NAUKI O KULTURZE I RELIGII

NAUKI O KULTURZE I RELIGII

Studia na kierunku nauki o kulturze i religii możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
   Uniwersytet Ignatianum w Krakowie

   Uniwersytet Ignatianum w Krakowie

   NAUKI O KULTURZE I RELIGII studia - kierunek studiów

   Dla kogo ten kierunek

   Studia na kierunku nauki o kulturze i religii
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów stacjonarne
   Poziom studiów

   Terminy rekrutacji

   Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku nauki o kulturze i religii rozpocznie się 20 kwietnia 2024 r. i potrwa do 24 października 2024 r. | nauki o kulturze i religii - terminy rekrutacji >

   Uczelnie

   Studia na kierunku nauki o kulturze i religii możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | nauki o kulturze i religii - uczelnie >

   Według ogólnej definicji kultura jest całokształtem duchowego i materialnego dorobku danego społeczeństwa, na który składa się wiele dziedzin, takich jak: filozofia, moda, literatura, sztuka, a nawet religia. Współcześnie, w dobie globalizacji i ujednolicania się określonych wzorców zachowań oraz większości aspektów codziennego życia, stopniowo zanika wyjątkowość i odrębność konkretnych kultur.

   Dlatego też niezwykle istotne jest aby kształcić specjalistów w zakresie znajomości kultur i systemów religijnych świata, którzy potrafiliby prowadzić badania nad tym dorobkiem i tym samym zachować o nim pamięć i świadomość społeczną. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane prez współczesny świat, z roku na rok powstaje coraz więcej kierunków kulturoznawczych. Co więcej, ambitni studenci, którzy nie chcą kończyć swojej edukacji na drugim stopniu mogą kontynuować naukę na studiach doktoranckich i zyskać szanse na karierę naukową, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Jeżeli więc jesteś osobą o wielu zainteresowaniach humanistycznych i chciałbyś rozwijać się w tym kierunku, to wybierz studia doktoranckie na kierunku nauki o kulturze i religii.

    

   Czego nauczysz się na kierunku nauki o kulturze i religii?

   Jako student tego niezwykle perspektywicznego i prestiżowego kierunku będziesz miał okazję ugruntować swoją wiedzę uzyskaną podczas poprzednich etapów nauczania oraz uzyskać całkiem nowe kompetencje i kwalifikacje zawodowe. W programie kształcenia przewidziano wiele ciekawym i rozwijających zajęć, dzięki którym dowiesz się więcej na temat różnorodnych aspektów kultury, poznasz odmienne systemy religijne, a także zaznajomisz się z dorobkiem sztuki i literatury światowej. Jednak zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz swojej pracy doktorskiej i doskonaleniu swoich umiejętności edytorskich i redakcyjnych.

   Kadra akademicka przekaże Ci wiedzę o sposobach pisania tekstów naukowych i pozyskiwania konkretnych informacji, potrzebnych do pracy badawczej. Co więcej, w trakcie studiów rozwiniesz swoje zdolności dydaktyczne, które będziesz mógł wykorzystać podczas prowadzenia zajęć akademickich, będących jednocześnie twoimi praktykami zawodowymi. Dodatkowo, będziesz miał szansę ugruntować swoje kompetencje językowe, dzięki czemu zyskasz możliwość podjęcia pracy na arenie międzynarodowej.

    

   Jaka praca po tym kierunku?

   Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie kulturoznawcze, literaturoznawcze oraz dydaktyczne. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i przyszłościową pracę. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do rozpoczęcia działalności naukowej, zarówno w polskich, jak i zagranicznych uczelniach wyższych i ośrodkach badawczych.

   Co więcej, możesz związać swoją przyszłość ze specjalistycznymi wydawnictwami czy redakcjami czasopism. Wiedza z obszaru metodyki i dydaktyki umożliwi Ci podjąć pracę w oświacie lub jako wykładowca akademicki. Równie ciekawą opcją będzie zatrudnienie w różnorodnych instytucjach kulturalnych, między innymi muzach, teatrach, galeriach sztuki

   JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

   Aby zostać studentem tych niezwykle perspektywicznych studiów doktoranckich będziesz musiał spełnić szereg warunków. Przede wszystkim powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów magisterskich z obszaru pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przejść egzamin i rozmowę kwalifikacyjną, na które opowiedzą o swoich osiągnięciach i planach naukowych. Równie istotnym czynnikiem jest znajomość języka obcego na poziomie B2.

   NAUKI O KULTURZE I RELIGII - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI O KULTURZE I RELIGII:

   • znajomość kultury polskiej i światowej
   • znajomość różnorodnych systemów religijnych
   • znajomość języka obcego
   • umiejętność redagowania tekstów naukowych
   • znajomość najnowszych badań kulturoznawczych
   • wiedza dydaktyczna i metodyczna
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI O KULTURZE I RELIGII:

   • polskie i międzynarodowe uczelnie wyższe
   • ośrodki badawcze
   • wydawnictwa naukowe
   • redakcje czasopism
   • kariera międzynarodowa
   • instytucje kulturalne
   • oświata

   Zobacz inne kierunki humanistyczne

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Miasta, które oferują studia na kierunku NAUKI O KULTURZE I RELIGII

   Teraz najważniejsze

   kalkulator maturalny

   matura 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2024

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)