Analiza i zarządzanie w biznesie

Analiza i zarządzanie w biznesie

Analiza i zarządzanie w biznesie studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego kierunku, który wprowadzi Cię w tajniki prowadzenia biznesu, a jednocześnie da możliwość rozwinięcia specjalistycznych umiejętności z dziedzin pokrewnych? Analiza i zarządzanie w biznesie będzie dla Ciebie w takim razie świetnym rozwiązaniem!

Obecnie nieocenioną umiejętnością jest analiza danych dużych wolumów za pomocą nowoczesnych metod jakościowych i ilościowych. Połączenie tej wiedzy z nauką o prowadzeniu biznesu będzie znakomitym pakietem startowym dla absolwenta takiego kierunku. Takie interdyscyplinarne wykształcenie w obliczu deficytu analityków danych na rynku jest z pewnością dodatkowym atutem.

Czego jeszcze nauczysz się w ramach studiów? Skupisz się na naukach społecznych ze szczególnym naciskiem na wiedzę z zakresu zarządzania. Dowiesz się jak konkurować i kooperować z firmami na rynku krajowym oraz międzynarodowym oraz poznasz metody tworzenia przewagi konkurencyjnej. Dzięki temu będziesz mógł bez obaw wejść w życie zawodowe i stać się prawdziwą grubą rybą biznesu!

Już obmyślasz strategie biznesowe i analizujesz sytuacje na rynku? Masz analityczny umysł i chciałbyś połączyć te zainteresowania z kierunkiem studiów! Świetnie, bo analiza i zarządzanie biznesem to będą studia dla Ciebie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na analizę i zarządzanie w biznesie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język obcy matematyka, geografia, historia, WOS, informatyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANALIZA I ZARZĄDZANIE W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

   Typ studiów
   Województwo

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując analizę i zarządzanie w biznesie

   Absolwent będzie posiadać wiedzę z zakresu:
   • podstawowej wiedzy o charakterze nauk społecznych, w szczególności w zakresie dyscypliny: nauki o zarządzaniu oraz jej relacji do innych nauk,
   • wiedzy o elementach makro otoczenia, otoczenia konkurencyjnego przedsiębiorstw oraz o formach organizacyjno-prawnych prowadzenia działalności biznesowej,
   • podstawowej wiedzy o zarządzaniu przedsiębiorstwem i regułach konkurowania i kooperowania na rynkach krajowych,
   • metod i narzędzi analizy ekonomicznej, w tym: analizy finansowej, analizy strategicznej i analizy rynkowej i norm i reguł prawnych oraz ekonomicznych wpływających na podejmowanie decyzji w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem,
   • wiedzy o poglądach i ich ewolucji na temat mechanizmów tworzenia przewagi konkurencyjnej przez przedsiębiorstwa, form konkurencji i kooperacji pomiędzy nimi.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku analiza i zarządzanie w biznesie

   Absolwent kierunku analiza i zarządzanie w biznesie znajdzie zatrudnienie jako:
   • analityk biznesowy,
   • specjalista w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach,
   • doradca finansowy,
   • doradca do spraw inwestycji,
   • analityk ekonomiczny i finansowy.

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU ANALIZA I ZARZĄDZANIE W BIZNESIE

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALIZA I ZARZĄDZANIE W BIZNESIE

   Komentarze (0)