PUBLIC MANAGEMENT studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Studia związane z zarządzaniem od wielu lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem studentów, którzy chcą zdobyć kompleksowe wykształcenie dopasowane do potrzeb współczesnego rynku pracy. Jednak coraz więcej młodych ludzi decydują się na rozpoczęcie kariery zagranicznej, dlatego też w ofertach wielu uczelni pojawiają się studia anglojęzyczne, przygotowujące do pracy na arenie międzynarodowej.

Public management to innowacyjne studia, które kształcą specjalistów z zakresu zarządzania sektorem publicznym o doskonałych umiejętnościach językowych. Jeżeli więc jesteś osobą o rozwiniętych zdolnościach interpersonalnych, a dodatkowo masz charakter lidera i wiesz, że idealnie odnalazłbyś się na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich, to studia na kierunku public management są dla ciebie stworzone.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku public management?

 

W trakcie studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę z obszaru zarządzania oraz wszechstronne umiejętności praktyczne, dzięki którym idealnie odnajdziesz się na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich. Będziesz miał możliwość uczestniczenia w licznych zajęciach, wykładach i warsztatach rozwijających twoje kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Jako student tego niezwykle nowoczesnego kierunku dowiesz się więcej na temat różnych dziedzin i aspektów zarządzania oraz nauczysz się technik i metod stosowanych w tej dyscyplinie.

Ponadto, zaznajomisz się z podstawami finansów i rachunkowości w sektorze publicznym. Dodatkowo, zyskasz szansę korzystania z najnowszych narzędzi i programów informatycznych, co wpłynie na efektywność i skuteczność twojej pracy. Oprócz wiedzy kierunkowej, wykształcisz kompetencje językowe z zakresu ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego, co pozytywnie wpłynie na twój sukces zawodowy.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, na których rozwiniesz swoje kwalifikacje i zdobędziesz cenne doświadczenie.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku public management będziesz posiadał wszechstronną wiedzę z obszaru zarządzania sektorem publicznym oraz finansów i rachunkowości, a także innych, pokrewnych dyscyplin. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w tej niezwykle interesującej i prężnie rozwijającej się branży. Jako absolwent będziesz mógł podjąć zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej, szczególnie na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się w różnego rodzaju organizacjach pozarządowych i fundacjach. Równie ciekawym rozwiązaniem jest związanie swojej przyszłości z działami marketingu i reklamy, zarówno w małych firmach, jak i dużych korporacjach. Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Co więcej, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć działalność naukową.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że public management to studia drugiego stopnia w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą znać język angielski w stopniu zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PUBLIC MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku administracja

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Public management  stopień: (II)

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PUBLIC MANAGEMENT

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PUBLIC MANAGEMENT:

 • wiedza z obszaru zarządzania
 • wiedza z zakresu finansów i rachunkowości
 • znajomość nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych
 • umiejętność organizacji funkcjonowania sektora publicznego
 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
 • znajomość specjalistycznej terminologii biznesowej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PUBLIC MANAGEMENT STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PUBLIC MANAGEMENT STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PUBLIC MANAGEMENT:

 • administracja publiczna
 • stanowiska kierownicze
 • stanowiska menadżerskie
 • organizacje pozarządowe
 • fundacje
 • działy marketingu i reklamy
 • działy public relations
 • międzynarodowe firmy i korporacje

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PUBLIC MANAGEMENT

Komentarze (0)