NAUKI O KULTURZE I RELIGII

NAUKI O KULTURZE I RELIGII

Dodaj do ulubionych

NAUKI O KULTURZE I RELIGII studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Według ogólnej definicji kultura jest całokształtem duchowego i materialnego dorobku danego społeczeństwa, na który składa się wiele dziedzin, takich jak: filozofia, moda, literatura, sztuka, a nawet religia. Współcześnie, w dobie globalizacji i ujednolicania się określonych wzorców zachowań oraz większości aspektów codziennego życia, stopniowo zanika wyjątkowość i odrębność konkretnych kultur.

Dlatego też niezwykle istotne jest aby kształcić specjalistów w zakresie znajomości kultur i systemów religijnych świata, którzy potrafiliby prowadzić badania nad tym dorobkiem i tym samym zachować o nim pamięć i świadomość społeczną. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane prez współczesny świat, z roku na rok powstaje coraz więcej kierunków kulturoznawczych. Co więcej, ambitni studenci, którzy nie chcą kończyć swojej edukacji na drugim stopniu mogą kontynuować naukę na studiach doktoranckich i zyskać szanse na karierę naukową, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Jeżeli więc jesteś osobą o wielu zainteresowaniach humanistycznych i chciałbyś rozwijać się w tym kierunku, to wybierz studia doktoranckie na kierunku nauki o kulturze i religii.

 

Czego nauczysz się na kierunku nauki o kulturze i religii?

Jako student tego niezwykle perspektywicznego i prestiżowego kierunku będziesz miał okazję ugruntować swoją wiedzę uzyskaną podczas poprzednich etapów nauczania oraz uzyskać całkiem nowe kompetencje i kwalifikacje zawodowe. W programie kształcenia przewidziano wiele ciekawym i rozwijających zajęć, dzięki którym dowiesz się więcej na temat różnorodnych aspektów kultury, poznasz odmienne systemy religijne, a także zaznajomisz się z dorobkiem sztuki i literatury światowej. Jednak zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz swojej pracy doktorskiej i doskonaleniu swoich umiejętności edytorskich i redakcyjnych.

Kadra akademicka przekaże Ci wiedzę o sposobach pisania tekstów naukowych i pozyskiwania konkretnych informacji, potrzebnych do pracy badawczej. Co więcej, w trakcie studiów rozwiniesz swoje zdolności dydaktyczne, które będziesz mógł wykorzystać podczas prowadzenia zajęć akademickich, będących jednocześnie twoimi praktykami zawodowymi. Dodatkowo, będziesz miał szansę ugruntować swoje kompetencje językowe, dzięki czemu zyskasz możliwość podjęcia pracy na arenie międzynarodowej.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie kulturoznawcze, literaturoznawcze oraz dydaktyczne. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i przyszłościową pracę. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do rozpoczęcia działalności naukowej, zarówno w polskich, jak i zagranicznych uczelniach wyższych i ośrodkach badawczych.

Co więcej, możesz związać swoją przyszłość ze specjalistycznymi wydawnictwami czy redakcjami czasopism. Wiedza z obszaru metodyki i dydaktyki umożliwi Ci podjąć pracę w oświacie lub jako wykładowca akademicki. Równie ciekawą opcją będzie zatrudnienie w różnorodnych instytucjach kulturalnych, między innymi muzach, teatrach, galeriach sztuki

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tych niezwykle perspektywicznych studiów doktoranckich będziesz musiał spełnić szereg warunków. Przede wszystkim powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów magisterskich z obszaru pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przejść egzamin i rozmowę kwalifikacyjną, na które opowiedzą o swoich osiągnięciach i planach naukowych. Równie istotnym czynnikiem jest znajomość języka obcego na poziomie B2.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUKI O KULTURZE I RELIGII

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Ignatianum w Krakowie

Akademia Ignatianum w Krakowie

Jednostka prowadząca

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Akademia Ignatianum w Krakowie Akademia Ignatianum w Krakowie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 14.06.2021
do 08.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 14.06.2021
do 08.07.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 15.07.2021
do 12.09.2021
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 14.06.2021
do 08.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 14.06.2021
do 08.07.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 15.07.2021
do 12.09.2021
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nauki o kulturze i religii

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI O KULTURZE I RELIGII:

 • znajomość kultury polskiej i światowej
 • znajomość różnorodnych systemów religijnych
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność redagowania tekstów naukowych
 • znajomość najnowszych badań kulturoznawczych
 • wiedza dydaktyczna i metodyczna
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Czas trwania studiów na kierunku nauki o kulturze i religii na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite

Brak wyników

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI O KULTURZE I RELIGII:

 • polskie i międzynarodowe uczelnie wyższe
 • ośrodki badawcze
 • instytucje kulturalne
 • wydawnictwa naukowe
 • redakcje czasopism
 • kariera międzynarodowa
 • oświata

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUKI O KULTURZE I RELIGII

Komentarze (0)