Znajomość języka obcego na poziomie B2 umożliwi Ci rozpoczęcie kariery międzynarodowej, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami kraju.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze powinieneś zdać maturę z filozofii, historii sztuki, języka polskiego, historii, języka obcego, matematyki, wiedzy o społeczeństwie lub biologii.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DZIEDZICTWO KULTUROWE I PRZYRODNICZE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU DZIEDZICTWO KULTUROWE I PRZYRODNICZE:

   • wiedza z zakresu nauk humanistycznych (kulturoznawstwo, historia sztuki, archeologia, filozofia)
   • wiedza z zakresu nauk przyrodniczych (biologia, ekologia, ochrona środowiska)
   • język obcy na poziomie B2
   • znajomość historii regionu
   • znajomość instytucji zajmujących się ochroną dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego
   • umiejętność podejmowania działań związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego

   Jak wyglądają studia na kierunku dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Tematyka zajęć będzie oscylować główne wokół zagadnień związanych z naukami humanistycznymi i przyrodniczymi, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru tematycznego.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Osoby, które aplikują na powyższe studia będą mieli okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, kulturowych i przyrodniczych. Jako student dowiesz się więcej na temat historii sztuki, socjologii lokalnej, a nawet ekologii. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z tymi nieuzasadnieniami, między innymi takich jak:

   • Antropogeniczne zmiany środowiska
   • Antropologia kultury współczesnej Europy
   • Ekonomika innowacyjności
   • Społeczno-kulturowe determinanty rozwoju na poziomie regionalnym i lokalnym

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student kierunku dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz krajobrazu kulturowego. Ponadto zyskasz kompetencje z zakresu zarządzania oraz ekonomii. Program kształcenia zakłada również realizacje lektoratu z języka obcego, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Kierunek dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. W praktyce oznacza to, że na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata, który umożliwi Ci dalszą naukę lub podjęcie pracy zawodowej.

   Czas trwania studiów na kierunku dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU DZIEDZICTWO KULTUROWE I PRZYRODNICZE:

   • wolontariat
   • specjalistyczne wydawnictwa
   • instytucje edukacyjne
   • instytucje kulturalne
   • branża turystyczna
   • instytucje zajmujące sie pozyskiwaniem fuduszy europejskich
   • własna działalność gospodarcza

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DZIEDZICTWO KULTUROWE I PRZYRODNICZE

   Komentarze (0)